ایجاد یک زندگی آرام و تمرین پذیرش با استفاده از نکات جالب

ایجاد یک زندگی آرام می تواند با تمرین پذیرش خود و قدردانی در زندگی اتفاق بیفتد. هیچ کس در این دنیا دوست ندارد آرامش در زندگی را از بین ببرد. روانشناسان راه های زیادی را برای ایجاد آرامش روانی و ذهنی ایجاد کرده‌اند. اگر یک فرد نتواند برنامه درستی برای استراحت و زمان خواب خود داشته باشد در طول روز دچار مشکل خواهد شد. خواب خوب نیازمند وعده های غذایی مناسب، عدم استرس و اضطراب است. آرامش ذهن را می توانید از طریق فرآیندی مثل مدیتیشن ایجاد کنید. خواب مناسب می تواند تاثیر بسیار خوبی برای افراد داشته باشد.

آرامش برای همه افراد مهم است. برای مثال برخی از افراد هستند که در طول زندگی خود دارای آرامش کم یا استرس بیش از حد هستند. اما باید این نکته را در نظر داشت که آرامش کافی چگونه می تواند به سلامتی بدن کمک کند. این گزینه مهم است که افراد بتوانند خواب مورد نیاز خود را داشته باشند. در روان شناسی برای هر امری توضیحاتی داده شده است. در این زمینه به خصوص باید در نظر داشت که با یک نوع از یک فرایند نمی توان گفت که شما دارای آن مشکل هستید.

ایجاد یک زندگی آرام با آرامش ذهن

یکی از نکاتی که همه باید بدانند این است که با استفاده از یک یا دو مورد نمی توان تایید کرد که اختلالاتی وجود دارد یا خیر. پیشرفت کردن در زندگی بسیار مهم است و نیازمند تلاش هایی در بخش های مختلف زندگی است. این نکته را باید بدانید که خواب کافی می تواند باعث پیشرفت فعالیت شما هم بشود. در ادامه این مقاله که در وبسایت همکده به عنوان اولین و بزرگ ترین مرکز مشاوره تلفنی  روان شناسی در ایران و ارائه دهنده خدمات مشاوره و روان شناسی نوشته شده است می خواهیم در ارتباط با ایجاد یک زندگی آرام و تمرین پذیرش با استفاده از نکات جالب صحبت کنیم.

چند روش برای ایجاد یک زندگی آرام در زمانی که احساس ناراحتی می کنید

آیا احساس غرق شدگی می کنید؟ شما گرفتار روند بی پایان کارهای روزمره شدید. شما شغل، خانواده، مسئولیت‌ها، صورت‌حساب‌ها دارید و هیچ وقت وقت کافی برای شما وجود ندارد. اگر برای خودمراقبتی وقت بگذارید، کمک خواهد کرد. جامعه و بسیاری از کارفرمایان از شما انتظار دارند که ساعات طولانی کار کنید و روزهای تعطیل را رها کنید. اما با این نوع برنامه نمی توانید برای مدت طولانی دوام بیاورید. طبق تحقیقات دانشگاه جنوبی نیوهمپشایر، شما باید سلامتی خود را از نظر جسمی، آرامش ذهن و معنوی در نظر بگیرید، همانطور که باید دوباره تنظیم کنید. طبق این مقاله، اگر وقتی برای خود وقت بگذارید، اضطراب و افسردگی شما را بهبود می‌بخشد، خشم را کاهش می‌دهد، انرژی شما را افزایش می‌دهد و بسیار شادتر خواهید بود.

چند روش برای ایجاد یک زندگی آرام در مواقع استرس

شما می دانید که آرامش ذهن کاری است که باید انجام دهید. اما مطمئن نیستید که از کجا شروع کنید. در این‌جا فهرستی از بهترین راه‌ها برای غلبه بر استرس، آرامش ذهن خود و جوان‌سازی ذهنتان بیان خواهد شد.

ماساژ بگیرید

چیزهای کمی در این زندگی به اندازه یک ماساژ عالی است. زمانی که تحت استرس هستید، ماهیچه های شما کشش زیادی را تحمل می کنند. با دستکاری و مالش این ماهیچه های دردناک، می تواند بلافاصله کل بدن شما را آرام کند.

چرت بزنید

یک چرت ممکن است همان چیزی باشد که باید آن را ایجاد کنید. بهترین چیز در مورد این استراحت های کوتاه 10 تا 20 دقیقه ای این است که می توانید آن‌ها را در ساعت ناهار یا قبل از پختن شام در شب انجام دهید. این به فرصت را می دهد که قبل از ادامه روز خود را در حالت ایجاد یک زندگی آرام قرار دهید و ذهن و بدن خود را آرام کنید.

برای ایجاد یک زندگی آرام از آروماتراپی استفاده کنید

آروماتراپی قرن هاست که برای درمان بیماری های شما استفاده می شود. آن ها ضروری اثرات قوی بر بدن دارند و می توانند شما را آرام کنند. رایحه‌هایی مانند اسطوخودوس، نعناع فلفلی و ترنج به دلیل توانایی‌های آرام‌بخش‌شان در آرامش ذهن شما شناخته می‌شوند. به عنوان یک امتیاز، آن‌ها همچنین بوی خانه یا محل کار شما را منحصر به فرد می کنند تا دیگران نیز بتوانند از عطرهای آرام لذت ببرند.

با یک دوست تماس بگیرید

گاهی اوقات، لازم است آن‌چه را که در ذهن دارید از آن‌جا بیرون بیاورید. بهترین راه برای انجام این کار تماس تلفنی با یک دوست است. شما می توانید استرس خود را به کسی بریزید که می تواند به شما کمک کند تا روز پر دردسر را پشت سر بگذارید. یک دوست خوب به شما گوش می دهد و به شما توصیه های حکیمانه می کند که چگونه به راه خود ادامه دهید، حتی زمانی که می خواهید دست به کار شوید.

برای ایجاد یک زندگی آرام در طبیعت پیاده روی کنید

آیا می‌دانستید بسیاری از افرادی که حملات پانیک دارند می‌خواهند بیرون بدوند؟ این به ویژه برای کسانی که به کلاستروفوبیا مبتلا هستند نیز صادق است. بیرون بودن باعث آزادی چیزی در درون شما می شود و به آرامش شما کمک می کند.  طبیعت تأثیر عمیقی بر بدن و آرامش ذهن دارد و یکی از بهترین و ارزان‌ترین درمان‌ها است.

ژورنال نویسی

بر اساس گزارش Daily Stoic، ژورنال نویسی دارای مزایای علمی است. اختصاص تنها 10 تا 15 دقیقه در روز می تواند به سلامت جسمی و روانی کمک کند. مطالعات نشان می‌دهد که پریشانی عاطفی را کاهش می‌دهد و همچنین نشخوار فکری را کاهش می‌دهد.

تنفس جعبه ای

تنفس جعبه ای در میان کسانی که مشکلات وحشت و اضطراب دارند رایج است. اگر احساس خستگی می کنید و باید آرامش ذهن خود را ایجاد کنید، ممکن است متوجه شوید که برای شما نیز مفید است. نفس بکشید و آن را نگه دارید، سپس به آرامی نفس ها را رها کنید. این تمایل دارد که ذهن شما را با بازدم منفی و نگاه مثبت تری تمیز کند.

برای ایجاد یک زندگی آرام دستگاه های تکنولوژی را خاموش کنید

شاید تنها چیزی که نیاز دارید فاصله گیری از تکنولوژی باشد. تلفن همراه، رایانه، تبلت، ساعت هوشمند و هر چیز دیگری که می تواند صدا ایجاد کند را خاموش کنید. گاهی اوقات نشستن در خلوت تنها چیزی است که برای رهایی از استرس و احساساتی که بر شما غلبه می کنند نیاز دارید. این به شما فرصت می دهد تا بدون وقفه دائمی با کسانی که دوست دارید دوباره ارتباط برقرار کنید.

مراقبه کنید

وقتی نوبت به آرامش ذهن شما می رسد، مدیتیشن بهترین کار است. بر اساس روانشناسی مثبت، مراقبه از 1500 سال قبل از میلاد وجود داشته است. دلیل استفاده از آن امروزه این است که کار می کند و نمی توان مزایای گسترده این پاکسازی را انکار کرد.

حمام بگیرید

چند شمع بردارید، صداهای آرامش بخش را پخش کنید و وان حمام را آماده کنید. آب داغ درد ماهیچه ها را تسکین می دهد و زمان تنهایی نیز شفابخش است.

ایجاد یک زندگی آرام و تمرین پذیرش با استفاده از نکات جالب

آیا تا به حال به شخصی نگاه کردید در حالی که به زندگی او حسادت می کنید؟ شاید او شغل عالی، نگرش مثبت، خانواده فوق العاده دارد و به نظر می رسد همه چیز برای او بهتر عمل می کند؟ احتمالا تصور می کنید که اگر زندگی شما مانند زندگی او بود، احساس آرامش بیشتری می کردید. با این حال، این درست نیست. ایجاد یک زندگی آرام چندان به داشتن مجموعه ای عالی از شرایط نیست. در واقع ایجاد یک زندگی آرام به معنای پذیرش محدودیت ها و رویدادهای زندگی است.

این می تواند زمانی چالش برانگیز باشد که با شرایط دردسرساز مواجه هستید. قدرت پذیرش به این معنی است که می‌توانید از چالش‌های زندگی‌تان غلبه کنید و روحیه شاد داشته باشید. در ادامه نکاتی برای تمرین پذیرش و داشتن یک زندگی آرام را خواهیم گفت

آن‌چه را که می توانید، تغییر دهید

برخی از مردم بر این باورند که پذیرش خود به این معنی است که شما فقط از رشد، تغییر و تلاش برای کسب اهداف خود دست بردارید. “من همیشه اضافه وزن داشتم و هرگز سالم نخواهم بود. من هرگز بر این خلق و خو مسلط نخواهم شد، و نظرات مشابه هر دو نشان دهنده این ایده است که زندگی اجتناب ناپذیر است و هیچ چیز قابل تغییر نیست.

برخی چیزها در زندگی قابل کنترل هستند

با این حال، برخی چیزها در کنترل شما هستند. شما می توانید با قدردانی از استعداد های خاص خود و استفاده از آن‌ها برای ایجاد یک زندگی آرام می توانید هدف های خود را عملی کنید. کمال برای هر کسی غیر ممکن است، اما شما می توانید برای پیشرفت خود تلاش کنید. ایجاد یک زندگی آرام یعنی قدردان تمام چیزهایی که برای بهبود خود برداشتید و از دستیابی به پیروزی های کوچک خوشحال می شود.

آن‌چه را که تغییر ناپذیر است رها کنید

فهم این واقعیت که برخی چیزها خارج از کنترل شما هستند دشوار است. با این حال، همه چیز را نمی توان تغییر داد. وقتی افراد با بیماری، ناتوانی، اخراج از شغل و سایر چالش‌ها مواجه می‌شوند، اغلب این چیزها چیزی نیست که بتوان از آن اجتناب کرد. به جای تلاش مداوم برای یافتن راه هایی که می توان از مشکلات اجتناب کرد، فقط شرایط را بپذیرید و به خود گذشته خود لطف کنید. به احتمال زیاد، در گذشته، شما فقط بهترین کار را انجام دادید.

عزاداری برای مرگ اشکالی ندارد. اما زیاد عزاداری نکنید سعی کنید زمان بیشتری را به انتظار فرصت های جدیدی که زندگی ممکن است برای شما به ارمغان بیاورد اختصاص دهید.

برای ایجاد یک زندگی آرام بر زیبایی روزمره تمرکز کنید

کسانی که محدودیت ها و شرایط خود را پذیرفتند، یاد می گیرند که از زیبایی های روزمره لذت ببرند. حتی زمانی که همه چیز سخت است، توجه به زیبایی که درست در مقابل شما قرار دارد می تواند در مواقع افسرده اندکی شادی را برای شما به ارمغان آورد. چه لبخند یک کودک در مغازه، چه طعم یک فنجان چای داغ، چه صدای آواز پرندگان  این لحظات کوچک زیبایی را در زندگی می سازد. زیبایی می تواند باعث ایجاد یک زندگی آرام شود و باعث پذیرش بدی ها در کنار خوبی ها شود.

نکته

زندگی هیچ کس کاملاً وحشتناک یا کاملاً خوب نیست. در زندگی هر فردی چیزهای سختی وجود دارد. اما وقتی تمرین یافتن زیبایی را در همه جا انجام می دهید، قدرت پذیرش به شما کمک می کند تا از منفی گرایی فراتر بروید.

آرامش را برای خود تجسم کنید

خود را فردی آرام، قوی و با اعتماد به نفس تصور کنید که مملو از پذیرش شرایط شماست. حال آن شخص را در حال برخورد با شرایطی که با آن روبرو هستید تصویر کنید. اگر شما جای آن شخص بودید، به آن شرایط آزاردهنده، آن فرد تلاشگر یا آن محدودیت در زندگیتان چه واکنشی نشان می دادید؟

منابع
وبسایت powerofpositivity

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا