10 راهکار برای پدر و مادر خوب بودن

آیا فرزند شما مشکلات رفتاری دارد؟ ارتباط شما با فرزندتان به احتمال زیاد نیاز به توجه دارد. 10 راهکار برای پدر و مادر خوب بودن در ادامه بیان شده است.

شما با سناریوی خط پرداخت آشنایی دارید: کودک 3 ساله شما این اسباب بازی را می خواهد، این آب نبات را باید برای او بخرید و اگر نخرید او شروع به گریه کردن می کند و بعد از مدتی تبدیل به گریه و فریادی سرسام آور می شود.

در کتاب جدید خود، “ده اصل اساسی والدین خوب”، لورنس استینبرگ، دارای مدرک دکتری، رهنمود هایی را بر اساس تحقیقات علمی برتر اجتماعی در حدود 75 سال مطالعه انجام می دهد. او می گوید، آنها را دنبال کنید، و شما می توانید انواع مشکلات کودک را با استفاده از این راه کار ها از بین ببرید.

در نهایت، هنگامی که با کودکان خود برخورد می کنید، هدفتان چیست؟

برای نشان دادن این که رئیس چه کسی است؟ برای القای ترس به او؟ یا برای کمک به کودکتان و این که او یک انسان مناسب برای جامعه و با اعتماد به نفس باشد؟

استینبرگ می گوید والدین خوب کمک می کنند تا همدلی، صداقت، اعتماد به نفس، کنترل خود، مهربانی، همکاری و شادابی را در کودک خود تقویت کنند. همچنین کنجکاوی فکری، انگیزه و تمایل به دستیابی به آن را ترویج می کند. این امر به محافظت از کودکان در ایجاد اضطراب، افسردگی، اختلالات خوردن، رفتار ضد اجتماعی و سوء مصرف مواد مخدر کمک می کند.

استینبرگ، استاد برجسته روانشناسی در دانشگاه تمپل در فیلادلفیا می گوید: “موضوع مربوط به پدر و مادر ها یکی از زمینه های تحقیق شده به کرات در علوم اجتماعی است.” او به وب ام دی می گوید که شواهد علمی برای اصولی که او در آن قرار می دهد، بسیار سازگار است.

10 راهکار برای پدر و مادر خوب بودن
والدین بیش از حد بسیاری از اعمال خود را اصطلاحا از روی شکم انجام می دهند.

استینبرگ می گوید، برخی از والدین غریزه بهتری نسبت به دیگر افراد دارند. او به وب ام دی می گوید کودکان هرگز نباید مورد ضرب و شتم قرار بگیرند حتی یک دست زدن کوچک بر روی پا یک کودک.

روبی ناتاله دارای مدرک دکتری، استاد پزشکی کودکان بالینی در دانشکده پزشکی دانشگاه میامی با این موضوع موافق نیست. او چند بینش از خود را ارائه داد. وی گفت: “بسیاری از مردم از راه کارهای مشابهی استفاده می کنند که پدر و مادرشان از آنها بارها و بارها استفاده می کنند، و به معنای استفاده از انضباط و تنبیه بسیار سخت است.”

ناتاله توضیح می دهد که رابطه پدر و مادر با فرزندش در اقدامات کودک، از جمله مشکلات رفتاری کودک، منعکس می شود. “اگر رابطه خوبی با فرزندتان نداشته باشید، آنها قصد ندارند به شما گوش دهند. فکر کنید که چگونه با دیگران ارتباط برقرار کنید. اگر رابطه خوبی با آنها داشته باشید، به او اعتماد دارید، به نظرات او گوش کنید و با او به توافق برسید. اما اگر کسی را دوست نداشته باشد، نظر او را نادیده می گیریم و به حرف او نیز گوش نمی دهیم. او می گوید، 10 اصل اصول استینبرگ برای هر کسی که با کودکان کار می کند، مربی، معلم، پرستار از بچه وجود دارد.

10 راهکار برای پدر و مادر خوب بودن

10 راهکار برای پدر و مادر خوب بودن

1. استینبرگ می گوید آنچه که مهم است: این یکی از مهم ترین اصول است. “چیزی که شما انجام می دهید، تغییر می کند”.

بچه های شما کارهای شما را دنبال می کنند و در لحظه از خود واکنش نشان نمی دهند.

از خودتان بپرسید:” من چه کاری می خواهم انجام دهم، و این احتمالا جواب سوال شما را می دهد؟ “

2. شما نمی توانید بیش از حد دوست داشته باشید.

او می نویسد: “این امکان وجود دارد که یک کودک را با عشق خود محصور کنید.” “آنچه که ما اغلب به عنوان از بین بردن یک کودک در نظر داریم هرگز نتیجه ای از نشان دادن بیش از حد عشق به یک کودک نیست. این معمولا نتیجه ای از دادن چیزهای دیگری به جای عشق به کودک خود است چیز های مثل ملایمت و ارفاق، انتظارات کاهش یافته، و یا چیز های مادی در خالی که او از ما چیز های دیگری را احتیاج دارد.”

3. در زندگی فرزندتان مشارکت کنید و امور او برایتان جذاب باشد.

این یکی از 10 راهکار برای پدر و مادر خوب بودن است. “داشتن والدین مشارکت کننده زمان می برد و کار سختی است و اغلب به معنای بازنگری و تنظیم مجدد اولویت های شما است. این اغلب به معنای به رسمیت شناختن آنچه شما می خواهید برای آنچه فرزند شما نیاز دارد، انجام دهید است.

مشارکت در این امر به معنای انجام دادن تکالیف کودکتان و یا خواندن آن و یا اصلاح آنها نیست. استینبرگ به وب ام دی می گوید: «تکلیف خانه یک ابزار برای معلمان است تا بدانند فرزند شما در حال یادگیری مطالب است یا نه. “اگر شما مشق شب فرزندتان را انجام دهید، معلوم نیست معلم بتواند بفهمد که کودک شما موضوع مطرح شده در کلاس را چگونه یاد می گیرد.”

4. وظایف مربوط به پدر و مادر بودن خود را متناسب با فرزند خود سازید.

با رشد کودک خود هماهنگ باشید فرزند شما در حال رشد است. در نظر بگیرید که سن چگونه روی رفتار کودک شما تاثیر می گذارد.

استینبرگ می نویسد: “همانند رانندگی که باعث استقلال فرد می شود سه سالگی برای کودک نیز که به شما بگوید” نه “برای او نوعی استقلال است و آیا این که انگیزه او برای آموزش یاد گرفتن توالت رفتن است. “همان رشد فکری است که باعث می شود کنجکاوی شما در 13 سالگی در کلاس درس نیز به بحث و گفتگو برسد.”

به عنوان مثال: یک دانش آموز کلاس هشتم به راحتی پریشان و تحریک پذیر است. نمرات او در مدرسه می تواند باعث رنج بردن و آزار و اذیت او شود. او بسیار مستعد بحث و دعوا است و این بسته به والدین دارد که به او بیشتر فشار بیاورند و او را مورد آزار و اذیت قرار دهند و یا او را درک کنند و در این زمینه به او کمک کنند.

استینبرگ می گوید: “با یک جوان 13 ساله، مشکلات متعددی می تواند پیش بیاید.” او ممکن است افسرده باشد، او ممکن است کمتر از دیگران بخوابد، او خیلی دیر ممکن است به خانه بیاید، می تواند به سادگی به زمان برای ساختن روش صحیح و پایه درسی خود احتیاج داشته باشد. او ممکن است مشکلاتی را در یادگیری داشته باشد. این دست از مشکلات باید توسط یک فرد حرفه ای تشخیص داده شود و حل شود. “

5. 10 راهکار برای پدر و مادر خوب بودن –  قوانین را ایجاد و تنظیم کنید.

“اگر شما رفتار کودک خود را هنگامی که او جوان است مدیریت نکنید، برای او در زمانی که بزرگتر می شود مدیریت کردن رفتار و برنامه های خود سخت خواهد شد و شما دیگر پیش او نیستید تا به او کمک لازم را انجام دهید. هر زمان از روز یا شب، شما همیشه باید قادر باشد برای پاسخ به این سه سؤال: فرزند من چه کاری دارد انجام می دهد؟ چه کسی با فرزند من است؟ فرزند من کجاست؟ قواعدی که فرزند شما از شما آموخته است قواعدی خواهند بود که در آینده شخصیت او را شکل خواهند داد.

استینبرگ به وب ام دی می گوید: “اما شما نمی توانید فرزندتان را همیشه در خانه نگه دارید. “هنگامی که آنها در دبیرستان هستند، شما باید اجازه دهید کودک تکالیف خود را انجام دهد، انتخاب های خود را انجام دهد و شما در آن ها مداخله نکنید.”

6. استقلال کودک خود را تقویت کنید.

“محدود کردن مقررات به کودک کمک می کند تا احساس استقلال را در خود به وجود آورد. استقلال به او کمک می کند تا جهت دهی خود را در زندگی پیدا کند. برای موفقیت در زندگی، او به هر دو موارد بالا نیاز دارد.”

استینبرگ می گوید این امر طبیعی است که کودکان برای استقلال خود تلاش کنند. “بسیاری از والدین به اشتباه استقلال فرزند خود را با شورش یا نافرمانی اشتباه می گیرند. کودکان برای استقلال تلاش می کنند؛ زیرا این بخشی از طبیعت انسانی است که می خواهد احساس کند که امور در کنترل خود او است، نه اینکه شخص دیگری کنترل او را در دست داشته باشد.”

7. سازگار باشید.

“اگر مقررات شما روز به روز متفاوت از یک روش غیر قابل پیش بینی باشد، یا اگر شما آنها را به صورت متناوب به اجرا در آورید، این کار های شما است که تبدیل به گسل شما خواهد بود نه سوء رفتار فرزند شما. مهمترین ابزار انضباطی شما سازگاری شما با او است. بر اساس عقل و نه قدرت، و فرزند شما کمتر با آن به چالش کشیده می شوند . “

استینبرگ به وب ام دی می گوید که بسیاری از والدین مشکلات زیادی دارند. “وقتی پدر و مادر سازگار نیستند، بچه ها گیج می شوند، باید خود را مجبور کنید که بیشتر با یکدیگر سازگار باشید.”

8. اجتناب از انضباط و برخورد سخت.

والدین هرگز نباید تحت هیچ شرایطی تحت تاثیر قرار بگیرند. او می نویسد: “کودکان که دچار کتک زدن، ضربه و یا لگد زدن هستند بیشتر مستعد درگیری و دعوا با دیگر کودکان هستند.” “آنها بیشتر احتمال دارد که قلدری کنند و احتمال بیشتری دارد که از تجاوز و دعوا به عنوان راه حلی برای حل اختلافات با دیگران استفاده کنند.”

استینبرگ به وب ام دی می گوید: “شواهد زیادی وجود دارد که نشان می دهد که کتک زدن باعث خشونت در کودکان می شود، که می تواند منجر به مشکلات ارتباطی با دیگر بچه ها شود.” “روش های دیگری برای نظارت بر یک کودک وجود دارد که شامل” وقت استراحت “است که بهتر کار می کند و شامل تجاوز نمی شود.”

9. 10 راهکار برای پدر و مادر خوب بودن- قوانین و تصمیمات خود را به او توضیح دهید.

او می نویسد: “والدین خوب انتظار دارند از فرزندشان تا انتظارات آن ها را برآورده کند. برای شما مشخص است که ممکن است برای فرزند 12 ساله شما انتظارات و توقعات شما برای او قابل درک نباشد. او اولویت ها، قضاوت و تجربیات شما را ندارد.”

ارائه یک مثال: یک کودک شش ساله بسیار فعال هوشمند است، اما اجازه پاسخ دادن به دیگر بچه ها را در کلاس درس نمی دهد و پاسخ آن ها را تضعیف می کند. و همچنین در کلاس خیلی صحبت می کند. معلم او باید به این مسئله رفتار کودک توجه کند. استینبرگ می گوید که باید با این کودک صحبت شود. پدر و مادر ممکن است بخواهند با معلم ملاقات کنند و یک استراتژی مشترک ایجاد کنند. این کودک باید یاد بگیرد که به دیگران فرصتی بدهد تا به سوالات پاسخ دهند. “

10 راهکار برای پدر و مادر خوب بودن

10. با کودک خود با احترام رفتار کنید.

استینبرگ می نویسد: “بهترین راه برای درمان محبت به فرزندتان این است که با او با احترام رفتار کنید.” “شما باید فرزندان خود توجه و جایگاهی که در هنگام رفتار با دیگران دارید را داشته باشید. با او مودبانه صحبت کنید.” به نظر او احترام بگذارید، وقتی که با شما صحبت می کند، با او با مهربانی صحبت کنید. فرزندان با دیگر افراد همانگونه که والدین آنها با آنها رفتار می کنند، صحبت و رفتار می کنند. رابطه شما با فرزند شما مبنای روابط او با دیگران است. “

به عنوان مثال، اگر فرزند شما در خوردن غذا شادابی کامل را دارد: “من شخصا فکر نمی کنم پدر و مادر باید غذا خوردن را برای او با زور همراه کنند.

به همین ترتیب، ناتاله می گوید، “بچه ها به خوبی اصول را قبول می کنند. نمی توانید بدون تهیه قوانین با آن ها به خرید بروید. به آنها بگویید:” ما 45 دقیقه آنجا خواهیم بود. مامان باید این را بخرد. لیست خرید های خود را به او نمایش دهید. اگر آنها را آماده نکنید، کودک شما از خرید خسته، ناراحت شده و توسط جمعیت مورد آزار قرار خواهد گرفت. “

ناتاله به وب ام دی می گوید: “والدین فراموش کرده اند که کودک خود را مورد توجه قرار دهند و به کودک خود احترام بگذارند.” “شما با روابطتان با دیگر افراد بزرگسال، دوستی، ازدواج، دوست یابی اهمیت می دهید و روی این دست از روابطتان کار می کنید. اما رابطه شما با فرزندتان چگونه است؟ اگر شما رابطه خوبی با او دارید و واقعا با فرزندتان هماهنگ هستید، این واقعا اهمیت دارد و مهم است. پس از آن هیچ یک از موضوعات دیگری را پیدا نخواهید کرد که تا این حد حائظ اهمیت باشد. 

منابع
webmd.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا