پیدا کردن یک درمانگر برای درمان فوبیا

درمان فوبیا باید از زمانی که ترس شما شروع می شود انجام شود. چرا که همان ترس اگر ادامه پیدا کند تبدیل به فوبیا خواهد شد. برخی افراد فوبیای پزشک دارن برخی هم فوبیای ازدواج کردن که در مقاله های قبل در ارتباط با آن ها صحبت کردیم. فوبیا ها انواع مختلفی دارند. امروز می خواهیم ببینیم که پیدا کردن یک درمانگر برای درمان فوبیا چگونه است. این آسیب ها باید زودتر روند درمان خود را طی کند. بحث درمان فوبیا را در مقاله های قبل مورد بررسی قرار دادیم و تاثیرات آن را بر رفتار افراد توضیح دادیم.

یکی از مواردی که همیشه مورد بررسی قرار می گیرد بحث ضربه های جسمی است. در واقع این ضربه های جسمی به گونه ای است که باعث اختلالات روانی بسیاری می شود. یکی از این موارد تروما است. تروما یک نوع اختلال است که در افراد مختلف متفاوت است. علائم تروما می تواند شامل موارد و ویژگی های منحصر به فردی باشد. نحوه درمان آن اما می تواند به افراد کمک های بسیاری کند. در ادامه می خواهیم ببینیم که پیدا کردن یک درمانگر برای درمان فوبیا چگونه است؟

اختلالات مختلف در کودکان و بزرگسالان و درمان فوبیا

پیدا کردن یک درمانگر برای درمان فوبیا

یک سری از اختلالات هم هستند که بیشتر برای کودکان یا به صورت اختصاصی برای بزرگسالان است. اختلالات در کودکان اگر به طور کامل درمان نشود می تواند به آینده کودک ضربه بزند و در واقع پیامد های آن افسردگی را به همراه داشته باشد. این بدان دلیلی است که کودک در دوران مدرسه احساس کند با بقیه فرق دارد و مورد تمسخر قرار می گیرد که این باعث آسیب روحی به او می شود. در ادامه این مقاله که در وبسایت همکده به عنوان اولین و بزرگ ترین مرکز مشاوره تلفنی  روان شناسی در ایران و ارائه دهنده خدمات مشاوره و روان شناسی نوشته شده است می خواهیم در ارتباط با پیدا کردن یک درمانگر برای درمان فوبیا، صحبت کنیم.

فوبیا را چگونه تعریف می کنیم؟

فوبیا، که ترس شدید غیرمنطقی از چیزهای خاص (مانند ترس از حشرات یا حشرات هراسی) یا موقعیت‌ها (مانند ترس از پرواز یا هوا هراسی) هستند، می‌توانند درمان شوند. اما وقتی به دنبال درمانگر هستید، ممکن است ندانید کجا برای شروع. این مقاله نحوه یافتن درمانگر مناسب برای درمان فوبیا را مورد بحث قرار می دهد. همچنین برخی از انواع مختلف درمان برای فوبیا و این که چگونه آن ها ممکن است به جستجوی شما برای یک متخصص سلامت روان برای درمان بیماری شما کمک کنند را پوشش می دهد.

یافتن درمانگر مناسب برای درمان فوبیا

یافتن درمانگر مناسب برای نیازهای شما مهم است. این فرد نه تنها باید برای درمان فوبیا واجد شرایط باشد، بلکه باید با آن ها  احساس راحتی کنید. تحقیقات نشان می دهد که رابطه شما با درمانگرتان که به عنوان ارتباط درمانی شناخته می شود، می تواند بر اثربخشی درمان شما تأثیر بگذارد. این مقاله را دنبال کنید تا یک درمانگر عالی پیدا کنید که می تواند به شما در یادگیری مدیریت ترس هایتان کمک کند.

از دوستان خود کمک بگیرید

دوستان، خانواده و پزشک شما ممکن است بتوانند یک درمانگر را به شما توصیه کنند. بسیاری از شهرهای بزرگتر نیز خطوط تلفنی ارجاع ارائه می دهند که عموماً رایگان هستند. یکی دیگر از منابع عالی برای ارجاع، دانشگاه یا مرکز پزشکی محلی شما است. این مراکز اغلب دارای مراکز بهداشت روان هستند که در آن می توانید انواع متخصصان بهداشت روان را پیدا کنید. به خاطر داشته باشید که ارجاعات ارائه دهندگان سلامت روان معمولاً قابل اعتمادترین هستند.

اعتبارنامه ها را بررسی کنید

اگر چه اکثر درمانگران عالی هستند، شبه درمانگران با اعتبار مشکوک وجود دارند. اطمینان حاصل کنید که یک متخصص معتبر را انتخاب کنید. همه درمانگران باید مجوز فعالیت در زمینه مورد نیاز شما را داشته باشند. این اطلاعات باید به طور برجسته در وب سایت آن ها نمایش داده شود. اما اگر اینطور نیست، مطمئن شوید که از درمانگر در مورد مجوز آن ها سوال کنید. اکثر روانشناسان بالینی دارای مجوز درمان فوبیا هستند

پرس و جو در مورد تخصص درمانگر

بسیاری از درمانگران انتخاب می کنند که در شاخه خاصی از درمان تخصص داشته باشند. برخی دیگر اعمال خود را به گروه های سنی خاصی محدود می کنند. با مطب تماس بگیرید یا از وب سایت های درمانگران بالقوه دیدن کنید تا مشخص کنید که آیا آن ها با بیماران هم سن شما با فوبیا رفتار می کنند یا خیر.

با شرکت بیمه خود انتخاب درمانگر را چک کنید

اکثر شرکت‌های بیمه فهرستی از ارائه‌دهندگان ترجیحی سلامت روان را دارند که ممکن است به صورت آنلاین در دسترس باشند. استفاده از یک ارائه دهنده ترجیحی به طور کلی منجر به صرفه جویی در جیب شما می شود.

ارتباط با افراد مختلف برای انتخاب بهترین پزشک

درمانگران به همکاری با شرکت های بیمه عادت دارند. درمانگر شما باید بتواند با شرکت بیمه شما ارتباط برقرار کند تا میزان پوشش شما را تعیین کند و در شروع درمان چقدر باید پرداخت کنید. پس از مشخص شدن این موضوع، با درمانگر خود برای ایجاد بهترین برنامه درمان فوبیا همکاری کنید.

نکته ای در ارتباط با این زمینه

بر اساس قوانین برابری سلامت روان در سال 2010، اگر شرکت بیمه شما مزایای سلامت روانی را ارائه دهد، نمی‌توان آن ها را به شدت نسبت به مواردی که برای بیماری‌های جسمی ارائه می‌شود محدود کرد. علاوه بر این، مزایای سلامت روان تحت قانون حمایت از بیمار و مراقبت مقرون به صرفه که در سال 2014 اجرایی شد، یک “مزای اساسی” در نظر گرفته می شود.

به گزینه های کم هزینه نگاه کنید

اگر بیمه نیستید یا بیمه ندارید، ممکن است واجد شرایط دریافت خدمات کم هزینه یا در مقیاس های مختلف در مرکز بهداشت روانی جامعه محلی خود باشید. برای کسب اطلاعات در مورد خدمات در منطقه خود، به صورت آنلاین نگاه کنید یا با کلینیک بهداشتی محلی خود تماس بگیرید. برخی از دانشگاه ها همچنین دارای کلینیک های آموزشی وابسته خواهند بود که در آن دانشجویان فارغ التحصیل تحت نظارت متخصصان دارای مجوز خدمات درمانی کم هزینه را ارائه می دهند.

یک سمینار گروهی را در نظر بگیرید

اگرچه خود تشخیصی می‌تواند خطرناک باشد. اما اگر فوبیای شما آشکار و منزوی باشد، مانند ترس از پرواز، یک سمینار گروهی ممکن است مفید باشد. گروه های پشتیبانی آنلاین منابع خوبی برای اطلاعات در مورد سمینارهای هدفمند برای طیف وسیعی از فوبیا هستند.

با درمانگر بالقوه مصاحبه کنید

اولین قرار شما شامل یک مصاحبه پذیرش خواهد بود. درمانگر سوالات زیادی از شما برای درمان فوبیا می پرسد. اما همچنین فرصت خوبی برای پرسش برخی از سوالات از خودتان است. برقراری ارتباط برای شما و درمانگرتان مهم است. بنابراین در مصاحبه با آن ها تردید نکنید و ببینید آیا کلیک می کنید یا خیر. اعتماد فوری به کسی ممکن است دشوار باشد. اما صداقت کامل در اولین جلسه بهترین راه برای بررسی این که آیا درمانگر انتخابی شما برای شما مناسب است یا خیر.

خلاصه

قبل از این که یک درمانگر را برای درمان فوبیای خود انتخاب کنید، درخواست معرفی کنید، اعتبار متخصص را بررسی کنید. و مطمئن شوید که بیمه شما درمان شما را پوشش می دهد. سپس ببینید که آیا درمانگر یک مشاوره اولیه ارائه می دهد که می توانید تعیین کنید که آیا آن ها برای شما مناسب هستند یا خیر.

انواع درمان فوبیا

انواع مختلفی از روش های درمان وجود دارد که می تواند برای درمان فوبیا استفاده شود. رویکردی که برای شما مناسب است می تواند به عوامل مختلفی بستگی داشته باشد. برخی از انواع درمانی که ممکن است در نظر بگیرید شامل موارد زیر است.

درمان از طریق مواجهه

مواجهه درمانی، نوعی درمان شناختی رفتاری، معمولاً اولین خط درمانی توصیه شده برای فوبیا است. این رویکرد شامل قرار دادن تدریجی فرد در معرض شی یا موقعیتی است که واکنش ترس او را تحریک می کند. در طول این قرار گرفتن در معرض، افراد تکنیک‌های آرام‌سازی را تمرین می‌کنند. این کار باعث می شود تا زمانی که اضطراب و ترس شروع می‌شود، یاد بگیرند که ذهن و بدن خود را آرام کنند. از طریق مواجهه های مکرر، تدریجی و تدریجی، ترس شروع به کاهش می کند. تحقیقات نشان می دهد که مواجهه درمانی می تواند یک تکنیک بسیار موثر برای درمان فوبیا باشد

درمان شناختی رفتاری

درمان شناختی رفتاری (CBT) نیز معمولا برای درمان فوبیا استفاده می شود. CBT بر کمک به افراد برای شناسایی افکار و باورهای منفی اساسی که به احساس ترس و اضطراب کمک می کند تمرکز دارد. پس از یادگیری شناسایی این الگوهای فکری، افراد با یک درمانگر کار می کنند تا آن افکار را با افکار مفیدتر، مثبت و واقع بینانه جایگزین کنند.

CBT همچنین به افراد کمک می کند تا تکنیک های مقابله ای جدیدی را بیاموزند که می تواند در مواجهه با موقعیت های ترس آور مفید باشد. به عنوان مثال، به جای مقابله با ترس با استفاده از اجتناب، درمانگر شما ممکن است به شما کمک کند تکنیک های آرام سازی را یاد بگیرید. این کار باعث می شود می تواند احساسات اضطراب را کاهش دهد.

آموزش ذهن آگاهی

ذهن آگاهی تمرینی است برای درمان فوبیا که شامل تمرکز بر زمان حال بدون نگرانی در مورد گذشته یا آینده است. این می تواند برای ایجاد خودآگاهی بهتر و کاهش احساس ترس مفید باشد.

منابع
وبسایت verywellmind

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا