چگونه از خود مراقبت کنیم؟

مراقبت از خود نوعی سلامتی اساسی است که همه باید در بعضی اوقات در آن شرکت کنند تا به عنوان یک انسان کامل احساس شوند ، هم ذهن و هم بدن را درگیر کنند. تحقیقات نشان می دهد مراقبت از خود می تواند زندگی ما را طولانی کند. اگر از خود مراقبت کنید ، در طولانی مدت احساس روحی و جسمی بهتری خواهید داشت. بخشی از مراقبت از خود شامل کاهش استرس است. دیگری ممکن است مدیریت زمانی باشد که شما در رسانه های اجتماعی می گذرانید یا مراقبت از سلامتی جسمی خود است. وقتی مرتباً از خود مراقبت کنید، روحیه شما را بالا می برد و تأثیر زیادی بر احساس شما از نظر جسمی و عاطفی می گذارد.

برای سلامتی و سیستم ایمنی بدن شما مفید است. مراقبت از خود نیز سطح استرس شما را کاهش می دهد و می تواند فشار خون شما را بهبود بخشد. ممکن است احساس نکنید که وقت و انرژی لازم برای انجام مراقبت از خود را دارید. اما بسیار مهم است که این کار را به هر روشی که می توانید انجام دهید. در اینجا چند روش وجود دارد که می توانید با استفاده از خودمراقبتی از خود مراقبت بهتری داشته باشید. یکی از مهم ترین راه هایی که می توانید برای مراقبت از خود انجام دهید، مراجعه به متخصصان در مراکز مشاوره می باشد. از این رو شما می توانید به مرکز مشاوره همکده مراجعه نمایید. مرکز مشاوره همکده اولین و بزرگ ترین مرکز مشاوره در ایران می باشد. این مرکز ارائه دهنده خدمات حضوری و مشاوره تلفنی روان شناسی می باشد.

چه چیزی مانع از این می شود که ما از خود مراقبت کنیم؟

قبل از شروع مراقبت از خود ، باید ببینید آیا چیزی مانع شما می شود یا خیر. شاید شما نوعی از افرادی باشید که بهانه می گیرند تا خود مراقبتی نکنند. شاید فکر کنید انجام کارهایی برای شما خودخواهانه است. شما می توانید یک فرد معتاد به کار باشید و مراقبت از خود را به منزله اکتشاف تلقی کنید. اینها همه موانعی است که از پرورش ذهن و بدن شما جلوگیری می کند. وقت آن است که با خود چک کنید و تصمیم بگیرید که لیاقت دوست داشتن و مراقبت را دارید.

برای ارتباط با روانشناس کلیک کنید ارتباط با روانشناس

چه کسی بهتر از خودتان شما را دوست دارد. یکی از دلایلی که ممکن است از مراقبت خود دور باشید این است که می ترسید با افکار و احساسات خود تنها باشید. اتفاقا این دلیل دیگری است که شما باید به واسطه آن از خود مراقبت کنید. بهترین کار این است که بدانید چگونه می توانید با شناخت بیشتر و بهتر خود، از روح و جسمتان مراقبت نمایید.

بیاموزید که با خودتان تنها باشید و آن را دوست داشته باشید.

 \ \

یکی از بهترین مزایای مراقبت از خود این است که به شما امکان می دهد وقت خود را صرف یادگیری در مورد خود کنید. هر فعالیتی که هنگام مراقبت از خود انجام می دهید ، بینشی در مورد احساسات شما ایجاد می کند. خواه مدیتیشن کنید ، هم خود را برای صرف شام بیرون دعوت کنید و یا یک داستان بسازید. شما می توانید پیاده روی کنید یا برای ورزش کردن اقدام نمایید. در این زمان ها است که می توانید مراقبت از خود را یاد بگیرید. شما ممکن است از چیز هایی که در مورد خود یاد می گیرید یا تجربه می کنید، تعجب کنید. گاهی اوقات مردم از این که برای خود وقتی را صرف کنند می ترسند، زیرا نمی خواهند با احساسات دردناک عمیقی روبرو شوند.

اما هنگامی که به این احساسات نگاه کنید ، شروع به شناختن بهتر خود خواهید کرد و این باعث بهبود روابط شما خواهد شد. ژورنالینگ می تواند یک نوع عالی از مراقبت از خود باشد ، و می تواند احساس شما را نشان دهد.

ژورنالی برای مراقبت از خود داشته باشید.

مردم اهمیت کلمه نوشتاری را دست کم می گیرند. نگهداری یک ژورنال راهی عالی برای مراقبت از خود است. لازم نیست یک گزارش روزانه از آنچه در زندگی شما اتفاق می افتد باشد. خودمراقبتی یعنی درک مرز های شما و احساس شما نسبت به مسائل. و ژورنال مکان مناسبی برای پیگیری این احساسات است. وقتی احساس اضطراب می کنید، می توانید این احساسات را در ژورنال خود بنویسید. این مدل برای شما به عنوان یک نوشته از قضاوت به دور است. این صفحات برای بیان درونی ترین افکار و احساسات خود در اینجا هستند و بسیار ارزشمند هستند.

می توانید به اینترنت یا فروشگاه بروید و یک دفترچه خالی پیدا کنید که باعث می شود بتوانید در آن بنویسید. ژورنال شما باید از نظر بصری برای شما جذاب باشد. این می تواند یک پوشش زیبا داشته باشد. ممکن است بخواهید یک دفترچه یادداشت ساده را با برچسب ها یا عکس های برگردان تزئین کنید که نشان دهنده شما هستند. اگر فرد هنری هستید، داشتن ژورنالی برای ترسیم و نوشتن احساسات می تواند به شما کمک کند. شاید شما چیزی را می خواهید که خط نداشته باشد، بنابراین انعطاف پذیری برای ابراز وجود دارید. اگر از شروع سفر به مراقبت از خود عصبی هستید ، سعی کنید با نوشتن یک روزنامه شروع کنید و ببینید چه افکار و احساساتی را در درون خود احساس می کنید.

یک روال خودمراقبتی را شروع کنید.

شما ممکن است در مراقبت از خود مهارت کافی نداشته باشید. این مسئله هیچ اشکالی ندارد. نیازی نیست که در این زمینه متخصص باشید. شما می خواهید در این مسیر چیز های بسیاری را یاد بگیرید. به همین دلیل است که می توانید یک روال مراقبت از خود را شروع نمایید. وقتی کاری انجام دهید که هر روز خودتان را پرورش دهد ، باعث می شود احساس بهتری داشته باشید. این می تواند شامل استراحت ناهار باشد ، جایی که به هیچ یک از کار های خود نگاه نکنید، یک جفت دمپایی دنج یا گذراندن وقت بیرون از خانه. شاید بتوانید هفته ای یک بار برای بیرون رفتن وقت بگذارید.

اگر از خود مراقبت کنید و این کار را به روشی انجام دهید که معمولاً انجام شود ، تمرین مراقبت از خود راحت تر است. لحظه ای وقت بگذارید و به چیزهایی فکر کنید که باعث می شود احساس شادی و خوشحالی کنید. سپس از آن ها لیستی تهیه کنید. در ادامه می بینیم که چطور این لیست می تواند کمک کننده باشد.

یک لیست تهیه کنید.

لیستی از کارهای کوچک و خودمراقبتی تهیه کنید. وقت آن است که یک مداد و کاغذ یا گوشی هوشمند خود بیرون بیاورید و لیستی از روش های کاهش استرس در زندگی خود تهیه کنید. شما مسئ.ل روح و جسم و مراقبت از خود هستید. این لیست می تواند شما را برای بهبود شرایط کمک کند. زیرا شما را در هر موقعیتی راهنمایی خواهد نمود.

برنامه ریزی

برای خود برنامه ریزی داشته باشید. این برنامه می تواند شامل یک فعالیت بدنی یا بیرون بردن یک دوست برای قهوه، استراحت با یک فنجان چای یا حمام کردن باشد. باید تصمیم بگیرید که چه چیزهایی باعث می شود احساس مراقبت کنید. حداقل ده فعالیتی که باعث می شود احساس خوبی نسبت به خود داشته باشید و در لیست خود نوشته اید را به یاد داشته باشید و به زمان مناسب از آن ها استقاده نمایید. این که خود را پشت در های بسته قرار دهید آسان است. اما انجام این کار به درد شما نمی خورد. بنابر این از لیستی که در بخش لیست های خود تهیه کرده اید استفاده نمایید.

پس از پایان کار ، نگاهی به فعالیت ها بیندازید و ببینید کدام یک از آنها را می توانید هر روز انجام دهید. می توانید آن را حلقه زده و در تقویم خود بگنجانید. یکی از بهترین راه ها برای پیگیری مراقبت از خود ، یادداشت برداری از کارهایی است که می توانید مرتباً انجام دهید. شما می توانید برخی کارها را انجام دهید تا هر روز به سلامت جسمی خود کمک کنید و موارد دیگری نیز وجود دارد که به ندرت برای کاهش استرس انجام می دهیم. داشتن یک لیست می تواند با یادآوری دلگرم کننده برای رسیدن به اهداف زندگی کمک بسیار بزرگی باشد. البته فراموش نکنید که این لیست باید با برنامه ریزی پیش برود.

برای خود ارزش گذاری نمایید.

یکی از بهترین راههای انجام مراقبت از خود داشتن این تفکر است که ارزش آن را دارید که دوست داشته شوید. افرادی که از خود غفلت می کنند دارای ناامنی های عمیقی هستند و احساس می کنند لیاقت مراقبت از خود را ندارند. غفلت به اشکال مختلفی از جمله کار بیش از حد ، سو، مصرف مواد یا عدم مراقبت از مسائل بهداشت روان شما بروز می کند. سلامتی ذهنی شما مهم است. واقعیت این است که مراقبت از خود احساس خوبی در شما ایجاد می کند و شما شروع به دوست داشتن بیشتر خود خواهید کرد.

اگر در زمینه مراقبت از خود مشکلی دارید ، همیشه می توانید در یک زمینه درمانی درباره آن بحث کنید. برای مراقبت از خود نیازی به احساس گناه ندارید. در واقع ، می تواند تأثیر زیادی در بسیاری از زمینه های زندگی شما بگذارد. ارزیابی اینکه آیا موانعی برای مراقبت از خود وجود دارد و در مورد افرادی که تحت درمان هستند صحبت می شود بسیار مهم است. شما در این زمینه حتی می توانید با مراجعه به مراکز مشاوره مانند مرکز مشاوره همکده به موفقیت های بزرگی دست پیدا کنید.

 

 

منابع
.betterhelp.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا