چند راه برای حفظ آرامش و تمرکز بر روی کارتان در هنگام عصبانیت

حفظ آرامش و تمرکز اهمیت بسیاری دارد. خصوصا اگر برای کار این آرامش را داشته باشید می توتنید موفقیت خود را تضمین کنید. دنیای روان شناسی بسیار جذاب و پیچیده است. در سالیان گذشته اما مردم علاقه ای به روان شناسی نداشته اند. یکی از موضوعات مهم در روان شناسی تمرکز است.

تمرکز یعنی این که تمام توجه خود را به یک کار ویژه اختصاص دهیم. در واقع می توان توجه و تمرکز را مکمل هم قرار داد. اما نمی توانیم بگوییم که توجه و تمرکز هر دو به یک معنا هستند. تمرکز و راه های افزایش آن بسیار زیاد و مهم است. افراد باید سعی کنند برای موفقیت تمرکز خود را بالا ببرند. در ادامه می خواهیم ببینیم که چند راه برای حفظ آرامش و تمرکز بر روی کارتان در هنگام عصبانیت چگونه است؟

‌حفظ آرامش و تمرکز برای موفقیت در کار

خوشبختی می تواند در ذهن شما شکل بگیرد. نگران چیزی در زندگی نباشید. بهتر است برای این که به نکات مختلف فکر کنید فکر خود را در یک گوشه جمع کنید تا احساس موفقیت بیشتری داشته باشید. همیشه در نظر داشته باشید که خوشبختی می تواند باعث ایجاد فرآیند های خوب در ذهن شما نشود. کشف آن چه باعث خوشبختی می شود موضوعی است که امروز می خواهیم در ارتباط با آن با شما صحبت کنیم.  در ادامه این مقاله که در وبسایت همکده به عنوان اولین و بزرگ ترین مرکز مشاوره تلفنی  روان شناسی در ایران و ارائه دهنده خدمات مشاوره و روان شناسی نوشته شده است می خواهیم در ارتباط با چند راه برای حفظ آرامش و تمرکز بر روی کارتان در هنگام عصبانیت، صحبت کنیم.

راه های افزایش حفظ آرامش و تمرکز

اگر موارد گفته شده برای شما آشنا به نظر می رسد، به خواندن ادامه دهید تا در مورد روش های بالا بردن تمرکز بیشتر بدانید و به افزایش تمرکز خود کمک کنید. ما همچنین برخی شرایط را بررسی می کنیم که می تواند بر تمرکز و قدم هایی که در صورت تلاش برای افزایش تمرکز به تنهایی کمکی نمی کند، تأثیر بگذارد.

مغز خود را آموزش دهید

انجام انواع خاصی از بازی ها می تواند به شما در تمرکز بهتر کمک کند. این ها عبارتند از:

 • سودوکو
 • جدول کلمات متقاطع
 • شطرنج
 • اره منبت کاری اره مویی
 • جستجوی کلمات یا تقلا کردن
 • بازی های حافظه

نتایج یک مطالعه در سال 2015 بر روی 4،715 فرد بزرگسال نشان می دهد که صرف 15 دقیقه در روز، 5 روز در هفته، برای فعالیت های آموزشی مغز می تواند تأثیر زیادی بر تمرکز داشته باشد.

بازی های آموزشی مغز همچنین می تواند به شما در تقویت حافظه کاری و کوتاه مدت و همچنین مهارت پردازش و حل مسئله کمک کند.

آموزش مغز برای کودکان

آموزش مغز می تواند برای کودکان نیز مفید باشد. روی یک کتاب پازل کلمه برای کودک خود تمرکز کنید، یک پازل را با هم کامل کنید یا یک بازی حافظه انجام دهید. حتی رنگ آمیزی می تواند به حفظ آرامش و تمرکز در کودکان یا بزرگسالان کمک کند. کودکان بزرگتر ممکن است از صفحات رنگ آمیزی دقیق تری مانند صفحات رنگ آمیزی بزرگسالان لذت ببرند.

تأثیر بازی های آموزشی مغز در بزرگسالان مسن تر

تأثیر بازی های آموزشی مغز ممکن است برای افراد مسن مهم باشد، زیرا حفظ آرامش و تمرکز اغلب با افزایش سن کاهش می یابد. تحقیقات از 2014 منبع معتبر که شامل 2832 فرد مسن بود، پس از 10 سال شرکت کنندگان را پیگیری کردند. افراد مسن که بین 10 تا 14 جلسه آموزش شناختی را گذرانده اند، بهبود مهارت های حافظه، حافظه و پردازش را مشاهده کردند. پس از 10 سال، اکثریت شرکت کنندگان در مطالعه گزارش کردند که می توانند فعالیت های روزانه خود را حداقل به همان خوبی که در ابتدای آزمایش انجام می دادند، اگر نه بهتر، انجام دهند.

بازی خود را ایجاد کنید

بازی های مغزی ممکن است تنها نوع بازی هایی نباشند که می توانند به بهبود تمرکز کمک کنند. تحقیقات جدید همچنین نشان می دهد که بازی های ویدئویی می تواند به افزایش تمرکز کمک کند. در مطالعه ای که در سال 2018 روی 29 نفر انجام شد، شواهدی یافت شد که نشان می داد یک ساعت بازی می تواند به بهبود توجه انتخابی بصری (VSA) کمک کند. VSA به توانایی شما در تمرکز بر یک کار خاص اشاره می کند در حالی که حواس پرتی های اطراف خود را نادیده می گیرید.

این یافته های مطالعاتی قطعی نیستند

این مطالعه به دلیل اندازه کوچک آن محدود بود، بنابراین این یافته ها قطعی نیستند. این مطالعه همچنین مشخص نکرد که این افزایش VSA چقدر طول کشیده است. نویسندگان مطالعه تحقیقات آینده را برای ادامه بررسی نحوه بازی های ویدئویی می توانند به افزایش فعالیت مغز و افزایش تمرکز توصیه کنند. یک منبع معتبر در سال 2017 100 مطالعه را بررسی کرد که تأثیر بازی های ویدئویی بر عملکرد شناختی را بررسی می کرد. نتایج بررسی نشان می دهد انجام بازی های ویدئویی ممکن است منجر به تغییرات مختلفی در مغز شود، از جمله افزایش توجه و حفظ آرامش و تمرکز.

نکته ای در ارتباط با این زمینه

این بررسی چندین محدودیت داشت، از جمله این واقعیت که مطالعات بر موضوعات بسیار متفاوتی از جمله اعتیاد به بازی های ویدئویی و اثرات احتمالی بازی های ویدئویی خشونت آمیز متمرکز بود. مطالعاتی که به طور خاص برای کشف مزایای بازی های ویدئویی طراحی شده است می تواند به حمایت از این یافته ها کمک کند.

بهبود خواب و حفظ آرامش و تمرکز

محرومیت از خواب می تواند به راحتی تمرکز را مختل کند، چه برسد به سایر عملکردهای شناختی مانند حافظه و توجه. کم خوابی گاه به گاه ممکن است مشکلات زیادی برای شما ایجاد نکند. اما ناکامی منظم در داشتن یک خواب خوب می تواند بر روحیه و عملکرد شما در محل کار تأثیر بگذارد. خستگی بیش از حد حتی می تواند رفلکس های شما را کند کرده و بر توانایی شما در رانندگی یا انجام سایر کارهای روزانه تأثیر بگذارد.

موارد مختلفی که باعث اختلال خواب می شوند

برنامه سختگیرانه، مسائل مربوط به سلامتی و سایر عوامل گاهی اوقات خواب کافی را با مشکل مواجه می کند. اما مهم این است که سعی کنید در بیشتر شب ها تا حد ممکن به مقدار توصیه شده نزدیک شوید. بسیاری از کارشناسان به بزرگسالان توصیه می کنند که هر شب 7 تا 8 ساعت بخوابند.

بهبود خواب برای همه افراد می تواند مفید باشد. چند نکته مهم عبارتند از:

 • یک ساعت قبل از خواب تلویزیون را خاموش کرده و صفحه موبایل را خاموش کنید
 • اتاق خود را در دمای راحت اما سرد نگه دارید.
 • قبل از خواب با موسیقی ملایم، حمام گرم یا کتاب بخوابید.
 • هر روز در ساعت معینی بخوابید و حتی آخر هفته ها از خواب بیدار شوید.
 • به طور منظم ورزش کنید، اما سعی کنید از تمرینات سنگین درست قبل از خواب اجتناب کنید.

برای ورزش وقت بگذارید

افزایش حفظ آرامش و تمرکز یکی از مزایای ورزش منظم است. ورزش برای همه مفید است. یک مطالعه در سال 2018 با بررسی 116 دانش آموز کلاس پنجم شواهدی را نشان داد که نشان می دهد فعالیت بدنی روزانه می تواند به بهبود تمرکز و توجه بعد از 4 هفته کمک کند.

چند راه برای حفظ آرامش و تمرکز بر روی کارتان در هنگام عصبانیت

محیط کار در مواقعی با عوامل استرس بی‌شماری همراه است. از جمله مهم‌ترین آن‌ها داشتن یک رئیس عصبانی که مدام بر سر شما و همکارانتان در دفتر فریاد می‌زند. کار با رئیسی که مشکلات مدیریت خشم دارد، اغلب محیط کار را خصمانه می کند و بهره وری کلی را کاهش می دهد. شما باید چند نکته مدیریت خشم را به کار بگیرید تا فشار داشتن یک رئیس عصبانی را کاهش دهید.

مسوولیت اعمال خود را بپذیرید

ممکن است رئیس شما به خاطر اشتباهات مشروعی که در کار مرتکب می شوید از شما عصبانی باشد. در چنین شرایطی، باید به اشتباهات خود بپردازید و حفظ آرامش و تمرکز داشته باشید که در آینده بهتر عمل کنید. زمانی که اشتباه می کنید از بهانه تراشی خودداری کنید و به جای آن، استراتژی روشنی برای اصلاح اشتباه و بهبود کار خود در نظر بگیرید.

نکته

در موارد دیگر، می‌توانستید مرتکب اشتباه باشید، اما شیوه‌ای که رئیس‌تان با آن اوضاع را مدیریت می‌کند، باعث می‌شود که راه اشتباهی به شما وارد شود. گاهی اوقات، رئیس شما ممکن است در نقش های خود بیش از حد عصبی باشند یا کاملاً بی انصافی کنند. شما باید با اطلاع رئیس خود از گستردگی خطاهای خود، به دنبال حل مسالمت آمیز این موضوع باشید.

با حفظ آرامش و تمرکز محرک های رئیس خود را شناسایی کنید

هنگامی که متوجه شدید که رئیس شما مشکلاتی دارد، توصیه می‌شود که موارد وقایع را ثبت کنید. می‌توانید با توجه به مواردی که رئیستان به دلیل مسائل خاصی مانند مدیریت ضعیف زمان عصبانی می‌شود، الگویی ایجاد کنید. این رکورد به شما کمک می کند تا ارزیابی کنید که چه مواردی را باید اصلاح کنید تا از فرآیند خشم رئیس خود جلوگیری کنید. حل مشکل با استفاده از چنین استراتژی هایی یک ابزار عالی مدیریت خشم است.

نکته

سوابق رفتار غیرمنطقی می تواند مواردی را نشان دهد که رئیس شما در موارد معمولی بی انصافی می کند. همچنین، از مقابله با موقعیت های خشمگین با عملکرد شغلی مثال زدنی اطمینان حاصل کنید. این کار باعث می شود تا از ادعاهای خود در مواجهه با یک موضوع دعوی قضایی در حال انتظار پشتیبانی کنید.

حفظ آرامش و تمرکز اصول مدیریت خشم را درک کنید

مهم است که از سبک تعاملات بین خود و رئیس خود و روابط بین رئیس و سایر همکاران آگاه باشید. به عکس العمل های رئیس خود نسبت به عیوب دیگران توجه داشته باشید و سریعاً با خودتان مقایسه کنید. اگر متوجه شدید که شما تنها دریافت کننده حملات خشم رئیس خود هستید، باید به صورت جداگانه به مشکل رسیدگی کنید. وقتی اولین گزینه به ثمر نمی رسد، می توانید به دنبال مخاطبی با رئیس خود باشید یا از بخش منابع انسانی کمک بگیرید.

نکته

اگر متوجه شدید که کل نیروی کار یا بخشی از کارمندان به یک اندازه از عصبانیت رئیس عصبانی شدند، می توانید دوستانه با رئیس صحبت کنید. یا از منابع انسانی کمک بگیرید.

راه هایی برای فراخوانی آرامش پیدا کنید

خشمگین شدن در موقعیت‌های خصمانه از طبیعت انسان است. اما واکنش ایده‌آل این است که وقتی رئیس عصبانیت غیرمنطقی نشان می‌دهد، آرامش خود را حفظ کنید.

منابع
وبسایت powerofpositivity

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا