درمان گیاهی برای زودانزالی

یکی از راه های درمان زودانزالی،درمان گیاهی برای زودانزالی است. زمان بندی می تواند در اتاق خواب شما همه چیز باشد. اگر زودتر از زمانی که شما و همسرتان دوست دارید به نقطه ی انزال برسید رابطه ی جنسی برای هیچ کدام از شما رضایت بخش نخواهد بود. این مشکل را زودانزالی می نامند. زودانزالی می تواند خسته کننده شده و حتی باعث شرمندگی شما شود. این مشکل می تواند حتی به روابط شما آسیب برساند. البته نیازی نیست با مشکلتان به زندگی خود ادامه دهید. کارهایی هستند که می توانید انجام دهید تا زمان بیشتری را در رختخواب بمانید.

زودانزالی چیست؟

درمان گیاهی برای زودانزالی | مرکز مشاوره همکده

زمان مشخصی وجود ندارد که در آن یک مرد باید ارضا شود. اما اگر قبل از دخول یا چند دقیقه بعد از شروع رابطه به انزال برسید احتمالا خیلی زود است.

این مسئله یک مشکل خواهد بود زیرا با انزال شما حالت نعوظ خود را از دست داده و نمی توانید دیگر به رابطه ی جنسی ادامه دهید. شما و همستران شاید حس کنید زمان کافی نداشته اید تا از این رابطه لذت ببرید.

این یک مشکل متداول برای مردان است. چیزی حدود 30 تا 40 درصد از مردان در بخشی از زندگی خود این مشکل را تجربه کرده اند. بنابراین به یاد داشته باشید. اگر گه گاه این مشکل برای شما پیش می آید چیزی نیست که بخواهید نگران آن باشید. درمان گیاهی برای زودانزالی می تواند کمک کننده باشد.

چه چیزی باعث زودانزالی می شود؟

علت این مشکل واقعا کامل شناخته شده نیست. اما شیمی مغز شما آخرین چیزی است که بتوانید مقصر این مشکل بدانید. مردانی که سطح کمی از سروتونین شیمیایی در مغز خود دارند زمان کمتری برای رسیدن به انزال خواهند داشت.

فاکتورهای عاطفی که می توانند در این زمینه نقش داشته باشند عبارتند از:
 • استرس
 • افسردگی
 • حساس گناه
 • مشکلات در روابط
 • اضطراب عملکرد جنسی

گاه انزال زودرس مشکلی برای مردانی است که دچار اختلال نعوظ هستند. این مشکل زمانی است که آلت تناسلی برای مدت زمان کافی در حالت برانگیخته و سفت باقی نمی ماند. مردان که نگران حفظ حالت نعوظ خود هستند ممکن است برای رسیدن به انزال عجله داشته باشند. شکستن این عادت کار سختی خواهد بود.

درمان اختلال نعوظ می تواند باعث از بین رفتن مشکل انزال زودرس نیز شود. گزینه های درمانی متعددی وجود دارد، از جمله داروهایی مانند سیلدنافیل، تادالافیل یا واردنافیل. همه ی این ها به مردان کمک می کنند حالت نعوظ خود را حفظ کنند. با درمان گیاهی برای زودانزالی می توان اقدامی خاص انجام داد.

زمان مورد انتظار

گاه انزال زودرس خودش بعد از هفته ها یا ماه ها برطرف می شود. کار کردن برای کاهش استرس یا دیگر مشکلات روانی می تواند به بهبود این شرایط کمک کند.

برخی مردان دیگر ممکن است مشکلاتی ماندگار با  انزال زودرس داشته و نیاز به دریافت کمک های تخصصی داشته باشند. برخی مردان بهتر به درمان واکنش نشان می دهند در حالی که برخی دیگر با مشکلاتی برای مدتی طولانی درگیر خواهند بود. درمان مناسب همیشه برای شما پیدا خواهد شد.

چه زمانی باید از پزشک کمک بگیریم؟

درمان گیاهی برای زودانزالی | مرکز مشاوره همکده

اگر انزال زودرس شما یا همسرتان را آزار می دهد از پزشک کمک بگیرید. شاید پزشک از شما بپرسید آیا همیشه این مشکل را داشته اید یا چیز جدیدی است. همچنین ممکن است در مورد زندگی جنسی یا روابط شما سوالاتی را بپرسد. همچنین شاید نیاز به آزمایش هایی باشد.

پیشگیری از انزال زودرس

راه شناخته شده ای برای جلوگیری از انزال زودرس وجود ندارد. با این وجود می توانید نکات زیر را در نظر داشته باشید:

 • یک رفتار سالم در مورد رابطه ی جنسی داشته باشید؛ اگر احساساتی مانند خجالت، احساس گناه یا ترس را در مورد زندگی جنسی تجربه می کنید می توانید از درمان روان یا درمانگر جنسی کمک بگیرید.
 • به یاد داشته باشید هر کسی ممکن است مشکلات جنسی را تجربه کند؛ اگر انزال زودرس را تجربه می کنید خودتان را سرزنش نکرده یا احساس کمبود و بی لیاقتی نداشته باشید. سعی کنید با همسر خود راحت در این باره حرف بزنید تا مانع از سوءتفاهم شوید.

انزال زودرس چگونه درمان می شود؟

درمان رفتاری یکی از راه های احتمالا موثر برای درمان انزال زودرس است. اغلب از تکنیک فشار استفاده می شود. اگر مرد حس کرد در رابطه ممکن است انزال زودرس را تجربه کند کمی در رابطه تاخیر می اندازد. سپس او یا همسرش بالای آلت جنسی را با انگشت شصت و دو انگشت دیگر فشار می دهد. او برای حدود بیست ثانیه با دست به فشردن بخش بالای آلت جنسی ادامه خواهد داد و بعد می توان رابطه ی جنسی را دوباره ادامه داد.

این تکنیک را می توان هرچند بار که لازم بود تکرار کرد. وقتی این تکنیک موثر باشد به مرد اجازه می دهد یاد بگیرد چطور با فشار دادن انزال خود را به تاخیر بیندازد و در نهایت بتواند بدون فشرده کردن کنترل روی انزال خود را دوباره به دست گیرد. رفتار درمانی به شصت تا نود درصد از مردان کمک می کند انزال زودرس خود را درمان کنند. البته این کار نیاز به همکاری هردو زوج دارد. بعلاوه انزال زودرس اغلب برمی گردد و شاید دوباره نیاز به رفتاردرمانی باشد. درمان گیاهی برای زودانزالی هم یکی از راه های درمانی است.

درمان موثر دیگر داروهایی که تجویز می شوند تا انزال را به تاخیر بیندازند.

ارگاسم دیرتر یکی از عوارض جانبی برخی داروهاست، خصوصا داروهایی که برای درمان افسردگی استفاده می شوند. ایناثر حتی برای مردانی که دچار افسردگی نیستند نیز خواهد بود. وقتی این نوع دارو به مردانی داده می شود که انزال زودرس را تجربه می کنند کمک می کند انزال برای حدود چند دقیقه به تاخیر بیفتد. داروهایی که برای این نوع درمان استفاده می شوند عبارتند از مهارکننده های بازجذب سروتونین یا SSRIsهایی مانند فلوکستین، پاروکستین یا سرترالین و همچنین داروهای ضدافسردگی مثل کلومیپرامین.

برخی از مردان مبتلا به انزال زودرس می توانند از داروهایی به نام مهارکننده های فسفودی استراز استفاده کنند مانند سیلدنافیل، واردنافیل و تادالافیل. مهارکننده های فسفودی استراز می توانند به تنهایی یا در ترکیب با مهارکننده های باز جذب سروتونین استفاده شوند. هربار باید یک دارو را در دوز کم شروع به استفاده کرد.

برخی از مردان مبتلا به انزال زودرس می توانند از کاهش تحری در طول رابطه ی جنسی استفاده کنند. برخی از کرم ها هستند که می توانند آلت تناسلی را بی حس کرده و تحریکی که منجر به ارگاسم می شود را کاهش دهند گزینه ی دیگر استفاده از یک یا چند کاندوم است. با این وجود این تکنیک ها شاید با لذتی که در طول رابطه تجربه می کنید تداخل داشته باشند.

نود و پنج درصد از مردان می توانند از تکنیک های رفتاردرمانی برای کمک کردن به انزال خود استفاده کنند.
 • توقف و شروع؛ شما یا همسرتان تا زمانی که حس کنید ارگاسم خواهید داشت به تحریک آلت تناسلی ادامه می دهید. سپس برای سی ثانیه یا تا زمانی که حس کنید متوقف شده است این کار را نمی کنید. دوباره تحریک را شروع کرده و تا قبل از انزال برای سه یا چهار بار این کار را تکرار می کنید.
 • فشرده سازی؛ این روش مانند همان روش قبل اثر خواهد کرد. اما وقتی حس کردید می خواهید ارضا شوید شما یا همسرتان بالای الت را تا زمان از بین رفتن نعوظ فشار می دهید. این کار را قبل از رسیدن به انزال چند بار تکرار کنید.

برخی از مردان متوجه می شوند اگر در طول رابطه به چیز دیگری فکر کنند این راه حل به ان ها کمک خواهد کرد.

شش گیاه برای درمان اختلال نعوظ و زودانزالی

تحقیقات اخیر در درمان های دارویی یعنی امروزه داروهایی برای کاهش اختلال زودانزالی وجود دارند. با این حال برخی از مردان ترجیح می دهند از مکمل های غذایی به عنوان یک جایگزین استفاده کنند.

بسیاری از گیاهان می توانند برای بهبود عملکرد جنسی مردان موثر باشند اما شواهد کمی هنوز وجود دارد که استفاده از گیاهان دارویی برای درمان زودانزالی را اثبات کند. در زمان مصرف اینگونه مکمل ها افراد باید مراقب علائم باشند.

 • دی هیدرواپی آندروسترون یا DHEA

دی هیدرواپی آندروسترون چیست؟ DHEA یک مکمل غذایی است که هورمون استروئید طبیعی در بدن را به حداقل رسانده و به درمان اختلال نعوظ در مردان کمک می کند.

دوز این مکمل برای هر فرد متفاوت است. برخی مردان برای حدود شش ماه چیزی بین 20 تا 75 میلی گرم استفاده می کنند برخی دیگر چیزی حدود 100 تا 400 گرم برای هشت هفته.

چگونه این دارو اثر می کند: سطح طبیعی DHEA با زیاد شدن سن فرد کاهش می یابد. افزایش میزان هورمون ادرنال می تواند به بدن کمک کند هورمون هایی بسازد که عملکرد جنسی و سطح انرژی فرد را بهبود بخشد.

عوارض جانبی: DHEA اغلب در دوزهای کم بی خطر است. با این وجود می تواند جوش های پوستی را به همراه داشته باشد.

 • گیاه گرده لیمو

گرده لیمو چیست؟ این گیاه چینی برای کاهش علل همراه با اختلال جنسی استفاده می شود، از جمله اختلال نعوظ. زنان نیز ممکن است ان را برای کاهش دخول جنسی دردناک یا از بین رفتن میل جنسی استفاده کنند.

این گیاه چگونه اثر می کند؟ تحقیقات مکانیسم مشخص برای کارکرد این مکمل نشان نداده اند. اما دانشمندان باور دارند این گیاه سطح هورمون های خاصی در بدن را تغییر می دهد، و این می تواند باعث بهبود عملکرد جنسی شود.

عوارض جانبی: استفاده از گیاه گرده لیمو می تواند روی عملکرد قلب اثر بگذارد. کسانی که بیماری های قلبی دارند نباید آن را مصرف کنند زیرا باعث ضربان قلب نامنظم خواهد شد. این مکمل می تواند با داروهای دیگر شما تداخل داشته باشد.

 • گیاه کهن دار
درمان گیاهی برای زودانزالی | مرکز مشاوره همکده

کهن دار چیست؟ کهن دار گیاهی است که هزاران سال است برای خواص متعددی که در سلامت دارد مورد استفاده می باشد. مثال هایی از آن کم خونی، اضطراب و گردش خون ضعیف در مغز می باشد.

این گیاه چگونه اثر می کند؟ کسانی که باور دارند می توان از گیاه کهن دار برای درمان اختلال نعوظ و در نتیجه انزال زودرس استفاده کردند باور دارند این گیاه رگ های خونی را گشاد می کند تا گردش خون به اندام جنسی بهبود یابد.

عوارض جانبی: کهن دار می تواند خطر خونریزی را زیاد کرده و کسانی که از رقیق کننده های خون استفاده می کنند نباید آن را بخورند.

عوارض جانبی دیگر شامل حالت تهوع، سردرد، ناراحتی معده و حساسیت در دهان است.

 • مکمل غذایی یوهمبین
درمان گیاهی برای زودانزالی | مرکز مشاوره همکده

یوهمبین چیست؟ یوهمبین یک مکمل غذایی ساخته شده از برگ گیاهی آفریقایی است. قبل از مصرف داروهایی مانند  ویاگرا، اغلب پزشکان یوهمبین را به عنوان یک روش درمانی پیشنهاد می دهند.

این مکمل چگونه اثر می کند؟ یوهمبین با تحریک گیرنده هایی در بدن که باعث آزادسازی هورمون های اندروفین و نوری پی نفرین می شوند تاثیر خواهد گذاشت. این ها می توانند اثرات ترکیبات دیگری که ممکن است رگ های خونی آلت را منقبض سازند از بین ببرند و اختلال نعوظ و انزال زودرس را درمان کند.

عوارض جانبی؛ استفاده از این مکمل های غذایی همراه با برخی عوارض جانبی است. مثال های آن فشار خون بالا، بالا رفتن ضربان قلب و اضطراب است. هرگز نباید بدون مشورت کردن با پزشک این مکل غذایی را مصرف کنید.

منابع:

مرکز مشاوره همکده

https://www.healthline.com/

منابع
drugs.comwebmd.commedicalnewstoday.commayoclinic.org

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا