چرا مردان خیانت می کنند ؟

خیانت دلایل متفاوتی دارد زیرا روابط و همچنین انسان‌ها پیچیده و متفاوت‌اند. در کل می‌توان گفت انواع زیادی از مشکلات و خیانت‌ها ممکن است در روابط ایجاد شوند. با این وجود موضوعی که باعث خیانت مرد شده است در دو دسته قرار دارد: یا مشکلی در رابطه وجود داشته است یا مشکلی با خود فرد. علت خیانت مردان چیست؟

اگر در حال حاضر در تلاشید تا رابطه‌ی خود را به شکل قبل برگردانید شاید حتی در ابتدا از اینکه چرا همسرتان خیانت کرده است تعجب کنید، هیچ عذری برای رفتار او وجود ندارد و شما نیز نمی‌خواهید خود را درگیر انتقام گرفتن کنید. اما برای جلو رفتن در زندگی باید ریشه‌ی این مشکل را پیدا کنید.

حقیقت این است که محرک‌های زیادی می‌توانند باعث شوند یک مرد تصمیم بگیرد خود را درگیر خیانت کند. در کل تصمیم او بر اساس یک یا چند مورد از فاکتورهای زیر است:

 خیانت ناشی از عدم بلوغ مرد

چرا مردان خیانت می کنند ؟

اگر مرد تجربه‌ای در مورد تعهد در روابط نداشته باشد یا درست نتواند درک کند که کارهای او عواقبی دارد مانند اینکه باعث آسیب رساندن به همسرش خواهد شد، شاید فکر کند داشتن تجربیات جنسی دیگر ایرادی نخواهد داشت. او ممکن است بر این باور باشد که تهعد به همسرش مانند ژاکتی است که براساس علاقه‌ی خود هر زمان دوست داشت آن را بپوشد و هر وقت نخواست از تن در آورد.

 خیانت ناشی از دیگر مشکلات مرد

شاید این مرد حالا مشکلی با مصرف الکل یا داروها یا مواد مخدری دارد که روی قدرت تصمیم‌گیری او اثر می‌گذارند و در نتیجه باعث تصمیمات جنسی تاسف باری خواهد شد. یا شاید او مشکلی مانند اعتیاد جنسی داشته باشد، یعنی کاملا خود را درگیر فانتزی‌های جنسی می‌کند تا راهی برای بی حسی او نسبت به زندگی باشد.

خیانت به دلیل عدم امنیت

شاید این مرد فکر کند زیاد پیر شده است و یا زیاد جوان است، به قدر کافی خوش تیپ نیست، زیاد پول ندارد، زیاد باهوش نیست و  …  (مقدار زیادی از خیانت‌های مردان مربوط به بحران‌های دوران میان سالی است) او برای تقویت ضعفی که در نفس خود حس می‌کند به دنبال تایید زنان دیگر در روابط جنسی است. او از بخش جنسی بدن خود برای حس خواسته شدن و ارزشمند بودن استفاده می‌کند.

علت خیانت مردان – خیانت مردانی که رابطه ی کنونی خود را نمی خواهند

چرا مردان خیانت می کنند ؟

نوع اول : او می خواهد به رابطه‌ای که حالا دارد پایان دهد، با این وجود به جای اینکه به همسرش بگوید از این رابطه راضی نیست و می‌خواهد جدا شود دست به خیانت می‌زند، سپس همسر خود را مجبور می‌کند او اقدام به جدایی نماید.

نوع دوم: او می خواهد به رابطه ای که حالا دارد پایان دهد، اما نه تا زمانی که فرد دیگری را پیدا کرده باشد. بنابراین در حالی که هنوز در رابطه‌ی اول خود است پله‌هایی برای رابطه‌ی بعدی می‌سازد.

پبشنهاد می‌کنیم برای مطالعه بیشتر در این خصوص از این مقاله دیدن فرمایید.

کمبود حمایت اجتماعی

شاید نیاز او به داشتن دوستانی حامی از جانب مردان دیگر نادیده گرفته شده است و تمامی نیازها و انتظارات اجتماعی و عاطفی او از سمت همسرش تامین می‌شود. وقتی این زن ناخودآگاه در این راه شکست می‌خورد او به دنبال فرد دیگری برای رفع نیازهای خود خواهد رفت.

خیانت ناشی از خشونت در دوران کودکی

چرا مردان خیانت می کنند ؟

شاید او به بحران‌ها و خشونت‌هایی در دوران کودکی که برایش حل نشده مانده‌اند واکنش نشان می‌دهد، خشونت عاطفی، خشونت جنسی، نادیده گرفته شدن و … در این موارد زخم‌های دوران کودکی این مرد باعث ایجاد مشکلاتی در روابط و صمیمت او با همسرش شده و در نتیجه این فرد نمی‌خواهد یا نمی‌تواند کاملا با تنها یک نفر در رابطه باشد. او از هیجان و اضطراب این خیانت جنسی به عنوان راهی برای آرام کردن زخم های قدیمی و درمان نشده‌ی خود استفاده می‌کند.

علت خیانت مردان به دلیل خودخواهی مرد

شاید توجه اصلی او تنها و تنها به خودش باشد. از این رو او می‌تواند تا زمانی که به خواسته‌اش می‌رسد بدون حس پشیمانی یا تاسف دروغ بگوید و رازهایی داشته باشد. شاید این مرد هیچ وقت تصمیم نداشته است یک همسر داشته باشد. او تعهد به یک همسر را نوعی قربانی شدن و فداکاری برای رابطه‌ی خود می‌داند و این کار را رفتاری می‌داند که باید از آن اجتناب کرد.

چرا مردان خیانت می کنند ؟ | مرکز مشاوره همکده

فردی منحصر به فرد

شاید این مرد حس می‌کند فردی متفاوت از دیگران بوده و لیاقت او چیزی است که مردان دیگر شایسته‌ی آن نیستند. او فکر می‌کند قوانین عادی برای او نبوده و آزاد است خارج از روابط اولیه‌ی خود هرجا خواست به خودش پاداشی دهد.

تحریک شدن

این مرد ممکن است هیچگاه به خیانت حتی فکر هم نمی‌کرده است تا زمانی که ناگهان فرصتی برای او پیش آمده است. سپس بدون فکر کردن در مورد اینکه خیانت با رابطه‌اش چه کار خواهد کرد درگیر آن می‌شود.

خیانت ناشی از انتظارات غیرواقعی از همسر

شاید فکر کند همسر او باید تمامی خواسته‌ها و علایق او را تامین کند، چه در زمینه‌ی جنسی یا چیزهای دیگر، حتی اگر خودش حس خوبی در آن لحظه نداشته باشد. او نمی‌تواند درک کند همسرش نیز زندگی مستقلی دارد، با افکار، احساسات و نیازهایی که همیشه مانند او نیستند. وقتی توقعات این مرد برآورده نمی‌شوند او به دنبال تامین آن‌ها در جایی بیرون از رابطه می‌رود.

عصبانیت و انتقام

او شاید برای انتقام گرفتن دست به خیانت می‌زند. او از همسرش عصبانی است و می‌خواهد به نوعی به او آسیب برساند. در برخی موارد خیانت شوهر ابزاری برای دیده شده و شناخته شده است. این مرد نمی‌خواهد در مورد خیانتش دروغ گفته یا آن را پنهان کند زیرا می‌خواهد همسرش در مورد آن بداند.

علت خیانت مردان به دلیل داشتن خصوصیات یک نارسیست یا خودشیفته

اگر یک مرد خیانت می‌کند شاید او در عزت نفس خود دچار مشکل است. کسی که دست به خیانت می‌زند به نوعی بخشی از یک نارسیست را در شخصیت خود دارد ( کسی که علاقه‌ی زیادی به خودش و ظاهر فیزیکی‌اش دارد ) این فرد در زمان خیانت روی تاثیر این کار بر کسانی که دوستشان دارد فکر نمی‌کند، چه همسر او باشد و یا فرزندان یا کسی که با او در رابطه است.

برای بیشتر مردان یک فاکتور خاص باعث تصمیم به خیانت نمی‌شود و گاهی دلایل مرد برای خیانت با تغییر در روش زندگی‌اش عوض خواهد شد. این خیانت هر دلیلی که داشته باشد کار درستی نیست و نباید انجام شود. همیشه انتخاب‌های دیگری وجود خواهد داشت، مشاوره درمانی برای زوج ها، تلاش برای بهبود روابط، صادق بودن با همسر، یا در نهایت جدایی و طلاق. مردان همیشه انتخاب‌های دیگری دارند که باعث تحقیر کردن و از بین بردن تمام چیزهایی که با همسرشان ساخته‌اند نباشد. اگر چه شناختن دلیل خیانت مرد می‌تواند کمک کند تا مانع از تکرار این رفتار در آینده شوید.

منابع:

www.redbookmag.com

www.everydayhealth.com

www.psychologytoday.com

توجه: مطالب بخش وبلاگ سایت همکده تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به مشاور روانشناسی یا روانپزشک جهت تشخیص و درمان دانست.

مرکز مشاوره همکده بعنوان بزرگترین مرکز مشاوره تلفنی روانشناسی کشور ، خدمات مشاوره روانشناختی را بصورت شبانه روزی در زمینه های مشاوره ازدواج ، مشاوره طلاق ، مشاوره فردی ، مشاوره خانواده ، اعتیاد ، مشاوره جنسی ، مشاوره کودکان ، فرزند پروری ، افسردگی ، مثبت اندیشی ، اضطراب و… ارائه می نماید و شما می توانید به روش های مختلف و با حداقل هزینه با کارشناسان ما ارتباط برقرار کنید و از مزایای مشاوره تلفنی بهره مند شوید.

برترین مشاوران و روانشناسان کشور در مرکز مشاوره همکده ، زندگی با نشاط و سلامت روان را برای شما فراهم می کنند.

مزایای مشاوره تلفنی روانشناسی:

1- طرح موضوعات و مشکلات با مشاور تخصصی بدون دغدغه و خجالت

2- دریافت مشاوره در هر ساعتی از شبانه روز

3- صرفه جویی در هزینه ها با حذف هزینه ایاب و ذهاب

4- صرفه جویی در زمان با حذف زمان تردد و ترافیک

5- سهولت دسترسی به خدمات مشاوره

شیوه های ارتباط با ما:

 ارسال پیامک 20 به 20005555

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا