چگونه انرژی مثبت و منفی را در اطراف خود احساس کنیم؟

انرژی مثبت و منفی در اطراف همه ما وجود دارد. همه می دانیم که این انرژی ها چگونه بر زندگی ما تاثیر خواهد گذاشت. انرژی های منفی در زندگی همه ما ممکن است به وجود بیاید. کمک گرفتن از مشاوره های زوج درمانی می تواند راه حل مناسبی باشد. در هر رابطه ای مشکلاتی ممکن است به وجود بیاید. حتی در روابط خانوادگی نیز همه ما با آسیب هایی رو به رو می شویم. این قدرت هر فرد در توانایی مدیریت مشکلات است که او را از دیگران متمایز می کند. این فقط بخشی از دلایل زیاد مبارزه با احساسات است. اگر در زندگی برای احساسات خود اهمیت قائل نشویم کسی برای ما ارزش قائل نمی شود. گاهی اوقات برخی از ما به خاطر اتفاقاتی که در گذشته برایمان افتاده است احساسات خود را کنار می گذاریم. احساست در زندگی بسیار مهم است.

شما نمی توانید شخصی را پیدا کنید که احساسات برایش مهم نباشد. احساسات بخش بسیار مهمی را در زندگی و روند رشد فرد تشکیل می دهد. در روان شناسی تعاریف متفاوتی از احساسات وجود دارد. نکته ای که باید بدانید این است که همه روان شناسان احساسات را مهم می دانند. احساسات انواع مختلفی دارد. احساس دوست داشتن کسی یا چیزی یا احساس خشمگین شدن نسبت به دوستان یا عضوی از خانواده همه نمونه های از این فرایند هستند. عدم احساسات و سرد بودن نسبت به موضوعات مختلف درست نیست. هر فرد در طول زندگی خودش ممکن است رفتار های مختلفی از خودش بروز دهد.

رفتارهای مختلف و پاکسازی انرژی مثبت و منفی

این رفتار ها می تواند به علت های مختلفی ایجاد شود. هر فرد در طول زندگی خودش دارای رفتار های مختلفی است. برخی از آن ها ممکن است به خاطر شرایط مختلف زندگی دچار حالت های رفتاری مختلف شوند. این رفتار ها می تواند در هر فردی به گونه ای باشد که او را آزار دهد یا این که او را به سمت بیماری های روحی دیگر ببرد. در ادامه این مقاله که در وبسایت همکده به عنوان اولین و بزرگ ترین مرکز مشاوره تلفنی  روان شناسی در ایران و ارائه دهنده خدمات مشاوره و روان شناسی نوشته شده است می خواهیم در ارتباط با چگونه انرژی مثبت و منفی را در اطراف خود احساس کنیم، صحبت کنیم.

به افکار منفی «نه» بگویید

مردم تاثیر افکار خود را درک نمی کنند. چه فردی درباره خود فکر بدی داشته باشد و چه در مورد دیگران، افکار منفی بیشتری ایجاد می کند. این افکار منفی پس از مدتی به قلب راه می یابند. در نتیجه رفتارهای منفی متولد خواهند شد. مهم است که قبل از اینکه افکار منفی به زندگی روزمره شما راه پیدا کنند، از ذهن خود در برابر افکار منفی محافظت کنید.

ایجاد اهداف برای جداسازی انرژی مثبت و منفی

اگر به اهداف خود. نرسیدید، ممکن است یک روز، به طرز خطرناکی، شبیه گذشته شما شود. در واقع، ممکن است از این که آن روز چه روزی است غافل شوید زیرا هر روز شبیه آخرین روز است. ایجاد اهداف زندگی شما را با مثبت اندیشی پر می کند، که فضا را برای ورود هر گونه افکار منفی از بین می برد.

خانه خود را تمیز کنید

از تأثیری که محیطتان بر رهایی تمام انرژی های منفی می گذارد شگفت زده خواهید شد. در حالی که قطعاً باید به این فکر کنید که می‌خواهید به چیزی چه واکنشی نشان دهید. اما محیط شما راهی برای تأثیرگذاری بر روند فکر شما و به طور کلی احساس شما دارد. وقتی محیط اطراف خود را تمیز می کنید، ذهن شما متمرکزتر و آرام تر می شود.

برای جداسازی انرژی مثبت و منفی یک لیست سپاسگزاری آماده کنید

زمانی که مشغول شکرگزاری هستید، ایجاد ذهنیت منفی سخت است. لازم نیست چیزهای بزرگی هم باشد. شما همیشه می توانید چیزی پیدا کنید. همه چیز همیشه عالی نخواهد بود. اما می توانید برای آن‌چه که دارید جشن بگیرید. شما همچنین می توانید برای آن‌چه که در راه است سپاسگزار باشید.

از شر عوامل استرس زا خلاص شوید

اگر تا به حال به عوامل استرس زا خود فکر نکردید، در ابتدا ممکن است طاقت فرسا به نظر برسد. با این حال، نوشتن چیزهایی که شما را آزار می دهد به شما کمک می کند.

چند تکنیک قابل اثبات برای جداسازی انرژی مثبت و منفی از زندگی شما

همه احساس کردند که چیزی در زندگی به سادگی اشتباه است. چه در خانه، چه در محل کار، چه در خودتان، این هیجانات منفی واقعاً می تواند بر رفاه و بهره وری شما تأثیر بگذارد. وقتی چنین احساسی دارید، ممکن است لازم باشد انرژی منفی موجود در فضای خود را پاک کنید.

نکته

جداسازی انرژی مثبت و منفی گام مهمی در حرکت به هر هدف جدید است. اکثر مردم این کار را بدون فکر به آن انجام می دهند، غافل از اینکه انرژی منفی را پاک می کنند. برای اینکه انرژی منفی را از زندگی خود پاک کنید، از قبل کارهای کوچک برای کمک به این روش را انجام می دهید. در زیر لیستی از تکنیک های پاکسازی انرژی منفی از زندگی شما، از جمله خودتان و محیط جدیدتان بیان خواهد شد.

لذت از زندگی به صورت واقعی

به معنای واقعی کلمه لذت از زندگی را به فضای خود بیاورید. همانند انواع گیاهان که برای هر نوع اتاقی برای رشد شرایطی دارند. حتی اگر زمان زیادی را در یک حالت شخصیتی نمی گذرانید، اگر شرایط خود را بدانید می توانید پاکسازی انرژی منفی را اجرا کنید.

فضای خود را مانند خانه احساس کنید

اطراف خود را با چیزهایی که دوست دارید احاطه کنید. اگر چیزهایی را که از دیدن آن‌ها لذت می برید در محل کار خود قرار دهید، شما را بیشتر خوشحال می کند.

استفاده از دستگاه بخور

اگر منطقه ای که در حال شست و شوی آن هستید اجازه می دهد، بخور دادن می تواند راهی عالی برای پاکسازی انرژی منفی باشد.

گل ها

گل‌های تازه نیز می‌توانند پاکسازی انرژی منفی را ایجاد کنند. همه چیز درباره گل ها که انرژی مثبت را تشویق می کنند، از بو گرفته تا رنگ ها، گل ها از خواص خود برای جداسازی انرژی مثبت و منفی استفاده می کنند.

نمک

این یکی از شناخته شده ترین روش های جداسازی انرژی مثبت و منفی است. دو گزینه برای انتخاب وجود دارد: نمک را در جایی بپاشید یا آن را در یک کاسه بگذارید. گزینه اول شامل پاشیدن نمک در کنار فرش و سپس جارو کشیدن آن است. روش دوم این است که نمک را همیشه در یک کاسه بگذارید.

چگونه انرژی مثبت و منفی را در اطراف خود احساس کنیم؟

تعداد کمی از مردم قادر به درک انرژی منفی در مقابل مثبت در دیگران یا در خود هستند. با این حال، بدن شما یک میدان انرژی زنده است که این قدرت را دارد که دستگاه های الکترونیکی را با ولتاژی که تولید می کند، انرژی دهد.

یک مطالعه آلمانی چندین تکنیک را بررسی کرد که می تواند انرژی را از بدن انسان، به عنوان مثال، از طریق نبض یا حرکت ما جمع آوری کند و آن را به انرژی تبدیل کند تا توسط سیستم های الکترونیکی استفاده شود. انسان توانایی قابل توجهی در تولید انرژی دارد. و اکنون این نیروی انسانی با فناوری ای که می تواند سیستم های میکرو الکترونیکی را راه اندازی کند، مهار می شود.

نکته

ارتباط فرد به فرد مبادله انرژی مثبت در مقابل منفی اغلب نادیده گرفته می شود. اما تسلط بر توانایی خود در درک انرژی ها به شما در تمام روابط شخصی کمک می کند. مهم نیست که چقدر انرژی مثبت و منفی از طرف شخص دیگری می آید. شما در نهایت می توانید انتخاب کنید که فقط انرژی مثبت را در اطراف خود حس کنید. راه های مختلفی برای تقویت حس مثبت در مقابل انرژی منفی وجود دارد و تمرین مثبت اندیشی، انتخاب آگاهانه برای رد ذهنیت منفی است. چگونه انرژی مثبت و منفی را از هم جدا کنیم؟

ذهن را به نفع مثبت روی هم قرار دهید

اطراف خود را با افراد نشاط آور احاطه کنید. آن‌ها همیشه خوشحال نخواهند بود. اما به طور متوسط، انرژی مثبت بیشتری در مقابل انرژی منفی ارسال می کنند. محققان در بارسلون اسپانیا 16 مطالعه را بررسی کردند که در آن از تکنیک های روانشناسی مثبت برای بیماران مبتلا به سرطان سینه استفاده شد. این تحقیق نشان داد که «رویکردهای مبتنی بر ذهن آگاهی، بیان احساسات مثبت، مداخلات معنوی، امید درمانی و مداخلات معناساز» برای سلامت بیماران مفید است.

نکته

بیماران مبتلا به سرطان سینه که از تکنیک‌های انرژی درمانی مثبت استفاده می‌کردند، علیرغم نگرانی‌های جدی سلامت، کیفیت زندگی، رفاه، امید و احساس خوش‌بینی را افزایش دادند. افراد منفی را حذف کنید. اما افراد مثبت و الهام بخش زیادی برای بهبود خلق و خوی خود و افزایش توانایی شما در تشخیص انرژی مثبت و منفی اضافه کنید.

جداسازی انرژی مثبت و منفی از غیر انسان ها بیاموزید.

هنگام نوازش حیوانات آن‌ها انرژی مثبتی به ما می دهند. احساس شادی که از حیوانات خانگی خود دریافت می کنید، تبادل انرژی مثبتی بین شماست. حیوانات می توانند خشمگین و عصبانی شوند. اما بیشتر آن‌ها از لحظه حال راضی هستند و این رضایت به عنوان انرژی مثبتی که ما می توانیم با گذراندن وقت با آن‌ها احساس کنیم، ابراز و آزاد می شود.

به غرایز خود اعتماد کنید و با چیزی که احساس سبکی دارد پیش بروید

محققانی که در حال مطالعه روانشناسی مثبت هستند موضوعی را دریافتند: آن‌ها متوجه شدند که کمک به بیماران برای تمرکز بر “جنبه های مثبت مانند خلاقیت، خوش بینی، انعطاف پذیری، همدلی، شفقت، شوخ طبعی یا رضایت از زندگی” باعث بهبود خلق و خوی افرادی می شود که قبلاً احساسات منفی را تجربه کردند. این تحقیق نشان داد که استفاده از روانشناسی مثبت به عنوان یک مداخله درمانی موثر است. همچنین “نتایج امیدوارکننده ای را برای کاهش افسردگی و افزایش رفاه در افراد سالم و افراد مبتلا به افسردگی نشان می دهد.”

آن‌چه را که در زندگی شما را نشاط می بخشد در آغوش بگیرید و برای درک بهتر انرژی مثبت و منفی، مقدار بیشتری از آن اضافه کنید.

برای جداسازی انرژی مثبت و منفی نحوه دریافت انرژی مثبت را تمرین کنید

اگر به جای انرژی مثبت، منفی را حس می کنید، ممکن است اجازه ندهید انرژی مثبت از مرز هاله محافظ خود عبور کند. اما به نوعی، انرژی منفی زیادی در حال عبور است. عشق و انرژی مثبت واقعاً همه جا وجود دارد، فقط برای دیدن آن نیاز به تمرین است. سعی کنید موقعیت بد را از منظر دیگری به عنوان یک تکنیک نگاه کنید.

مثالی در ارتباط با این زمینه

یک درمانگر داستان شوهری پریشان را تعریف می کند که همسرش او را به خاطر لغو یک شام مهم با رئیسش ناامید کرد. زیرا او نمی توانست برای فرزندشان پرستاری پیدا کند. او در خشم خود نزدیک بود تصمیم به طلاق از همسرش بگیرد که درمانگر از بیمارش خواست همان داستانی را بازگو کند که نتیجه آن این بود که همسرش برای انجام این کار اشتباه نکرده است. مرد در حین بازگویی داستان گریه کرد. او متوجه شد که مراقبت از فرزندش توسط همسرش یک عمل عاشقانه است که او توانایی درک آن را ندارد.

منابع
وبسایت powerofpositivity

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا