چگونه مثبت اندیشی خود را افزایش دهیم؟

موفقیت در زندگی لازمه رعایت موارد مختلفی است. در دنیایی که زندگی می کنیم افراد همگی به دنبال راه‌هایی برای رسیدن به موفقیت هستند. موفقیت لازمه تلاش و مثبت اندیشی است. هر چه افراد در زندگی بیشتر تلاش کنند طبیعتاً زودتر به موفقیت خواهند رسید. بسیاری از افراد هستند که در زندگی موفق بوده اند. آن ها به یک باره شکست خورده‌ اند و از این شکست ناامید شدند. در واقع آن ها راه خود را ادامه نداده اند.  این تا امیدی باعث می شود در مسیر. زندگی دچار مشکلاتی شوند. از آن سمت هم افرادی هستند که از شکست های خود درس می گیرند. شکست در زندگی به معنای پایان کار نیست.

سعی کنید مثبت اندیش باشید. در ادامه می خواهیم ببینیم که چگونه مثبت اندیشی خود را افزایش دهیم؟  در مقاله های قبل در ارتباط با این که شادی و خوشبختی چه تاثیری بر ذهنیت افراد دارد صحبت کردیم ما گفتیم که شادی و خوشبختی می تواند بر ذهنیت و جسم افراد تاثیرات بسیار زیادی داشته باشد. شادی انواع مختلفی دارد و واکنشی در بدن است که باعث ایجاد هورمون های خوب در بدن خواهد شد. هورمون ها در بدن به خصوص هورمون های شادی بسیار می تواند باعث موفقیت و پیشرفت شما شود. در ادامه می خواهیم بدانیم که چگونه بر شک خود غلبه کنیم و موفق شویم. در ادامه این مقاله که در وبسایت همکده به عنوان اولین و بزرگ ترین مرکز مشاوره تلفنی  روان شناسی در ایران و ارائه دهنده خدمات مشاوره و روان شناسی نوشته شده است می خواهیم در ارتباط با چگونه مثبت اندیشی خود را افزایش دهیم؟  صحبت کنیم.

مقاله با استرس با مثبت اندیشی

مثبت اندیشی

برای چندین دهه، ما می دانستیم که ” مثبت اندیشی” می تواند با استرس مبارزه کند. حتی با استرس و تمرکز بر آن چه که کار می کند، مقابله کند.  در واقع به ما کمک کند تا دیدگاه بدتری نسبت به آن چه که با آن روبرو هستیم، داشته باشیم . به ما این امکان را بدهد که همه چیز را در چشم انداز قرار دهیم.  محققان و روانشناسان درک ما را در مورد این که چگونه می توانیم مثبت اندیشی را معکوس کنیم افزایش داده اند.

در صورتی که بخواهیم خود را مجبور به نفی احساسات خود کنیم. یا حتی خطرات احتمالی را در موقعیتی که با آن روبرو هستیم نادیده بگیریم.  یا به گونه ای عمل کنیم که غلط عمل می کند، درک ما را افزایش داده اند. این منجر به تمرکز بر مثبت اندیشی با تمرکز بر اصالت شده است، که برای تسکین استرس به خوبی کار می کند.

نحوه عملکرد مثبت اندیشی

روش دیگر که مثبت اندیشی کار می کند کمتر آشکار است، اما شاید حتی قوی تر باشد. باربارا فردریکسون، تأثیرات کلی مثبت نگری را مطالعه کرده است. او دریافت کرد که نقطه ای وجود دارد که در آن خلق و خوی مثبت ما می تواند ما را به جایی خوب برسد.  این جایگاه  باعث می شود که ماخلاق تر، با انگیزه تر و مقاوم تر در برابر استرس باشیم. نکته این است که دیدگاه ما به طور کلی گسترده تر است.

ما فرصت هایی را می بینیم که ممکن است از دست داده باشیم و معتقدیم که می توانیم آن ها را برای ما مفید سازیم. ما همچنین زیبایی بیشتری را در جهان می بینیم و قدر آن را بیشتر می دانیم. به طور کلی توانایی ما در مدیریت استرس افزایش می یابد.  بنابراین کمتر به مارپیچ نزولی واکنش می پردازیم.

نکته ای در ارتباط با این زمینه

به طور کلی، هنگامی که به نقطه ای می رسیم که احساسات مثبت را به طور قابل ملاحظه ای بیشتر از احساسات منفی تجربه می کنیم.  این چرخه مثبت ماندگار به حرکت در می آید و دستیابی به آن و حفظ آن بسیار آسان تر می شود.

چقدر به مثبت اندیشی نیاز داریم؟

به طور خاص،حالات روحی ما سه برابر بیشتر از منفی است. یا اگر نسبت مثبت به منفی ما سه به یک است، به نقطه اوج می رسیم. که در آن “مارپیچ رو به بالا” مثبت را تجربه می کنیم. حتی  همه چیز ظاهر می شود برای قرار گرفتن در موقعیت روحی و عملکردی ما.  با تمرکز بر ایجاد نسبت 3 به 1 برای خود، می توانید تجربیات مثبتی را در زندگی خود ایجاد کنید. این ها به خودی خود سودمند هستند، اما می توانند چیزهای بیشتری را برای شما نیز فراهم آورند.

نکته ای در ارتباط با این زمینه

مثبت اندیشی

با پرورش لحظات مثبتی که باعث کاهش استرس می شود شروع کنید. اگر احساس خوشبختی، قدردانی، قدرشناسی، الهام، تعجب و شادی کنید خوب است. می توانید توانایی خود را برای لذت بردن از زندگی به طور کلی و جستجوی بیشتر این تجربیات مثبت تقویت کنید.

چه چیزی مثبت اندیشی را افزایش می دهد؟

اگر در ریاضیات آگاه هستید، احتمالاً قبلاً متوجه شده اید که دو راه اصلی وجود دارد. یک این که می توانید نسبت مثبت خود را افزایش دهید. یا به عبارتی می توانید تجربیات منفی خود را به حداقل برسانید (مخارج خود را کاهش دهید).  شما می توانید تجربیات مثبت خود را افزایش دهید (شمارنده خود را افزایش دهید).

وقتی از تجربیات منفی و مثبت صحبت می کنیم، این بدان معناست که این احساسات را در شما ایجاد می کند. بسیاری از تجربیات بسته به عوامل متعدد شخصی می توانند به صورت منفی یا مثبت احساس شوند. این بدان معناست که گاهی اوقات ممکن است اگر می دانید چگونه می توانید یک تجربه “منفی” را به یک “مثبت” تبدیل کنید.

هشدار در مورد مثبت اندیشی

تغییر دیدگاه خود به تفکر مثبت تر می تواند روشی قدرتمند برای افزایش مثبت اندیشی شما باشد. حتی می تواند به روش های مختلف کار کند. یافتن نکات مثبت در یک موقعیت خوب است. پیوستن به معنای شخصی  و طرح مجدد تهدید به عنوان یک چالش، همگی راهبردهای خوبی هستند.

در واقع موثر بودن آن ها ثابت شده است. با این حال همانطور که قبلاً ذکر شد، مهم است بدانید که انکار احساسات منفی مهم است.  مشروع خود یا تلاش برای متقاعد کردن خود در مورد چیزی که مثبت است  هم مهم است. در حالی که واقعاً احساس نمی کنید می تواند نتیجه معکوس داشته باشد و به طور پارادوکسیک شما را بیشتر از قبل تحت فشار قرار دهد.

تجربه اجباری مثبت اندیشی با مثبت اندیشی روان شناسی متفاوت است.

یکی از دلایلی که این اتفاق می افتد این است که شما احساس کنید که “باید” چیزها را به شکل مثبت تری تجربه کنید. این واقعیت که شما نیستید یک شکست از طرف شما است کلید میخورد. یکی دیگر از دلایلی که تلاش می کنید خود را مجبور به مثبت اندیشی کنید مهم است.

وقتی که به شدت احساس منفی می کنید مثبت اندیشی است که می تواند احساس اصالت کند. احساسات ما اغلب به دلایل مهمی وجود دارد، بنابراین نادیده گرفتن شهود یا احساسات خود مهم است.  هنگام اهمیت و احساسات شما در تلاش برای گفتن چیزی می تواند یک اختلال روانی را ایجاد کند. گاهی اوقات پرداختن به موضوعی که باعث ایجاد استرس می شود، رویکرد مپثرتری است.

نکته ای در ارتباط با این زمینه

مثبت اندیشی

هنگام کار بر روی احساس مثبت، مهم است که بر جنبه های مثبت موقعیتی که واقعاً مثبت می دانید تمرکز کنید.  نه این که  سعی کنید خود را متقاعد کنید. در واقع واقعاً نسبت به چیزی که باعث ناراحتی شما شده احساس متفاوتی دارید. این یک خط خوب برای پیاده روی است.

چگونه از این اطلاعات در زندگی خود استفاده کنیم

بسیاری از مردم دریافته اند که رویکرد ” مثبت اندیشی” در مدیریت استرس بسیار قدرتمند است. این امر به این دلیل است که احساس کنترل را در ما ایجاد می کند. در واقع هنگامی که احساس می کنیم بر موقعیت خود کنترل داریم، استرس کمتری احساس می کنیم.

اما می توانیم نحوه واکنش به آن ها را کنترل کنیم. هنگامی که احساس می کنیم گزینه ها و منابع داریم، می توانیم از محل قدرت و آرامش درونی پاسخ دهیم. ما کنترل بیشتری بر افزودن تجربیات دلپذیر در زندگی خود نسبت به پیشگیری از تجربه های استرس زا داریم. با در نظر گرفتن این نکته، در این جا چند روش ساده برای افزایش نسبت مثبت وجود دارد.

ایجاد یک طرح برای مثبت اندیشی و کاهش استرس

مثبت اندیشی

وقتی احساس استرس یا کمی افسردگی می کنید، ممکن است روز خود را با احساس هیجان انگیز سلطه ی کنید. در مورد آن چه در پیش رو دارید آغاز کنید، اگر احساس بهتری نسبت به چیزها دارید. در حقیقت، شما ممکن است مسائل را با دید منفی تری ببینید و تصمیماتی بگیرید که بیشتر مشابه آن ها را ایجاد می کند.  چیزی که به عنوان مارپیچ نزولی منفی شناخته می شود. اغلب اوقات می توان با یک برنامه ساده همه چیز را تغییر داد.

نکته ای در ارتباط با این زمینه

ایجاد یک برنامه می تواند به شما این قدرت را بدهد که احساس کنترل بیشتری بر شرایط خود داشته باشید. یا حتی   با انتظارات مثبت بیشتری در روز خود آرامش داشته باشید. این طرح به خودی خود می تواند شامل به حداقل رساندن عوامل استرس زا (کاهش شمارنده) یا افزایش زمان صرف احساسات مثبت شود. با برنامه ریزی قبلی، می توانید برنامه هایی را که می توانند استرس بیشتری ایجاد کنند یا تجربیات مثبت را به روز خود اضافه کنید، لغو کنید.

 

منابع
verywellmind.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا