چیزهایی که زنان آلفا در یک رابطه به آن‌ها نیاز دارند

زنان آلفا در یک رابطه می توانند نقش بسیار مفیدی داشته باشند. برخی از این ویژگی ها خوب اما برخی از آن ها خوب نیستند. امروزه از کودکان تا بزرگسالان می توانند تست های شخصیتی را انجام دهند و ویژگی های خود را بدانند. برای کشف خودشناسی تست شخصیتی یک ویژگی مهم است. در روان شناسی تعاریف متفاوتی از شخصیت وجود دارد. شخصیت های هر فردی تعاریف متفاوتی دارد. همچنین شخصیت در هر فرد می تواند ویژگی های رفتاری مختلفی از آن شخص را برای ما بگوید. نکته ای که باید بدانید این است که شخصیت همیشه قابل تغییر است.

لازمه تغییر شخصیت خصوصا برای تبدیل شدن به یک فرد ایده‌آل داشتن اراده است. تا زمانی که خود فرد نخواهد شخصیت خود را تغییر دهد کسی نمی تواند او را اجبار کند. در ادامه می خواهیم ببینیم که چیزهایی که زنان آلفا در یک رابطه به آن‌ها نیاز دارند چگونه است. رفتار در هر فردی می تواند متفاوت باشد. رفتار هر فردی باعث می شود آن فرد ویژگی های خود را نشان دهد.

رفتارهای زنان آلفا در یک رابطه و تست تیپ شخصیتی

رفتار باید به گونه ای باشد که قابل انعطاف و در بعضی موارد قابل کنترل باشد. رفتار در افراد و جنسیت های مختلف متفاوت است. در ادامه می خواهیم ببینیم چیزهایی که زنان آلفا در یک رابطه به آن‌ها نیاز دارند چگونه است؟ در ادامه این مقاله که در وبسایت همکده به عنوان اولین و بزرگ ترین مرکز مشاوره تلفنی  روان شناسی در ایران و ارائه دهنده خدمات مشاوره و روان شناسی نوشته شده است می خواهیم در ارتباط با چیزهایی که زنان آلفا در یک رابطه به آن‌ها نیاز دارند، صحبت کنیم.

انجام تست تیپ شخصیتی رایگان در افراد آلفا در یک رابطه

به طور هدفمند وقت گذاشتن برای انجام تست شخصیت رایگان می تواند به افراد در کشف مجدد خود به عنوان یک انسان، این که در چه کاری مهارت دارند، چگونه تفسیر، استنباط و تجزیه و تحلیل اطلاعات می کنند و در نهایت: چگونه می توانند به طور مثبت و پرشور به جهان اطراف کمک کنند، کمک کند. با صرف وقت برای در نظر گرفتن متقابل نتایج آزمایشات شخصیتی رایگان خود، افراد می توانند با قاطعیت نتایج را بررسی کرده و شغلی را جستجو کنند که مناسب شخصیت آن ها باشد.

یکی از شناخته شده ترین تست تیپ شخصیتی، شاخص نوع مایرز بریگز است

یکی از شناخته شده ترین تست های شخصیت، شاخص نوع مایرز بریگز است. MBTI دارای چهار دسته شخصیت مجزا (جهان مورد علاقه، اطلاعات، تصمیمات و ساختار) و دو زیرگونه در هر دسته است. در مجموع، 16 ترکیب ممکن از انواع شخصیت وجود دارد که همه آن ها بستگی به عدم همسان بودن فرد در آزمون شخصیت دارد.

چند روشی که تست تیپ شخصیتی به زنان آلفا در یک رابطه کمک می کند

محبوبیت تست تیپ شخصیتی در بین تست های آنلاین چند برابر می شود. جای تعجب نیست که کلمه “شخصیت” بیش از هر کلمه دیگری در عنوان مسابقه ظاهر می شود. قدمت تست های شخصیت به سال 1917 برمی گردد. یک روانشناس، رابرت وودورث، آزمایشی برای تعیین وضعیت روانی سربازان پس از بازگشت از جنگ ایجاد کرد. این تست بعداً پایه و اساس تمام تست های شخصیتی شد که امروز صادر می شود. پنج حوزه گسترده وجود دارد که تست تیپ شخصیتی آن‌ها را پوشش می دهد.

  • – برونگرایی – توانایی تعامل فعال با دیگران
  • روان رنجوری – میزان و شدت احساسات منفی تجربه شده
  • – وظیفه شناسی – شامل کمال، خودکنترلی و سازماندهی است
  • – توافق پذیری – توانایی کنار آمدن خوب با دیگران
  • – گشودگی به تجربه – ویژگی هایی که یا خلاقانه و فکری هستند یا ساختارمند و قابل پیش بینی

نکته ای در ارتباط با زنان آلفا در یک رابطه

برای هر دامنه یک طیف وجود دارد. در انتهای هر طیف رفتار افراطی قرار دارد. برای برونگرایی، یک سر طیف برونگرایی افراطی و سر دیگر آن درونگرایی افراطی است. نقطه خنثی جایی در وسط دو نقطه افراطی قرار دارد. هدف از تست تیپ شخصیتی این است که اندازه گیری شود که شما در طیف هر دامنه قرار می گیرید. یادگیری جایی که در طیف قرار می گیرید مزایایی دارد. چند مزیت شرکت در آزمون تیپ شخصیتی را در ادامه خواهیم گفت.

آزادی

شرکت در تست تیپ شخصیتی مانند نگاه به یک آینه است. بازتابی که به عقب منعکس می شود، تصویری دقیق تر با جزئیات بسیار بیشتر است. رالف امرسون در کتاب خود به نام «مرد نامرئی» نوشت: «وقتی بفهمم کی هستم، آزاد خواهم شد». در آموختن اینکه چه کسی هستید و در حقیقت خود زندگی کنید، آزادی وجود دارد.

زنان آلفا در یک رابطه و تست تیپ شخصیتی

به دست آوردن بینش در مورد رفتار و فرآیندهای فکری شما یک مهارت حیاتی برای موفقیت در شغل و زندگی شما است. خودآگاهی روشنگری را افزایش می دهد. روشنگری فرصت هایی را برای رشد ذهنی و عاطفی آشکار می کند. این رشد توانایی شما را در تمرین خودکنترلی افزایش می دهد.

نقاط قوت و ضعف

هیچ کس کامل نیست. هرکسی نقاط قوت و ضعفی دارد. بخش های کلیدی زندگی خود را که نیاز به بهبود دارند، شناسایی کنید. آن‌چه را که می توانید درست کنید، بهبود بخشید. از این زمینه ها آگاه باشید، اما بر روی سرمایه گذاری زمان با کیفیت برای توسعه نقاط قوت خود تمرکز کنید.

ارتباطات اجتماعی و تست تیپ شخصیتی

ارتباط هسته اصلی هر رابطه است. مسائل مربوط به ارتباط با دیگران باعث افزایش بی نظمی اجتماعی و اضطراب اجتماعی می شود. آگاهی از نحوه برقراری ارتباط می تواند به شما در بهبود مهارت های ارتباطی کمک کند.

ارزیابی شغلی و ویژگی های زنان آلفا در یک رابطه

شناسایی نقاط قوت به شما کمک می کند تا مسیر پنهان شغل خود را کشف کنید. هنگام انتخاب شغل می توانید از تست تیپ شخصیتی برای سنجش میزان علاقه و ناپسندی خود استفاده کنید. به عنوان مثال، اگر آزمایش نشان دهد که در ویژگی برون گرایی امتیاز بالایی کسب کردید، کار به تنهایی در خانه دور از همه برای شما چالش برانگیز خواهد بود.

فرآیند تصمیم گیری

ما از جنبه های منطقی یا احساسی مغز انتخاب می کنیم. درک نحوه تصمیم گیری می تواند به پردازش تصمیم گیری بهتر در آینده کمک کند. تونی رابینز: “در لحظه تصمیم گیری شما است که سرنوشت شما شکل می گیرد.” اگر بر اساس احساسات خود تصمیم می گیرید، کمی وقت بگذارید و جنبه منطقی را ببینید و بالعکس.

شخصیت زنان آلفا در یک رابطه چیست؟

اگر یک چیز به وضوح در مورد افراد آلفا آشکار است، این تمایل بی‌عیب آن‌ها است که هر چیزی را همانطور که هست بگویند. در زبان عامیانه آن‌ها، «هوم» یا «آره، اما» وجود ندارد.

چیزهایی که زنان آلفا در یک رابطه به آن‌ها نیاز دارند

زنان آلفا قدرت ذهن و استقلال را به تمام معنا به تصویر می کشند. آن‌ها که عادت به مسئولیت پذیری دارند، می توانند برخی از مردم را بترسانند. زنان آلفا اعتماد به نفس و جاه طلبی دارند و نمی ترسند به مردم بگویند چه چیزی چیست. این نوع قدرت می تواند برای برخی از شرکا که یا بیش از حد با زن آلفا رقابت می کنند یا خیلی مطیع هستند، آزاردهنده باشد. بنابراین چگونه یک زن آلفا واقعی می تواند یک رابطه قوی و سالم را حفظ کند؟

چند چیزی که زنان آلفا در یک رابطه به آن‌ها نیاز دارند:

 زنان آلفا باید به چالش کشیده شوند

شریک یک زن آلفا باید بتواند خود را حفظ کند. زن آلفا به کسی نیاز دارد که با او رقابت کند، با این حال به کسی نیاز دارد که از نظر توانایی های خود به اندازه کافی مطمئن باشد که در پیروزی مهربان باشد و در شکست یک ورزش خوب باشد.

آن‌ها به اعتماد نیاز دارند

 

آن‌ها باید بدانند که آنچه به شما محرمانه می گویند در آن طاق رابطه باقی خواهد ماند. یک زن آلفا باید احساس کند که آسیب پذیر است و هر چند وقت یکبار مراقب خود را از بین ببرد. زنان آلفا باید به کسی اعتماد کنند که برای منافع شخصی از پشت به آن‌ها خنجر نمیزند.

آن‌ها به احترام نیاز دارند

زن آلفا به همسرش نیاز دارد که به تصمیمات او احترام بگذارد و در هر لحظه آن‌ها را حدس بزند. اشکالی ندارد که قبل از تصمیم گیری او را به چالش بکشید. او نیاز دارد که فضا و مرزهایش نیز رعایت شود. این شامل عدم دروغگویی به هر دلیلی است. او به کسی احترام می‌گذارد که هنگام عصبانیت او را تحقیر نمی‌کند یا او را روی پایه‌ای قرار نمی‌دهد که در نهایت از آن سقوط خواهد کرد.

زنان آلفا به استقلال خود نیاز دارند

آن‌ها باید بتوانند از علایق شخصی و دوستان خود لذت ببرند. زنان آلفا نیازی به یک فرد چسبنده که نتواند برای چند ساعت بدون آن‌ها زنده بماند، ندارند. زنان آلفا کسی مانند آن‌ها را می خواهند که زندگی خارج از رابطه داشته باشد.

آن‌ها به کسی نیاز دارند که بتواند ادامه دهد

زنان آلفا کارهایی دارند که باید انجام دهند و می دانند که هیچ کس قرار نیست آن کارها را برای آن‌ها انجام دهد. آن‌ها تقریباً 24/7 با سرعت بالا، زمان کارآمد و کاملاً رزرو شده حرکت می کنند.

آن‌ها به یک شریک برابر نیاز دارند

کسی که مسئولیت خود را در رابطه اجرا می کند – این همان کسی است که زنان آلفا به او احترام می گذارند. آن‌ها به کسی نیاز دارند که نظرات خود را داشته باشد و منیت خود را در یک مکان سالم نگه دارد. به عبارت دیگر، آن‌ها به کسی نیاز دارند که با آن‌ها راه برود، نه پشت سر یا جلوی آنها. شریک زندگی آن‌ها نیازی به داشتن نظرات، سرگرمی ها یا دوستان مشابه آن‌ها ندارد. زنان آلفا به شریک زندگی خود احترام می گذارند که به تنهایی فردی کامل و خودکفا است.

زنان آلفا نیاز به خندیدن دارند

مانند بسیاری از افراد، زنان آلفا کسی را دوست دارند که بتواند آن‌ها را بخنداند و خلق و خوی آنها را در زندگی اغلب پر استرس و پر فشارشان کاهش دهد. آن‌ها به کسی نیاز دارند که بتواند لبخند را بر لبانشان بیاورد، کسی که بتواند آن‌ها را مسخره کند و در عوض بدون آسیب به  احساسات هر دو طرف، آن‌ها را مسخره کند.

آن‌ها باید در صورت لزوم فراخوانی شوند

این یکی چالش برانگیز است. اما زنان آلفا به کسی نیاز دارند که به اندازه کافی قوی و مطمئن باشد که بتواند آن‌ها را به نفع خود فراخواند. کسی به آن‌ها یادآوری کند که آن‌ها کامل نیستند و در واقع می توانند هر از گاهی اشتباه کنند. همه افراد نیاز دارند که گهگاه خود را بررسی کنند و زن آلفا نیز از این قاعده مستثنی نیست. قدرت و شخصیت آن‌ها داشتن کسی را ضروری می کند که وقتی از ریل خارج می شوند، اندکی بر آن‌ها سلطنت کند.

زنان آلفا به کسی که مطلع باشد نیاز دارند

برای اینکه همه این موارد باشد، شریک یک زن آلفا باید از چیزهایی از رویدادهای جاری تا دانش باطنی مطلع شود. آن‌ها باید بتوانند یک مکالمه هوشمندانه با زن آلفا داشته باشند و ایده های خود را در سطح او بیان کنند.

منابع
وبسایت powerofpositivity

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا