اهداف ازدواج برای روابط قوی

ازدواج مقوله ای است که برای همه دیر یا زود اتفاق می افتد. هر کسی یک عقیده ای خاص برای ازدواج خود دارد. نکته مهم این است که شما بدانید به چه دلیل ازدواج می کنید و هدف شما از ازدواج کردن چیست. روان شناسان درباره اهداف ازدواج صحبت های  مختلفی کرده اند. اهداف ازدواج برای روابط قوی چرا و چگونه؟

اهداف ازدواج برای روابط قوی تر چرا و چگونه؟

در ادامه به این سوال پاسخ خواهیم داد.

آیا اهدافی برای ازدواج خود دارید؟

بسیاری از مردم این تصور غلط را دارند که به محض ازدواج ، زندگی خود را همیشه با خلبان خودکار زندگی می کنند. واقعیت اما این است که ازدواج نیاز به تلاش و کوشش شما و همسرتان دارد. عشق شما را گرد هم می آورد اما تلاش آگاهانه و مستمر باعث موفقیت یک ازدواج شما می شود. این جا است که اهداف ازدواج به وجود می آید.

چرا باید اهداف ازدواج را تعیین کنید؟

در ادامه به بررسی این موضوع خواهیم پرداخت.

اهداف ازدواج S.M.A.R.T

  • اهداف مالی
  • اهداف رابطه شما
  • اهداف بهداشت خانواده

افکار نهایی

اهداف ازدواج برای روابط قوی به زوجین انرژی می دهد که در جهت کار تلاش کنند و دلیلی برای وابستگی به یکدیگر دارند.  آن ها راهی عالی برای رشد ازدواج شما هستند. در رسیدن به اهداف خود، شما زمان بیشتری را با هم خواهید گذراند، مکالمات بیشتری انجام خواهید داد و لحظات صمیمی بیشتری ایجاد خواهید کرد. اهداف به پیشرفت ازدواج شما کمک می کنند. با توجه به میزان فعلی طلاق، جای تأسف دارد اگر به ازدواج خود توجه و تمرکز لازم را ندهید. وقتی مشغول کارهای روزمره خود هستید، فراموش می کنید که روابط خود را پرورش دهید. اهداف ازدواج به شما کمک می کند ازدواج خود را در اولویت اصلی خود قرار دهید.

تعیین اهداف برای داشتن ازدواجی بهتر

وقتی وقت خود را صرف برنامه ریزی زندگی مشترک می کنید، نمی توانید از یکدیگر غافل شوید. تنظیم S.M.A.R.T. اهداف مربوط به ازدواج شما شانس بیشتری برای داشتن یک ازدواج شاد برآورده می کند. وقتی به سلامت ازدواج خود فکر می کنید، اصل حرکت را در نظر بگیرید. جسمی که به حرکت در می آید به حرکت خود ادامه می دهد مگر این که چیزی مانع آن شود. به طور مشابه، یک جسم بی حرکت هرگز حرکت نخواهد کرد تا زمانی که آن را با اختیار خودتان در حرکت قرار دهید.

همان طور که اهداف روزمره شما را وادار به حرکت از یک وظیفه به وظیفه دیگر می کند، اهداف ازدواج نیز رابطه شما را با جنبش حیاتی تزریق می کند. اهداف ازدواج نه تنها فضای همراهی را ایجاد می کند، بلکه به همسران نیز کمک می کند تا هر زمان ازدواج شان از انتقال های دشواری عبور می کند، تمرکز خود را حفظ کنند. اهداف ازدواج همچنین به عنوان پادزهر رکود و رخوت است که با گذشت زمان در همه ازدواج ها رخنه می کند.

توضیح اهداف ازدواج S.M.A.R.T

اهداف ازدواج S.M.A.R.T باید شامل همه جنبه های ازدواج شما باشد: جسمی، فکری، مالی، اجتماعی، معنوی. همه مواردی است که می تواند بر ازدواج شما تأثیر بگذارد. همچنین  مانند همه اهداف دیگر، باید آن ها را یادداشت کرد. تفاوت آرزو و هدف این است که شما یک هدف را یادداشت می کنید و برای تحقق آن مداوم عمل می کنید. موارد زیر برخی از مواردی است که باید در مورد آینده با همسرتان در مورد آن ها بحث کنید.

اهداف مالی در میان اهداف ازدواج برای روابط قوی

از نظر کارشناسان ازدواج، پول دلیل اصلی اختلاف در زندگی زناشویی است. همیشه عدم تعادل در درآمد بین شما و همسرتان و عادت های مختلف پول وجود خواهد داشت. چقدر در زندگی خود به این نتیجه رسیده اید؟ اگر می خواهید دست از تلاش بردارید و زندگی را به طور کامل زندگی کنید، روان شناسان برای شما یک راه حل دارند. این راه حل این است که برای خود ارزیابی های مالی داشته باشید چرا که باعث بهتر شدن رابطه شما در این زمینه خواهد شد. بنابراین ضروری است که درباره نگرش خود نسبت به مسائل مالی بحث کنید تا بتوانید رویکرد یکدیگر در ساخت، هزینه و پس انداز پول را درک کنید.

تاثیر روابط مالی بر روابط

اهداف ازدواج برای روابط قوی

اگر شما و همسرتان در رابطه با امور مالی در یک راه نباشید، این یک تنش دائمی در طول ازدواج شما خواهد بود. به همین دلیل، فعالیت های خود را نسبت به پول هماهنگ کرده و اطمینان حاصل کنید که هر دو بخشی از تصمیمات پولساز هستید. هر دوی شما باید همیشه بدانید که پول کجاست و کجا می رود: به یک هدف مشترک بپردازید. هدف بلند مدت شما هرچه باشد، اطمینان حاصل کنید که در یک راه و مسیر هستید. می خواهید در یک سال از نظر مالی کجا باشید؟ یا در پنج سال کجا باشید؟

بودجه ایجاد کنید

 بودجه ای تهیه کنید که مشخصاً مشخص کند که ماهانه پول به کجا می رود. با همسرتان بنشینید و برای هر ریال یک اسم و هدف مشخص بگذارید.

بیمه نامه خود را به روز کنید

 هر بیمه نامه یا برنامه املاکی را که به طور جداگانه قبل از ازدواج داشته اید، به روزرسانی می کنید. وکالتنامه، وصیت نامه شما و کمک های مالیات برای بازپرداخت همه باید بازنگری شود. حق بیمه شما نیز ممکن است تغییر کند. این همه بخشی از روند است. دوباره به گزینه های کارت اعتباری خود نگاه کنید. با استفاده از ابزارهای مقایسه کارت اعتباری، به کارت های اعتباری خود یک چک سالم بدهید و ببینید که چگونه با با بقیه خرج هایتان مقایسه می شوند.

 اهداف رابطه همیشه باید در اولویت باشد.

این هدف ضروری است زیرا به شما و همسرتان کمک می کند تا صمیمیت، اتصال، همدلی و احساس امنیت و آرامش درونی را حفظ کنید. اگر می خواهید رابطه شما شکوفا شود باید اهداف خود را برای گذراندن وقت با هم تعیین کنید. وقتی از همراهی غفلت کنید، جدایی در روابط شما شروع می شود.

ارتباطات

ارتباطات ستون فقرات ازدواج شما است. بسیاری از ازدواج ها به دلیل گوش دادن ناکافی و درک ضعیف، نمی توانند به مقصد برسند. درگیری ها به ناچار در ازدواج رخ خواهد داد، اما با برقراری ارتباط صحیح و منظم، همه مشکلات حل می شود.

موافقت می کنیم که در مورد هر چیز و همه چیز صحبت کنیم

دوستی خود را با همسرتان پرورش دهید تا بتوانید در بحث حتی در مورد موضوعات دشوار احساس راحتی کنید. گفت و گوهای سخت شما را باهوش تر و قوی تر می کند و افق دید شما را وسعت می بخشد. اگر از مسائل دشوار اجتناب کنید، آن ها در نهایت ارتباط شما را خفه می کنند و ازدواج شما را خراب می کنند.

رابطه شما با همسر

اهداف ازدواج برای روابط قوی

رابطه صمیمانه با همسر شما باعث می شود که ازدواج شما درگیری های زیادی را نجات دهد. با این حال، روند ترکیب دو خانواده چیزی معجزه آسا نیست. همسران شما انتظاراتی از شما دارند که ممکن است واقع بینانه نباشد. آنها ممکن است تصور کنند که شما تمام تعطیلات را با آن ها خواهید گذراند. یا این که بدون سوال از مشاوره آن ها پیروی خواهید کرد. یا این که شما را چندین بار در هفته ببینند و با شما صحبت کنند.

در بسیاری از مواقع، این انتظارات توسط زوجین درک و بحث نمی شود تا زمانی که درگیری رخ دهد. گزینه هوشمند شناسایی و رفع خلاف های احتمالی قبل از وقوع آن ها است. همه چیز را در خیال خود قرار دهید و سعی کنید همه چیز را از دید نزدیکان خود ببینید. در نظر بگیرید که چقدر وقت و انرژی صرف هر دو شما کرده اند. برای آن ها قابل درک است که رها کردن همدیگر دشوار است. اعتماد کنید که به اندازه کافی در طول این سال ها برای یکدیگر زمان فراهم خواهید کرد.

عادت های خانگی

عادت های خانگی می تواند منبع تنش بی اندازه ای برای یک زن و شوهر باشد. بسیاری از زوجین دائماً از یکدیگر آزار می بینند زیرا یک نفر در کارهای خانه سهیم نیست و دیگری دائماً احساس برتری می کند. به ناچار، یک شریک مرتب و سازمان دهنده به نظر می رسد، در حالی که شریک دیگر ممکن است درمانده باشد. کارهای روزمره ممکن است بی اهمیت به نظر برسد، اما یک معامله بزرگ است. مگر این که درگیری ها و کینه های بزرگی را در مسیر زندگی خود بخواهید. باید حتی در مورد این موضوع غیر جذاب نیز صحبت کنید. به این روش فکر کنید شما برای زندگی کردن با هم همراه شده اید.

اهداف ازدواج برای روابط قوی همسو در خانواده

احتمالاً انتظار بیش از حد عاملی است که هر دو نفر در ازدواج بتوانند اهداف سلامتی مشابهی داشته باشند. شما می توانید در مورد اهداف همسو با یکدیگر توافق کنید. به این فکر کنید که برنامه ریزی و طبخ وعده های مختلف غذایی چقدر دشوار است؟ در واقع، اهداف اساسی برای زوجینی که ترجیحات و تفکرات متفاوتی دارند، می تواند یک موضپع مهم باشد.

 

منابع
lifehack.org

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا