چند کاری که مردم انجام می دهند تا از نظر ذهنی سرسخت شوند

سرسخت بودن از نظر ذهنی با استفاده از روش های مختلف امکان پذیر است. سرسختی یا لجبازی برای برخی از مردم نشانه های بدی دارد اما اگر مدیریت درست داشته باشیم این گونه اتفاقی نمی افتد. ارتباط و نحوه برقراری ارتباط بسیار مهم است.

ارتباطات فقط از شخص یه شخص دیگری نیست. گاهی اوقات شما حتی می تواند با ارتباطات درست عجیب ترین کار ها را انجام دهید. برای مثال امروزه ارتباطات در زمینه کار مهم است. طبیعتاً اگر شما فردی با استعداد در زمینه ارتباطات باشید به راحتی استخدام می شوید. یک نکته مهم در فرآیند ارتباطات زبان بدن هست. در مقاله های قبل گفتیم که سرسختی چیست و چه ویژگی هایی دارد. در ادامه می خواهیم ببینیم که چند کاری که مردم انجام می دهند تا از نظر ذهنی سرسخت شوند، چگونه است؟

زبان بدن در فرد سرسخت

زبان بدن یک گزینه بسیار مهم برای ارتباطات مختلف است. یکی از راه هایی که از طریق آن افراد می توانند احساسات و سخنان خود را بگویند همین زبان بدن است. مهم ترین نکته در این باره این است که چگونه افراد بتوانند از زبان بدن خود استفاده کنند. زبان بدن اشاره به هر نوع سیگنالی غیرشفاهی دارد که ما برای برقراری ارتباط با افراد دیگر از آن ها استفاده می کنیم. بر اساس یافته های محققان، این سیگنال های غیرشفاهی می توانند بخش بزرگی از ارتباطات روزانه ی ما را بسازند. در ادامه این مقاله که در وبسایت همکده به عنوان اولین و بزرگ ترین مرکز مشاوره تلفنی  روان شناسی در ایران و ارائه دهنده خدمات مشاوره و روان شناسی نوشته شده است می خواهیم در ارتباط با چند کاری که مردم انجام می دهند تا از نظر ذهنی سرسخت شوند، صحبت کنیم.

زبان بدن مطمئن می تواند نگرش مردم را نسبت به فرایند رفتاری فرد سرسخت تغییر دهد

زبان بدن مطمئن می تواند نگرش مردم را نسبت به فرایند رفتاری فرد سرسخت تغییر دهد و به موفقیت شما در زندگی کمک کند. زبان بدن مطمئن چیست و چگونه با زبان بدن که اعتماد به نفس ندارد مقایسه می شود؟ تسلط بر این نوع زبان می تواند به شما کمک کند دیگران را بهتر بخوانید و بر تصویر خود که ارائه می دهید کنترل بیشتری داشته باشید.

زبان بدن در فرد سرسخت

زبان بدن یکی دیگر از وسایل ارتباطی است. می توانید از طریق موارد زیر با دیگران ارتباط غیرکلامی برقرار کنید.

  • حرکات بدن
  • حالت ها
  • حرکات دست
  • تن صدا
  • حجم صدا
  • حالات چهره
  • عبارات خرد

ممکن است آگاهانه استفاده از نوع خاصی از زبان بدن را انتخاب کنید، یا ممکن است این کار را حتی بدون آگاهی از آن انجام دهید.

ارزش نشان دادن اعتماد به نفس در فرد سرسخت

از اولین دوران ماقبل تاریخ تا به امروز، اعتماد به نفس همیشه مزایای زیادی داشته است. انسان های اولیه قدرت را به دست آوردند و بقای خود را از طریق اعتماد به دیگران در قبیله خود تضمین کردند. امروزه کسانی که اعتماد به نفس نشان می دهند، بیشتر مستعد این هستند که در مصاحبه های شغلی خوب عمل کنند و موقعیت های موردنظر خود را در شرکت خود تأمین کنند. وقتی اعتماد به نفس خود را نشان می دهید، به دیگران انگیزه می دهید که به شما اعتماد کنند. زبان بدن شما با اعتماد به نفس شما را به یک پیشرو تبدیل می کند که مردم به احتمال زیاد آن را دنبال کرده و تحسین می کنند.

مطالعاتی در ارتباط با زبان بدن فرد سرسخت

مطالعات بر روی فرضیه بازخورد صورت نشان داده است که وقتی لبخند می زنیم، احساس شادی بیشتری می کنیم. همین امر ممکن است در مورد زبان بدن مطمئن نیز صادق باشد. یعنی وقتی بدن خود را حرکت می دهیم و به گونه ای صحبت می کنیم که اعتماد به نفس ما را نشان می دهد، در واقع ممکن است احساس اعتماد به نفس بیشتری نیز داشته باشیم.

آیا همیشه نشان دادن عدم اعتماد به نفس خوب است؟

ممکن است مواقعی وجود داشته باشد که عدم اعتماد به نفس را نشان دهیم، اما مهم است که قبل از بیان زبان بدن خود مطمئن باشید که در یکی از آن موقعیت ها قرار دارید. به عنوان مثال، اگر نیاز دارید چیزی را از شخص دیگری بیاموزید، نشان دادن اعتماد به نفس بیش از حد ممکن است باعث شود که شخص صحبت کننده با شما آن طور که می خواهید توضیح ندهد.

چگونه از زبان بدن مطمئن برای تبدیل به یک فرد سرسخت استفاده کنیم

سریع‌ ترین راه برای تقویت زبان بدن شما این است که چند ترفند را بیاموزید و آن ها را به سادگی عملی کنید. در این جا چند مثال وجود دارد که چگونه می توانید اعتماد به نفس خود را از طریق بدن، صدا و نگرش خود ابراز کنید.

روانشناسی چند ویژگی یک فرد سرسخت را آشکار می کند

ما اغلب به لجبازی به عنوان یک ویژگی منفی فکر می کنیم، اما کمی سرسختی گاهی اوقات مفید است. این به شما کمک می کند تا در موضع خود بایستید و به دلیل فشار یا احساس گناه تسلیم افراد نشوید. سازش در شرایط خاص سودمند است، اما باید بدانید چه زمانی باید همانند یک فرد سرسخت در برابر مشکلات بایستید. مهم نیست که در مورد لجبازی چه احساسی دارید، تحقیقات جدید نشان می دهد که این ویژگی شخصیتی ممکن است به شما کمک کند طولانی تر زندگی کنید.

مطالعاتی در ارتباط با این زمینه

مطالعه ای که توسط دانشکده پزشکی دانشگاه کالیفرنیا سن دیگو و دانشگاه رم La Sapienza انجام شد به دنبال یافتن ارتباطی بین ویژگی های شخصیتی یک فرد سرسخت و طول عمر بود. بیست و نه فرد 90 تا 101 ساله از روستاهای دورافتاده روستایی ایتالیا در این مطالعه شرکت کردند.

چند کاری که مردم انجام می دهند تا از نظر ذهنی سرسخت شوند

افرادی که از نظر ذهنی «سرسخت» هستند، افرادی هستند که می‌دانند چه می‌خواهند و چگونه به آن برسند. همه ما در زندگی خود به نقاط حساسی می رسیم که در آن قدرت ذهنی ما آزمایش می شود. دکتر تراویس بردبری می گوید: چالش هر چه که باشد، باید سرسخت باشید، همه چیز را از دریچه ای جدید ببینید و اگر می خواهید با موفقیت از آن عبور کنید، اقدام قاطعانه انجام دهید. دکتر بردبری می گوید: «از نظر ذهنی قوی بودن سخت است، به خصوص زمانی که احساس می کنید گیر کردید،» اما تغییر نگرش و دیدگاه خود نسبت به زندگی تنها یکی از راه های تبدیل به فردی سرسخت از نظر ذهنی است. اگر به دنبال راهی برای سرسختی هستید، در این‌جا بهترین راه‌ها برای انجام آن وجود دارد. در این‌جا چند کاری که مردم انجام می دهند تا از نظر ذهنی سرسخت شوند بیان خواهد شد.

دیگر شکایت نکنید

شکایت از چیزی که درست پیش نمی‌رود می‌تواند وسوسه انگیز باشد. اما شکایت فقط نگرش شما را پایین می آورد. شکایت کمکی نمی کند، بنابراین بهترین کار این است که به دنبال چیزی باشید که می توانید تغییر دهید. «افراد سرسخت از نظر ذهنی انعطاف پذیر هستند و دائماً در حال سازگاری هستند. تنها زمانی که تغییر را در آغوش بگیرید می توانید خوبی های آن را بیابید. دکتر بردبری می افزاید: اگر می خواهید فرصت هایی را که تغییر ایجاد می کند، بشناسید و از آن‌ها سرمایه گذاری کنید، باید ذهنی باز و آغوش باز داشته باشید. حتی اگر چیزی نباشد، می توانید نگرش و دیدگاه خود را نسبت به هر موقعیتی کنترل کنید.

شما در کنترل هستید

یک ضرب المثل قدیمی وجود دارد که می گوید: «تا زمانی که یک موضوع را درست کنی، آن را به صورت خیالی و جعلی حل کن». اگر طوری رفتار کنید که انگار کنترل خود را در دست دارید، احساس آرامش و اعتماد به نفس بیشتری خواهید داشت. حتی در موقعیت‌هایی که کنترل ندارید، این رفتار می‌تواند به تمرکز ذهن شما کمک کند.

«چالش‌هایی که هر از گاهی پیش می‌آیند، آزمونی برای تمایل ما به کشش و تغییر است. بدترین کاری که می توانید انجام دهید این است که موقعیت را نادیده بگیرید یا در ایجاد راه حل ها تعلل کنید. انرژی خود را روی لحظه حال متمرکز کنید؛ لولی داسکال، رئیس Lead from Within، می‌گوید آنچه را که درست پیش روی شماست از دست ندهید.

افرادی که از نظر ذهنی سرسخت هستند، حس کنترل دارند، حتی اگر این حس فقط به خودشان مربوط باشد. احساس کنترل، مسیر موفقیت است.

تمرین ذهن آگاهی داشته باشید

تمرین ذهن آگاهی یکی از گام های اصلی برای سخت تر شدن از نظر ذهنی است. به هر حال، وقتی حواس‌تان باشد و افکارتان را کنترل کنید، کمتر احتمال دارد که واکنش نامطلوبی به استرس داشته باشید. ذهن آگاهی همچنین می تواند به کاهش اضطراب کمک کند. داسکال می افزاید: “این یک احساس، یک فکر، یک باور، یک انگیزه یا چیزی در محیط است، که ما را فرا می خواند. این کار باعث می شود تا با نگرش کنجکاو، بدون قضاوت، باز و پذیرنده به همه چیز نزدیک شویم.” وقتی صحبت از سرسختی ذهنی به میان می آید، کنترل ذهنی مهم است.

عادات قوی را تمرین کنید

گاهی اوقات، همه چیز از بین می رود. زمانی که زندگی در مسیر سخت قرار می گیرد، انگیزه خود را برای رسیدن به اهدافتان نگه دارید. اما، افرادی که از نظر ذهنی سرسخت هستند یک راز در ذهن خود دارند. آن‌ها با عادات خود سازگار هستند. برای تقویت از نظر ذهنی باید به تلاش ادامه دهید.

با خود مهربان باشید

چند بار خودتان را در حال تحقیر نسیب به کارهایتان دیدید؟ افرادی که از نظر ذهنی سرسخت هستند، گفتگوی درونی مهربان‌تر و واقعی‌تری با خود دارند.

“تأیید های مثبت روزانه می تواند به شما کمک کند تا قدرت ذهنی و عاطفی خود را توسعه دهید. تحقیقات می افزاید: هر روز چند لحظه به خود در آینه نگاه کنید و چیزی دلگرم کننده به خود بگویید.

شروع کنید با خودتان همانطور رفتار کنید که با یکی از عزیزانتان رفتار می کنید. وقتی شروع به مهربانی با خود می کنید، از اینکه چقدر سریع نگرش شما تغییر می کند شگفت زده خواهید شد.

برای ایجاد رفتار سرسخت عادات بد را کنار بگذارید

در راستای انجام عادات خوب و قوی، ترک عادت های بد بسیار مهم است. «ترک یک عادت بد می تواند به شما کمک کند هوشمندتر کار کنید، نه سخت تر.

امی مورین، مددکار اجتماعی بالینی، روان‌درمانگر و نویسنده LCSW، می‌گوید: «ترک عادت‌های بدی که قدرت ذهنی را از شما سلب می‌کنند، مانند احساس تأسف برای خودتان، باعث می‌شود عادات سالم شما بسیار مؤثرتر باشند.»

هر عادتی که ناسازگار باشد یا انجام بهترین کار را از نظر ذهنی یا جسمی برای شما دشوارتر کند، عادت بدی محسوب می شود. این امر مستلزم ثبات و رفتار سرسخت است، اگرچه مهم است که اگر گاهی دچار لغزش شدید، خود را ببخشید.

از افراد سمی فاصله بگیرید

نویسنده Israelmore Ayivor می گوید: «دوستان دروغین را هر چه زودتر از زندگی خود حذف کنید.

افرادی که از نظر ذهنی سرسخت هستند اجازه نمی دهند افراد سمی منفی را در زندگی آن‌ها گسترش دهند. در حالی که ممکن است برخی از افراد سمی وجود داشته باشند که نتوانید از آن‌ها اجتناب کنید.

منابع
وبسایت powerofpositivity

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا