عاداتی که نشان دهنده تفکر بیش از حد در زوجین است

تفکر بیش از حد در زندگی شما را دچار مشکلاتی خواهد کرد. زوجین باید سعی کنند برای خودشان آرامش بیشتری ایجاد کنند. در واقع روانشناسان  قانون ها و فرایند های را توضیح داده اند که افراد با انجام دادن آن ها می توانند مشکلات خود را برطرف کنند.

افرادی که در برابر مشکلات نمی توانند دوام بیاورند همیشه خود را شکست خورده می بینند و نمی توانند در برابر ناملایمات مقاومت کنند. از این رو باید در نظر داشته باشید که مشکلات راهی برای رسیدن به موفقیت هستند. اما نکته ای که باید بدانید این است که مراقبت بیش از حد تبدیل به وسواس نشود. در ادامه می خواهیم ببینیم که عاداتی که نشان دهنده تفکر بیش از حد در زوجین است چگونه است.

اختلالات و تفکر بیش از حد

برخی از این اختلالات ممکن است در برخی افراد به وجود آمده باشد. یکی از نکاتی که روان شناسان به آن اشاره دارند این است که هر فردی بتواند قبل از این که آیا علائم در او تشدید پیدا کنند خود را درمان کند. هر اختلالی می تواند به علت یک اتفاق ناگوار به وجود آمده باشد. خیلی از افراد به عنوان مثال ممکن است بعد از یک تصادف رانندگی دیگر سوار ماشین نشوند یا این که از سوار شدن به ماشین ترس داشته باشند. در ادامه این مقاله که در وبسایت همکده به عنوان اولین و بزرگ ترین مرکز مشاوره تلفنی  روان شناسی در ایران و ارائه دهنده خدمات مشاوره و روان شناسی نوشته شده است می خواهیم در ارتباط با عاداتی که نشان دهنده تفکر بیش از حد در زوجین است، صحبت کنیم.

هنگامی که با افزایش هوشیاری دست و پنجه نرم می کنید ذهن شما هشدار می دهد

هنگامی که با افزایش هوشیاری دست و پنجه نرم می کنید، ذهن شما دائماً به شما می گوید مراقب خطر باشید. وارد اتاق می شوید و همیشه مطمئن می شوید که به خروجی ها توجه می کنید. تغییر جزئی در لحن کسی شما را در معرض خطر قرار می دهد، حرکات ناگهانی و صداهایی تپش قلب شما را افزایش می دهد، شما دائماً در حال بررسی این هستید که آیا کسی پشت شما است یا خیر. گذر از یک رویداد آسیب زا به همراه تفکر بیش از حد می تواند این احساس را در ما ایجاد کند که دیگر هرگز نمی توانیم مراقبت خود را رها کنیم.

اما شما شایسته این هستید که بتوانید از زندگی لذت ببرید بدون این که احساس کنید همیشه برای محافظت از خود نیاز دارید. بررسی استراتژی های جدید مقابله می تواند به شما کمک کند ترس های خود را به شیوه هایی که از سلامت و رفاه بلند مدت شما پشتیبانی می کند، مدیریت کنید.

چه چیزی باعث افزایش هوشیاری در کنار تفکر بیش از حد می شود؟

در ادامه به بررسی این موضوع خواهیم پرداخت. آیا مراقب بودن بیش از حد شما را از ادامه زندگی باز می دارد؟ درمان می تواند به شما کمک کند زندگی را با مراقبت بیش از حد پیش نببرید.

حالت هوشیاری حالت آماده باش برای هر گونه تهدید در محیط شما است.

حالت هوشیاری حالت آماده باش برای هر گونه تهدید در محیط شما است. اگر چه این راهی است که بدن ما از ما در موقعیت های بالقوه خطرناک محافظت می کند، مانند قدم زدن در کوچه ای تاریک و تنها در شب، اما اضطراب و ضربه می تواند هوشیاری را در طول زندگی حتی در زندگی روزمره نیز حفظ کند. بیش فعالی مزمن اغلب به دلیل اختلال استرس پس از سانحه (PTSD) پس از گذراندن یک تجربه شدید دردناک ایجاد می شود. تصادفات شدید، نبردهای نظامی، تجاوز جنسی و سوء استفاده مداوم می تواند پاسخ “فرار یا مبارزه” بدن ما را برای محافظت و تفکر بیش از حد در برابر تکرار ضربه ایجاد کرده و حفظ کند.

مراقبت بیش از حد در برابر تفکر بیش از حد

متأسفانه، این باعث می شود ما در برابر تهدیدهایی که همیشه وجود ندارند واکنش بیش از حد نشان دهیم. نظارت مداوم و حساسیت به همه چیز در اطراف شما می تواند بر سلامت جسمی و روحی شما تأثیر بگذارد. اختلالات اضطرابی همچنین می تواند باعث شود که ما هر لحظه برای فاجعه آماده باشیم. اما راهبردهای مقابله ای مانند ذهن آگاهی و درمان رفتاری شناختی (CBT) می تواند به ما در مراقبت از نیازهای ما کمک کند.

چگونه تفکر بیش از حد بر زندگی ما تأثیر می گذارد؟

هنگام زندگی در محیطی خصمانه یا بدرفتار، توجه به کوچک‌ترین نشانه می تواند به معنای تفاوت در زمان کافی برای رهایی از خطرات باشد. اما ممکن است ذهن ما کاملاً متوجه نباشد که ما از خطرات رها شده ایم، بنابراین حالت بیش از حد هوشیاری ایجاد می شود. این می تواند شبیه آمادگی برای همه بدترین سناریوها باشد، نشانه هایی را بخوانید که در واقع به معنای خطر نیستند، یا تجربه پرش مداوم داشته باشید.

عاداتی که نشان دهنده تفکر بیش از حد است

اکثر مردم با “تفکر بیش از حد” آشنا هستند، که مجسمه نمادین شخصی است که تمرکز عمیقی دارد. ما نمی دانیم که آیا او در حال تفکر به یک کار ساده است یا درباره تصمیمی که زندگی را تغییر می دهد بحث می کند. شاید او یکی از نمونه‌های بی‌شماری از متفکری باشد که گرفتار نگرانی است. تفکر پیشرفته و استدلال دو تا از توانایی هایی هستند که ما را از غریزه حیوانات جدا می کنند. شما برای حفظ خود و زندگی با کیفیت به فرآیندهای فکری خود نیاز دارید. وقتی شروع به تفکر بیش از حد برای خود می کنید و نشخوار فکری زندگی شما را فرا می گیرد، به یک مسئله جدی تبدیل می شود.

طبیعی است که به سفر بروید و ناگهان فکر کنید که آیا اجاق گاز را خاموش کرده اید یا همه درها را قفل کرده اید. آیا تا به حال به خانه برگشته اید تا همه چیز را دوباره بررسی کنید و خیال خود را راحت کنید؟ شما در انجام این کار تنها نیستید.

نکته ای در ارتباط با این زمینه

فئودور داستایوفسکی، رمان‌نویس مشهور روسی، زمانی گفت که تفکر بیش از حد مانند یک بیماری است و او در مسیر درستی قرار داشت. تفکر بیش از حد مزمن اغلب یکی از علائم اصلی اضطراب و رفتارهای وسواسی اجباری یا OCD است. متخصصان سلامت روان می گویند که این اختلالات می توانند از خفیف تا ناتوان کننده متغیر باشند.

عادات یک فرد افراط اندیش چگونه است؟

آیا تا به حال کسی به شما گفته است که بیش از حد فکر می کنید؟ در حالی که مهارت های استدلال انتقادی می تواند دانش شما را ارتقا دهد و چیزهای جدیدی به شما بیاموزد، تفکر بیش از حد می تواند زندگی شما را فلج کند. اگر بیش از حد فکر می کنید، نگرانی دائمی می تواند اعتماد به نفس شما را از بین ببرد. وقتی به طور مزمن به خود شک می کنید و هر تصمیمی را که می گیرید دوباره حدس می زنید، می تواند لذت بخش ترین تجربیات را نیز از بین ببرد. با گذشت زمان، نشخوار فکری شما می تواند منجر به افسردگی و بدبینی شود که می تواند روابط با دوستان و عزیزان را تیره کند. هر چه بیشتر فکر کنید، کمتر می توانید آرامش داشته باشید و از هر چیزی لذت ببرید.

نکته

لازم نیست اجازه دهید این الگوهای افکار منفی به شرایط روحی جدی تری تبدیل شوند. هنگامی که تشخیص دادید مشکلی دارید، اولین قدم را به سوی راه حل برداشته اید. اگر برخی از این چند عادت را دارید، ممکن است تفکر بیش از حد داشته باشید.

شما یک کمال گرا هستید

در حالی که بیشتر مردم سعی می کنند در هر کاری که انجام می دهند بهترین کار را انجام دهند، کمال گرایان حتی بیشتر از این می خواهند. آن‌ها اغلب انتظارات غیر واقعی از خود و دیگران دارند. متأسفانه، این افراد در انجام کارها با مشکل مواجه هستند، زیرا خواستار کمال هستند. اگر کمال گرا هستید، هر کاری که انجام می دهید شما را در موقعیتی قرار می دهد و هرگز نمی توانید از نتایج راضی باشید. خواسته های نامعقول شما ممکن است بر روابط در محل کار یا خانه فشار وارد کند.

شما در اولویت بندی مشکل دارید

شخصی که تفکر بیش از حد دارد این نوع شخصیت را دارد که اگر همه چیز را در اولویت قرار دهیم، پس هیچ چیز مهم نیست. آیا تا به حال در اطراف افرادی بوده اید که بر سر کوچکترین چیزها به دنبال یک اتفاق ناگوار دائمی هستند؟ این افراد معمولاً چنان درگیر مسائل بی‌اهمیت هستند که موارد مهم از یادشان می‌روند. وقتی تفکر بیش از حد دارید، توانایی شما در اولویت بندی کارها و مشکلات با مشکل مواجه می شود. ممکن است آنقدر در رویدادهای روزانه غرق شوید که نتوانید برای سرپا ماندن تلاش کنید. ممکن است احساس کنید انرژی شما تخلیه شده است زیرا اغلب از همه آن برای چیزهایی استفاده می کنید که مهم نیستند.

شما اغلب احساس پارانوئید دارید

روایات قدیمی را به خاطر دارید که هشدار می دادند اگر گوش شما خارش می کند، کسی در مورد شما صحبت می کند؟ در حالی که احتمالاً این جمله را بیهوده رد می کنید، هنوز ممکن است فکر کنید که مردم پشت سر شما را مورد انتقاد قرار می دهند. پارانویا و تفکر بیش از حد می تواند حس واقعیت شما را تحریف کند و شما را نسبت به اطرافیانتان بی اعتماد کند.

شما کینه دارید

از قرون وسطی، بخشش و فراموشی یک فضیلت تلقی می شد. در حالی که نمی توانید توهین ها را فراموش کنید، اما این قدرت را دارید که مجرم را ببخشید. یا، شاید شما فردی هستید که در مورد آسیب‌های گذشته نشخوار ذهنی می‌کنید و کینه‌تان را به همه اثبات می‌کنید. برای افرادی که دارای تفکر بیش از حد هستند، رویدادهای آسیب زا از گذشته در یک حلقه مداوم در مغز آن‌ها بازی می کند. وقتی به کینه ای می چسبید، هر خاطره ای زخم را باز و دردناک نگه می دارد. تنها زمانی که بتوانید روی بخشش تمرکز کنید، می توانید درد را پشت سر بگذارید و به سمت شفا بروید.

شما زمان بیشتری را صرف تفکر می کنید تا انجام کار

آیا تا به حال سگی را تماشا کرده اید که دم خود را تعقیب می کند؟ او ممکن است سعی کند سریع‌تر بدود، اما در نهایت این کار او تبدیل به چرخیدن خودش به دور خودش می شود و تلاش‌هایش بیهوده است. تلاش افرادی که آنقدر مشغول تفکر بیش از حد هستند که به هیچ چیز نمی رسند، چنین است. اگر مدام این رفتار را دارید، احساس کمال‌گرایی و از دست دادن اولویت‌های شما به زندگی خطراتی را می‌افزاید. البته باید برنامه ریزی کرد و عاقلانه تصمیم گرفت. با این حال، باید یاد بگیرید که به تصمیمات خود اعتماد کنید و بر اساس آن‌ها عمل کنید، حتی اگر در این مسیر مرتکب اشتباه شوید.

شما عزت نفس خود را از بین می برید

افراط اندیشان اغلب نفس خود را در فرآیندهای تفکر بیش از حد خود چالش برانگیز می کنند. اگرچه فرد خودخواه به شدت با اعتماد به نفس به نظر می رسد، اما این یک حیله برای پنهان کردن عزت نفس ضعیف است.

منابع
وبسایت powerofpositivity

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا