چند راه برای اتمام رقابت خواهر و برادر

اتمام رقابت خواهر و برادر باید توسط خانواده ها و از طریق روش های خاصی انجام شود. مدیریت رفتاری در بین فرزندان یک راه مناسب است. همه دنیا همه کشورها یا حتی کوچک‌ ترین کارخانه ها در حال رقابت هستند. شاید برایتان حالبت باشد اما گاهی اوقات رقابت شدیدی بین اعضای خانواده وجود دارد. برای مثال دو خواهر و برادر با هم رقابت می کنند.

رقابت اگر سالم باشد باعث پیشرفت هر دو طرف می شود. جهان ما به ما یاد داده است که باید هر روز پیشرفت کنیم. اگر ما بخواهیم یک روند عادی را طی کنیم یعنی پیشرفت را از دست داده ایم. یکی از دلایل موفقیت شرکت های بزرگ همین احساس رقابت سالم با رقبای خودشان است. اما آیا این رقابت ها در خانواده یا مثلا برای یک خواهر برادر خوب است؟ جواب این سوال را در ادامه می خواهیم بگوییم. در ادامه می خواهیم ببینیم که چند راه برای اتمام رقابت خواهر و برادر چگونه است.

شادی و خوشبختی در خانواده با اتمام رقابت خواهر و برادر

در مقاله های قبل در ارتباط با این که شادی و خوشبختی چه تاثیری بر ذهنیت افراد دارد صحبت کردیم ما گفتیم که شادی و خوشبختی می تواند بر ذهنیت و جسم افراد تاثیرات بسیار زیادی داشته باشد. شادی انواع مختلفی دارد و واکنشی در بدن است که باعث ایجاد هورمون های خوب در بدن خواهد شد. در ادامه می خواهیم بدانیم که آیا رقابت خواهر و برادر طبیعی و سالم است؟ در ادامه این مقاله که در وبسایت همکده به عنوان اولین و بزرگ ترین مرکز مشاوره تلفنی  روان شناسی در ایران و ارائه دهنده خدمات مشاوره و روان شناسی نوشته شده است می خواهیم در ارتباط با چند راه برای اتمام رقابت خواهر و برادر،  صحبت کنیم.

برای ارتباط با روانشناس کلیک کنید ارتباط با روانشناس

رقابت خواهر و برادر معمولی است

رقابت خواهر و برادر آنقدر معمولی است که اکثر مردم تمایل دارند آن را بخشی عادی از زندگی بدانند. اگر معمولی به معنای آن چه زیاد اتفاق می افتد باشد، شاید اتمام رقابت خواهر و برادر بهتر باشد. با این حال، یکی دیگر از ویژگی های طبیعی می تواند هر چیزی باشد که سلامت روانی کلی را بهبود می بخشد. بنابراین بسیاری از مردم از انجام کاری در مورد رقابت خواهر و برادر صرف نظر کرده اند. آن ها در عوض فهرستی طولانی از دلایل این که چرا می تواند یکی از آن ها خوب باشد، ارائه کرده اند.

بیشتر مردم چه فکر می کنند؟ آیا رقابت خواهر و برادر زندگی آن ها را بهبود بخشیده است؟ قبل از پاسخ به این سوال، مردم ممکن است بخواهند در نظر بگیرند که رقابت خواهر و برادر چیست. یا  چگونه بر افراد تأثیر می گذارد؟

نقل قول های اتمام رقابت خواهر و برادر

برخی از نقل قول های رقابت خواهر و برادر تصویری از آن چه اکثر مردم در مورد این موضوع باور دارند،  اجتناب ناپذیر است. موارد دیگر، توسط متخصصان بهداشت روان گفته می شود. این موارد یادآور خطرات رقابت خواهر و برادر و این واقعیت است که لزوماً نباید اتفاق بیفتد. در این جا برخی از مواردی که افراد مشهور در مورد رقابت خواهر و برادر گفته اند آورده شده است:

چه چیزی باعث رقابت خواهر و برادر می شود؟

برای مثال شخصی می گوید: من و خواهرم هرگز درگیر رقابت خواهر و برادری نبودیم.

“به عنوان والدین ، ​​بهتر است از تمایل برای برابر دانستن فعالیت های پرانرژی با مسابقه آگاه باشید. ارزش فرزندان ما به توانایی آنها برای آزار و اذیت یکدیگر بستگی ندارد. و مطمئناً، ما می توانیم راه‌ هایی برای لذت بردن پیدا کنیم. حتی در یک آزادراه شاد و سالم که رابطه ای خصمانه نیست، با هم سالم و فعال باشیم.

مثال قابیل و هابیل در ارتباط با فواید اتمام رقابت خواهر و برادر

‘با گذشت زمان، قابیل برای خداوند هدیه ای از میوه زمین آورد.  و هابیل نیز به نوبه خود اولین بچه های گله خود  قسمت‌ های چاق آن ها را آورد. خداوند به هابیل و هدیه او توجه داشت، اما به قابیل و هدیه او توجهی نداشت. بنابراین، قابیل بسیار عصبانی شد و چهره اش فرو ریخت. ‘خواهران و برادران: فرزندان یک والدین یکسان هستند و هر یک تا زمان گرد هم آمدن کاملاً طبیعی هستند.  “دو قلوها یا خواهر و برادرانی که می گویند هرگز دعوا نمی کنند، قطعاً چیزی را پنهان می کنند.

خواهر و برادر افرادی هستند که ما روی آن ها تمرین می کنیم

خواهر و برادر افرادی هستند که ما روی آن ها تمرین می کنیم. آن ها افرادی هستند که در مورد انصاف و همکاری و مهربانی به ما آموزش می دهند. آن ها اغلب از راه سخت مراقبت می کنند. ” خواهران و برادران ما نقاطی را فشار می دهند که ما را در نقش هایی که احساس می کردیم از مدت ها قبل آن ها را رها کرده بودیم.

رقابت خواهر و برادر چیست و اتمام رقابت خواهر و برادر چگونه است.

ممکن است کسی احساس کند که پاسخ “رقابت خواهر و برادر چیست؟” تعریف کوتاه و مختصر رقابت خواهر و برادر ممکن است بتواند به درک واضح تر موضوع کمک کند. بر اساس لغت نامه Merriam-Webster، رقابت خواهر و برادر فقط “رقابت بین برادران و خواهران” است. تعریف کاملتری را می توان در وب سایت سایت های مختلف یافت. این چنین است: رقابت خواهر و برادر حسادت  و دعوا بین خواهران و برادران است.

چند راه برای اتمام رقابت خواهر و برادر

هیچ چیز بدتر از این نیست که در تمام طول روز به حرف های بچه های خود گوش دهید. رقابت خواهر و برادر می تواند به سرعت اعصاب شما را خراب کند. اکثر والدین عبارات نمادینی مانند “او اسباب بازی مرا گرفت” می شنوند. در حالی که ممکن است بخواهید از این وضعیت فرار کنید، راه هایی برای مبارزه با این رفتار وجود دارد. وقتی فرزندانتان با هم اختلاف می‌کنند، تنش در خانه شما ایجاد می‌کند و فضایی ناخوشایند ایجاد می‌کند. خوشبختانه، شما می توانید از این تجربیات برای آموزش و اتمام رقابت خواهر و برادر استفاده کنید. حل تعارض بخشی از زندگی روزمره است.

نکته ای در ارتباط با این زمینه

با استفاده از این اختلافات، می توانید به فرزندان خود بیاموزید که چگونه مسائل خود را بدون لحن های زننده و کلمات تند حل کنند. برای والدین، ثبات کلیدی است. باید قوانین پایه محکمی وضع کنید و به آنها اجازه ندهید در آخر هفته با چیزهایی که در طول هفته اجازه نمی دهید کنار بیایند.

چگونه یک خانواده باید فرآیند اتمام رقابت خواهر و برادر را شروع کند؟

حل این مشکل رایج با شما شروع می شود. با اطمینان از وجود قوانین خانگی، پیامدهای کاملاً مشخص، شما با همه کودکان منصف هستید. سپس می توانید انتظارات را ایجاد کنید. به خاطر داشته باشید که بحث برای کودکان طبیعی است. با این حال، به عنوان یک بزرگسال، وظیفه شما این است که مطمئن شوید که از کنترل خارج نمی شود. شما باید خلق و خوی خود و فرزندانتان را تحت کنترل داشته باشید. برای کمک به شما در اجرای برنامه‌ای در خانه‌تان که امکان جر و بحث کمتر را فراهم می‌کند، در این‌جا چند راه وجود دارد که درمانگران برای اتمام رقابت خواهر و برادر پیشنهاد می‌کنند.

قوانین پایه محکمی را ایجاد کنید

اکثر خانواده ها از قبل قوانینی برای مشاجره دارند. با این حال، اگر این قوانین را تنظیم نکرده‌اید، چند دقیقه وقت بگذارید و فهرستی تهیه کنید که خانواده‌تان می‌توانند از آن استفاده کنند. با یک جلسه خانوادگی تماس بگیرید و اهمیت پیروی از این دستورالعمل ها را به کودکان بگویید. سازگاری ضروری است. اگر در صورت عدم رعایت قوانین عواقبی را به همراه نداشته باشید، آن‌ها نیازی به اطاعت نخواهند دید. اطمینان حاصل کنید که در مورد انتظارات خود شفاف هستید زیرا کودکان این اتفاق را دوست دارند. این کار باعث می شود  تا جایی که شما به آن‌ها اجازه می دهید مرزها را پشت سر بگذارند.

نکته

به یاد داشته باشید، برخی روزها بهتر از روزهای دیگر خواهند بود و شما باید با درک و فهم مدیریت کنید. برادران و خواهران با هم دعوا می کنند. شما فقط در اتمام رقابت خواهر و برادر مانند یک داور هستید.

هرگز فرزندان خود را مقایسه نکنید

آیا می دانستید که یکی از دلایل اصلی رقابت بین خواهر و برادر این است که والدین فرزندان را با هم مقایسه می کنند؟ وقتی یکی از بچه ها خوب کار می کند، به راحتی می توان به او افتخار کرد زیرا به موفقیت های او افتخار می کنید. با این حال، در حالی که کودکی که تصمیمات درست می گیرد شایسته تحسین است، کودکان دیگری غیر از احساس می کنند بیهوده هستند.

عدم مقایسه دو فرزند برای اتمام رقابت خواهر و برادر

هرگز دو فرزند را با یکدیگر مقایسه نکنید. در عوض، مطمئن شوید که به ویژگی های خوب همه توجه کنید. سعی کنید روزانه چیزی برای تمجید از هر کودک بیابید، حتی اگر فقط برای کمک به آوردن مواد غذایی باشد. به یاد داشته باشید که این منفی گرایی باعث تغذیه منفی می شود. اگر می‌خواهید فرزندانتان مثبت باشند، باید الگوی مناسبی برای آن ها قرار دهید.

ضروری است که همه فرزندانتان احساس کنند که شما مورد علاقه و محبت شما هستند. هر چه فرزندان شما بزرگتر می شوند، برقراری ارتباط و نشان دادن عشق خود سخت تر می شود. وقتی آن‌ها جوان هستند آسان است و به شما اجازه می دهد آن‌ها را در آغوش بگیرید. اما این تاکتیک ها روی نوجوانان کار نمی کند.

نکته ای در ارتباط با این زمینه

در دام مقایسه نگرش ها، رفتارها، نمرات یا رفتار عمومی فرزندانتان نیفتید. وقتی یکی را بر دیگری تمجید می کنید، خانواده خود را برای عدم اتمام رقابت خواهر و برادر آماده می کنید. متأسفانه، بیشتر رقابت‌های خواهر و برادر وقتی که بچه‌ها به بزرگسالی می‌رسند پایان نمی‌یابد.

با همه کودکان منصفانه رفتار کنید

یکی دیگر از کارهایی که والدین اغلب بدون اینکه متوجه شوند انجام می دهند این است که بازی های مورد علاقه را بازی می کنند. دوست داشتن و نزدیکی به آن کودکی که حالش خوب است و به نظر می رسد با هم است، آسان است.

شما باید یک سیستم اعتماد بین فرزندان خود ایجاد کنید. یکی از بزرگترین دلایل رقابت زمانی است که یک کودک احساس می کند مورد علاقه او نیست. آن‌ها برای جلب توجه شما رقابت خواهند کرد و از رفتارهای خوب و بد برای جلب توجه شما استفاده خواهند کرد.

نکته ای در ارتباط با این زمینه

شما باید با همه بچه هایتان منصف باشید و مطمئن شوید که قوانین برای یک نفر وضع نشدند. مشکل این است که هر کودک نیازهای منحصر به فردی دارد و سبک نظم و انضباط شما باید متفاوت باشد. در حالی که ممکن است از تاکتیک های مختلف استفاده کنید، باید اطمینان حاصل کنید که هر دو سمت مجازات عادلانه ای دریافت می کنند.

برای اتمام رقابت خواهر و برادر با قاعده مندی حکومت کنید

در فرزندپروری، ثبات همه چیز است. اگر فرزندان شما نقاط ضعف شما را بشناسند، از آن‌ها به نفع خود استفاده خواهند کرد. شما نمی توانید قوانین را برای هیچ کودکی نادیده بگیرید.

تا دیر نشده با یه مشاور متخصص صحبت کن
منابع
وبسایت powerofpositivity

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا