نکات مدیریت زمان که به شما موفقیت و آزادی بیشتری می دهد

نکات مدیریت زمان در زندگی مانند هر عامل دیگری باید به درستی انجام شود. متاسفانه بسیاری از افراد امروزه با عدم مدیریت زمان مواجه هستند. افراد فکر می کنند که زمان یک چیز گذرا است. این درست است اما نکته مهم این است که ما چگونه بتوانیم زمان خود را به بخش های مفید تقسیم کنیم. بخش های مفید زمان یعنی این که ما برای هر ثانیه از خود در روز برنامه داشته باشیم.

مطمئناً افرادی که بتوانند برنامه ریزی درستی داشته باشند و زمان خود را به درستی مدیریت کنند بسیار می توانند موفق تر باشند. در زندگی افراد اگر می خواهند به اهدافشان برسند علاوه بر تلاش به مدیریت زمان نیاز دارند. طبیعتا خیلی از ماها راه های زیادی را برای رسیدن به موفقیت امتحان کردیم. مدیریت زمان و در کنار آن تلاش کردن راه بسیار مناسبی است برای این که به موفقیت برسید.

نکات مدیریت زمان و راه های استفاده از آن

برای ارتباط با روانشناس کلیک کنید ارتباط با روانشناس

مدیریت زمان از راه های مختلفی بدست میاید و قوانین خاص خودش را دارد. نکته ای که باید بدانید این است که برای مدیریت زمان فعالیت های مختلفی اعلام شده است. این فعالیت ها را در ادامه برای شما خواهیم گفت. در ادامه این مقاله که در وبسایت همکده به عنوان اولین و بزرگ ترین مرکز مشاوره تلفنی  روان شناسی در ایران و ارائه دهنده خدمات مشاوره و روان شناسی نوشته شده است می خواهیم در ارتباط با نکات مدیریت زمان که به شما موفقیت و آزادی بیشتری می دهد، صحبت کنیم.

نکات مدیریت زمان به استفاده موثر و بهره وری از زمان ما اشاره دارد

مدیریت زمان به استفاده موثر و بهره وری از زمان ما اشاره دارد. مترادف با بهره وری، مدیریت زمان این امکان را برای شما فراهم می کند تا از هر دقیقه بیشترین بهره را ببرید. چندین نوع مختلف از فعالیت های مدیریت زمان برای کمک به افراد در ایجاد مهارت هایی که منجر به کارایی بیشتر می شود، استفاده شده است. در این جا برخی از این انواع به همراه نمونه هایی از هر کدام آورده شده است.

فعالیت های مدیریت زمان با نام  یخ شکن

فعالیت های یخ شکن وقتی یک جلسه گروهی طولانی را شروع می کنیم یا اولین تیم را تشکیل می دهیم مفید است. آن ها معمولاً فعالیت های سریعی هستند که نیاز به همکاری مردم دارند، بنابراین وقتی می خواهید افراد سریعتر با هم آشنا شوند بسیار عالی هستند.

نکات مدیریت زمان با نام کارهای کوچک

در این فعالیت مدیریت زمان، شما با تهیه لیستی از فعالیت های کوچک برای شرکت کنندگان شروع می کنید. این لیست می تواند شامل 15-20 مورد باشد مانند: فعالیت در اتاق، ساختن چیزی برای سرگروه، یافتن 5 مورد درباره یکدیگر و موارد دیگر. در کنار هر مورد، یک مقدار امتیاز برای تکمیل آن مورد بدهید. گروه بزرگ را به گروه‌ های کوچکتر تقسیم کنید و به هر گروه یک نسخه از لیست بدهید. به آن ها بگویید کار آن ها این است که طی 10 دقیقه هرچه بیشتر امتیاز دهند. پس از آن، در مورد چگونگی تصمیم گیری گروه، چگونگی انجام چندین کار با هم و نحوه عملکرد افراد به عنوان یک گروه صحبت کنید.

یافتن چیزی مشترک برای درک زمان در فعالیت های مدیریت زمان

هر شخص برای این فعالیت به مداد و کاغذ نیاز دارد. ایده این است که هر شخص با بیشترین افراد ممکن صحبت کند، و یک نکته مشترک با آن شخص را بنویسد. شخصی که بیشترین افراد را در لیست خود دارد، یک جایزه را از آن خود می کند. در این فرآیند توضیح این که ارتباطات کارآمد بهره وری را افزایش می دهد انجام می شود.

نکات مدیریت زمان با روش مایو جار

فعالیت مایو جار اغلب به عنوان نمایش استفاده می شود، اما می تواند به عنوان یک فعالیت مشارکتی استفاده شود. یک شیشه بزرگ، سنگ، شن و ماسه تهیه کنید. از شرکت کنندگان بخواهید شیشه را تا آن جا که ممکن است با مواد لازم پر کنند. وقتی کار آن ها تمام شد، از آن ها بپرسید که آیا شیشه را به درستی پر کردند و مدیریت درستی داشتند؟ سپس، نشان دهید چه اتفاقی می افتد وقتی شیشه را به ترتیب سنگ های بزرگ، شن و سپس شن و ماسه پر می کنید.

نکات مدیریت زمان با نام اصطلاحی آن را خرج کنید یا آن را گم کنید

آن را خرج کنید یا آن را گم کنید یک فعالیت با کاغذ و مداد است. به شرکت کنندگان  پول خیالی بدهید تا هر طور که انتخاب کردند هزینه کنند. کار آن ها نوشتن انتخاب هایی است که در مورد خرید با پول انجام می دهند. آن ها نمی توانند پول پس انداز یا کنار بگذارند. اما هر چیزی را که برای هزینه در نظر نمی گیرند، از دست می دهند. به شرکت کنندگان بگویید که چند ثانیه های در  روز برای استفاده و مدیریت آن پول ها زمان دارند.

نکات مدیریت زمان با روش تصویر بزرگ

به هر گروه یک پازل  بدهید، اما نگذارید ببینند پازل تمام شده چگونه است. به گروه ها بگویید تا پازل خود را هرچه سریعتر کنار هم قرار دهند. سپس، تمرین را متوقف کنید و عکس پازل تمام شده را به آن ها بدهید. گروه ها به طور معمول می توانند پازل را خیلی سریع تر کنار هم قرار دهند، وقتی ببینند که هدفشان چیست.

نکات مدیریت زمان که به شما موفقیت و آزادی بیشتری می دهد

نکات مدیریت زمان چیزی است که معلمان در مدرسه به ما نمی گویند. با این حال، این ممکن است یکی از مهم ترین موضوعاتی باشد که می توانید بر آن مسلط شوید. مدیریت زمان همه چیز در دنیایی است که ما می خواهیم تا آن‌جا که ممکن است انجام دهیم. شاید انرژی داشته باشیم با این حال، ما ساعت ها را به چرخه خواب و بیداری خود از دست می دهیم. مواقعی که می‌خواهیم بدون از دست دادن زمان به چیزی برسیم، باید تا حد امکان از روز خود به بهترین شکل ممکن استفاده کنیم.

نکته

شما می توانید روی تکمیل یک پروژه مهم، کسب درآمد مورد نظر یا رسیدن به رویاهای خود کار کنید. و ممکن است به نکات مدیریت زمان نیاز داشته باشید. در این‌جا چند نمونه از نکات مدیریت زمان وجود دارد که با سادگی خود زندگی شما را به شدت تغییر می دهد.

جایی که زمان را از دست می دهید پیدا کنید

ممکن است این پیگیری گاه به گاه در رسانه های اجتماعی باشد که به یک ساعت خواندن پست ها یا صحبت های بی پایان تلفنی تبدیل می شود. در هر صورت، دوره هایی در روز وجود دارد که شما بازدهی مناسب از خود ندارید. در واقع، شما کارهایی را انجام می دهید که شما را در جهتی انتخاب شده به جلو سوق نمی دهد. همه ما برای استراحت به زمان خود نیاز داریم. و گاهی اوقات این باعث می شود در طول ساعات کاری مان حتی بهره وری بیشتری داشته باشیم. با این حال، زمان برای عدم تحرک و اوقات فراغت نیز می تواند به صورت استراتژیک از بقیه روز جدا باشد.

نکته

بیشتر مردم گرفتار بیهودگی وقت گرانبهای ما می شوند. ممکن است به این دلیل باشد که در آن لحظات کارتان آسان است یا در اهدافتان خیلی مبهم هستید یا مانع ادامه روند آن‌ها هستید. هر چه که باشد، اولین قدم برای پس گرفتن زمان بیشتری برای چیزهایی که روی آن‌ها حساب می کنید فقط یک چیز است. آن هم تعیین دقیق فعالیت هایی است که برای فرار از زمان بهره وری خود استفاده می کنید.

اتلاف وقت و نکات مدیریت زمان

این اتلاف وقت شما می تواند گشت و گذار در اینترنت، خواندن ایمیل ها یا فقط چت با تلفن باشد. وقتی چیزهایی را پیدا کردید که بیشتر وقت شما را می گیرند، یک محدودیت زمانی تعیین کنید. این عادت باعث می‌شود زمانی را که برای آن فعالیت‌ها صرف می‌کنید کنترل کنید و آن را به حداقل برسانید.

زمان کاری خود را از زمان شخصی جدا کنید

وقتی سر کار هستید، می توانید وسوسه شوید که ایمیل را از یک دوست باز کنید یا یک فروشگاه آنلاین را بررسی کنید. این حواس پرتی زمان و تمرکز شما را روی کاری که انجام می دهید کاهش می دهد. تمرکز، کلید تمام کارها در سریع ترین زمان ممکن است.

نکات مدیریت زمان در محل کار

زمانی که در محل کار خود مشغول هستید می دانید که باید یک هدف معین را برای یک دوره مشخص تکمیل کنید. بنابراین، شما به طور کامل بر روی کاری که انجام می دهید تمرکز خواهید کرد. و آن را تا حد امکان سریع و کارآمد به پایان می رسانید. این کار ممکن است مستلزم این باشد که هدفی تعیین کنید که تا زمانی که کارتان تمام نیست به موارد دیگر اهمیت ندهید. تقسیم بندی چیزها به این روش باعث می شود احساس آرامش بیشتری داشته باشید و همچنین نمی توانید به طور همزمان بین وظایف مختلف بپرید.

فضای کاری خود را سازماندهی کنید

بی نظمی اتلاف وقت دیگری است. ممکن است متوجه نباشید، اما چقدر زمان می گذرد تا فایل مورد نیاز خود را در رایانه خود پیدا کنید؟

نکات مدیریت زمان و سازماندهی شامل سازماندهی فضایی نیز می شود. همه وسیله های مورد نیاز خود را مرتب نگه دارید. سپس، وقتی به دنبال چیزی می گردید، دقایقی را به دنبال آن نمی گذرانید. این جست‌وجوی چیزی که در میانه‌ی کار به آن نیاز دارید نیز مانع از حرکت شما در کار می‌شود و توجه شما را از کاری که انجام می‌دهید منحرف می‌کند.

محدودیت های زمانی پاک را تنظیم کنید

همه ما کارهای زیادی برای انجام دادن داریم. بنابراین چه در حال نگاه به ایمیل‌ها یا تکمیل یک پروژه باشید، ایده خوبی است که برای آن فعالیت‌ها نکات مدیریت زمان تعیین کنید. برای مثال، اگر نیاز به جستجوی ایمیل‌های مشتریان دارید، محدودیت زمانی برای این فعالیت قائل خواهید شد.

نکته

هر اتفاقی که بیفتد، لحظه ای که ساعت به آن محدودیت زمانی برسد، انجام آن را متوقف خواهید کرد و به یک کار ضروری دیگر خواهید رفت. موضوع جالب دیگر در مورد نکات مدیریت زمان وجود دارد. وقتی می دانید زمان محدودی برای نگاه به همه آن‌ها و پاسخ دارید، معطل نمی شوید.

روال هایی داشته باشید که به آن‌ها متعهد هستید

روال‌ها برای استفاده از نکات مدیریت زمان عالی هستند. زیرا به شما کمک می‌کنند بدون نابودی زمان یا اینکه فکر کنید چه زمانی شروع کنید، مستقیماً به کار خود برسید. در حالی که روتین چیزی نیست که مشخص شود و تغییرات می تواند در روزهای مختلف اتفاق بیفتد. اما اگر تا آنجا که ممکن است به روال خود ادامه دهید، هنگام انجام کاری که باید انجام دهید، ثبات و تمرکز بیشتری خواهید داشت.

نکته ای در ارتباط با این زمینه

این تمرین هنگام برخورد با چیزهایی که ممکن است از کار روی آن‌ها لذت خاصی نبرید به شما آرامش می دهد. به جای این که فکر کنید چه زمانی آن‌ها را انجام دهید، نکات مدیریت زمان را برای آن‌ها در نظر خواهید گرفت که از نظر ذهنی دارای آمادگی باشید. این کار باعث می شود تا با هر چیزی که آن‌ها از شما می خواهند مقابله کنید.

تا دیر نشده با یه مشاور متخصص صحبت کن
منابع
وبسایتpowerofpositivity

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا