محققان توضیح می دهند که چرا برای شادی باید با تاریک ترین احساسات خود روبرو شوید

تاریک ترین احساسات زمانی شکل می گیرد که ما در هر نوع رابطه ای تجربیات بد زیادی کسب کنیم. برای هر شخصی نوع احساسات دردناک متفاوت است. شما در زندگی خود احساسات مختلفی را حس می کنید. برخی از ما نیز برای ایجاد یک رابطه جز منطق به هیچ نوع احساسی ورود نمی کنیم. گاهی اوقات برخی از ما به خاطر اتفاقاتی که در گذشته برایمان افتاده است احساسات خود را کنار می گذاریم.

احساست در زندگی بسیار مهم است. شما نمی توانید شخصی را پیدا کنید که احساسات برایش مهم نباشد. احساسات بخش بسیار مهمی را در زندگی و روند رشد فرد تشکیل می دهد. در روان شناسی تعاریف متفاوتی از احساسات وجود دارد. نکته ای که باید بدانید این است که همه روان شناسان احساسات را مهم می دانند. احساس علاقه به کسی یا چیزی یا احساس عصبانیت نسبت به دوستان یا عضوی از خانواده همه نمونه های از این فرایند هستند.

عدم وجود  کنترل تاریک ترین احساسات

عدم احساسات نسبت به موضوعات مختلف درست نیست. هر فرد در طول زندگی خودش ممکن است رفتار های مختلفی از خودش بروز دهد. این رفتار ها می تواند به علت های مختلفی ایجاد شود. هر فرد در طول زندگی خودش دارای رفتار های مختلفی است. برخی از آن ها ممکن است به خاطر شرایط مختلف زندگی دچار حالت های رفتاری مختلف شوند. این رفتار ها می تواند در هر فردی به گونه ای باشد که او را آزار دهد یا این که او را به سمت بیماری های روانی دیگر ببرد. در ادامه این مقاله که در وبسایت همکده به عنوان اولین و بزرگ ترین مرکز مشاوره تلفنی  روان شناسی در ایران و ارائه دهنده خدمات مشاوره و روان شناسی نوشته شده است می خواهیم در ارتباط با محققان توضیح می دهند که چرا برای شادی باید با تاریک ترین احساسات خود روبرو شوید، صحبت کنیم.

چگونه تاریک ترین احساسات و گذشته را رها کنیم؟

در حالی که ممکن است احساس کنید مسیر شما به سوی بهبودی است – اما می تواند دور از واقعیت باشد. وقتی نوبت به گذشته شما می رسد و اینکه قبلاً چگونه آسیب دیدید، بهترین و سالم ترین کاری که اکنون می توانید انجام دهید این است که احساسات دردناک را رها کنید. در این‌جا چند راه برای رهایی از درد گذشته بیان خواهد شد:

«آرامش درونی تنها زمانی حاصل می شود که بخشش را تمرین کنیم. بخشش، رهایی گذشته است، و بنابراین، وسیله ای برای اصلاح تصورات نادرست ما است.» -جرالد جامپلسکی

نکته ای در ارتباط با این زمینه

اگرچه تلاش برای رهایی ممکن است سخت ترین کار به نظر برسد. اما این چیزی است که شما را از دردی که احساس می کنید رها می کند. نگهداری درد گذشته فقط شما را به درد خود متصل می کند و نمی توانید شادی را احساس کنید. اگر امیدوارید از گذشته رها شوید. اما مطمئن نیستید که چگونه شروع کنید، این چند نکته را بخوانید تا از تاریک ترین احساسات دور شوید و دوباره خوبی را وارد زندگی خود کنید.

تفاوت بین انتظارات و واقعیت را در روابط خود درک کنید

همه ما انتظارات ایده آلیستی خاصی برای زندگی خود و افرادی که با آن‌ها ارتباط داریم، داریم. با این حال، زندگی هرگز همان چیزی نخواهد بود که فکر می‌کردیم، پس این انتظارات را کنار بگذارید. ما باید خود و دیگران را در زندگی مان آن گونه که هستند بپذیریم. اولین قدم این است که از وضعیت خود و نقشی که در روابط بازی می کنید آگاه باشید. در همین راستا، باید حقایق مربوط به افرادی را که در زندگی شما هستند بپذیرید. از آن‌ها قدردانی کنید و قدردان باشید که آن‌ها در زندگی شما هستند، دقیقاً همانطور که هستند.

پاسخ منطقی به نتایج غیر منتظره و تاریک ترین احساسات

هر انتظار یا امیدی که برای آینده داشته باشیم، زندگی روشی خنده دار برای انجام برعکس دارد. وقتی زندگی نتایج متفاوتی از آنچه انتظارش را داشتیم به ما ارائه می دهد، باید به روشی منطقی پاسخ دهیم. این می تواند به معنای ایجاد مرزهایی بین خود و دیگران باشد و همچنین افرادی را که دیگر نمی توانیم آن‌ها را در زندگی خود جای دهیم، رها کنیم.

باورهای محدود کننده توسط خود ما ایجاد می شوند

اغلب، تنها چیزی که ما را از تحقق رویاهایمان باز می دارد، خودمان هستیم. وقتی فکر می کنید “من هرگز نتوانستم به آن برسم” یا “این برای من غیرممکن است”، شما تنها کسی هستید که خود را پایین نگه می دارید. اکنون زمان آن است که شک و تردیدهای گذشته را کنار بگذارید و به خودتان ایمان بیاورید. در حالی که افراد دیگری ممکن است با اعتقادات محدود کننده خود وارد زندگی شما شوند. اما شما با شکست احساسات دردناک باعث ایجاد حقیقت در زندگی خود باشید. همچنین به دنیا نشان دهید که می توانید هر کاری را که می خواهید انجام دهید.

درک کنید که نمی توانید دیگران را کنترل کنید

تنها چیزی که می توانید کنترل کنید خودتان و نحوه پاسخ دادن به چیزها است. در حالی که ممکن است آرزو داشته باشید که قدرت کنترل رفتار دیگران با شما را داشته باشید، دیگران فقط می توانند مسئول اعمال خود باشند. در حالی که این ممکن است گاهی ناامید کننده باشد، به شما این امکان را می دهد که واقعاً روی شخصی که می خواهید باشید تمرکز کنید.

روی اینکه چگونه در مورد خود فکر می کنید تمرکز کنید

“خوشبختی زمانی است که آن‌چه فکر می کنید، آن‌چه می گویید و آن‌چه انجام می دهید با هم هماهنگ باشند.” – مهاتما گاندی. تمرکز بر آن‌چه دیگران در مورد شما فکر می کنند، سریع ترین راه برای ایجاد یک زندگی ناراحت است.

کار و پیشرفت در زندگی برای مبارزه با تاریک ترین احساسات

همه ما در حال پیشرفت هستیم. رهایی از اهداف در زندگی ممکن است احساسات دردناک یا ناخوشایند را تحریک کند. صرف زمان برای رهایی و بهبودی بخشی از این فرآیند است. با اجازه به خود برای زندگی عاری از درد و خجالت نسبت به گذشته، می‌توانید به روی شادی و امیدی که آینده در انتظار شماست باز باشید.

نکته ای در ارتباط با این زمینه

از این چند نکته برای رهایی تاریک ترین احساسات به عنوان راهنمایی استفاده کنید. این کار باعث می شود تا تمرکز خود را در این مسیر حفظ کنید. به یاد داشته باشید که خودتان را دوست داشته باشید و تلاش کنید تا بهترین نسخه «خودتان» باشید. منفی‌گرایی همیشه در دنیا وجود خواهد داشت. اما همانطور که برای درک بیشتر خود تلاش می‌کنید، می‌توانید با عشق مثبت به خود، از موارد منفی پیشی بگیرید.

محققان توضیح می دهند که چرا برای شادی باید با تاریک ترین احساسات خود روبرو شوید

هیچ کس مواجهه با تاریک ترین احساسات خود را در یک روز و جلسه قرار نمی دهد. اما محققان می گویند انجام این کار کلید شادی ما است. اغلب، احساسات ما در تاریک‌ترین زمان‌های زندگی‌مان چیزی است که ممکن است سعی کنیم از برخورد با آن‌ها به نفع لحظات سبک‌تر اجتناب کنیم. اما همیشه نمی‌توانیم آفتاب و گل داشته باشیم. در اینجا تحقیقاتی وجود دارد که در پس این است که چرا تا زمانی که تاریک ترین احساسات خود را کمی بهتر نشناسید، نمی توانید خوشحال باشید.

درمان تاریک ترین احساسات برای شفای بدنمان

بدن ممکن است تاریک ترین احساسات ما را به عنوان مکان های درد در سراسر بدن ذخیره کند. مواجهه با احساسات منفی ما ممکن است به رهایی از دردهای عاطفی و فیزیکی ذخیره در بدن کمک کند. در مقاله‌های قبلی، ما روش ضربه زنی به نصف النهارهای انرژی بر روی بدن را بررسی کرده‌ایم تا هر گونه احساسات منفی ذخیره شده را آزاد کنیم، که می‌تواند ما را به احساس درد فیزیکی واقعی سوق دهد.

یادگیری احساسات منفی و تاریک ترین احساسات

یادگیری در مورد احساسات منفی پنهان ممکن است به ما کمک کند. این کار باعث می شود تا از درد فیزیکی مفاصل، سردرد، تنش عضلانی و بسیاری از بیماری‌هایی که می‌توانند در نتیجه احساسات نباشند، تسکین پیدا کنیم.

چگونه تاریک ترین احساسات خود را مدیریت کنیم؟

مقابله زمانی است که تحت استرس وارد عمل می شویم و عدم مقابله زمانی است که تحت استرس عمل نمی کنیم. تنظیم هیجان کاری است که ما انجام می دهیم تا از طریق احساسات منفی خود کار کنیم. تنظیم هیجان با مقابله متفاوت است. زیرا می تواند پاسخ های غیرارادی بدن ما باشد یا اقدام عمدی که ما انجام می دهیم.

پژوهشی در مجله روانشناسی استرالیا به بررسی مقابله با تاریک ترین احساسات پرداخت. چگونگی تلاش ما برای مدیریت آن‌ها در هنگام داشتن این احساسات عمیق ناراحت کننده پرداخت. آن‌ها سه مهارت تنظیم هیجان را برای کمک به مدیریت این احساسات آزاردهنده پیدا کردند. پذیرش، فاصله گذاری شناختی و تغییر شناختی.

پذیرش

تمرینات آموزشی پذیرش به افراد کمک می کند تا از احساسات، احساسات فیزیکی و احساسات شناختی آگاه شوند. فاصله‌گذاری شناختی از طریق دیدگاه‌گیری آموزش داده می‌شود، به عنوان مثال، دیدن رویدادها به‌عنوان روایتگر داستان شما.

مولفه تغییر شناختی آموزش با تصور اینکه دارید به یک فرد بسیار دلسوز درباره تاریک ترین احساسات افکار و احساسات خود می گویید، دیدگاه «شفقت به خود» را تشویق می کند. همچنین می توانید از شنونده خیالی برای صحبت با شما و یادآوری نقاط قوت و توانایی های خود برای مقابله استفاده کنید.

چگونه تاریک ترین احساسات خود را بپذیریم؟

وقتی از وضعیت عاطفی خود می ترسیم یا آن را غیرقابل قبول می دانیم، بخشی از خود را رد می کنیم. احساسات ما بخش اولیه ما هستند. احساسی که بدن ما پس از یک حادثه شرم آور احساس می کند، ممکن است در کنترل ما نباشد. به جای پذیرش پاسخ فیزیولوژیکی دچار خجالت در هنگام تمایل داریم از این احساس جدا می شویم.  زیرا تداعی های منفی دارد که باعث می شود احساس بدی در ما ایجاد کند. با این حال، اکنون محققان بر این باورند که تاریک ترین احساسات منفی ما را از شادی باز می دارد.

نکته

محققان دانشگاه کالیفرنیا برکلی این فرضیه را بررسی کردند که پذیرش تیره‌ترین احساسات ما با سلامت روانی بیشتر مرتبط است، زیرا پذیرش به ما کمک می‌کند از واکنش به تجربیات ذهنی منفی جلوگیری کنیم. پذیرش حالات عاطفی منفی از برچسب زنی منفی به آن‌ها جلوگیری می کند. ما آن‌ها را همانطور که هستند می پذیریم بدون اینکه آن‌ها را خوب یا بد قضاوت کنیم. این تحقیق نشان داد که با تمرین پذیرش تاریک ترین احساسات خود، کاهش ارتباط بدی را که با آن احساسات داریم و سلامت روانی خود را بهبود می بخشیم.

شادی واقعی در افراد و تاریک ترین احساسات

افرادی که واقعاً شاد هستند ممکن است به طور معمول احساسات و افکار خود را بدون قضاوت آن‌ها بپذیرند. این فرآیند پذیرش عادتی نامیده می شود. اذعان به اینکه ما یک احساس منفی یا تاریک مانند ترس، خشم، حسادت، رنجش، ناامیدی، انزجار و غیره داشتیم اولین بخش پذیرش است.

ما قادر نیستیم همیشه به احساسات مثبتی مانند شادی فکر کنیم یا احساس کنیم. پذیرفتن اینکه ما انسان هستیم و گاهی اوقات احساسات تیره و تاریکی را احساس می کنیم، راهی برای مواجهه با آنهاست تا بتوانیم شاد باشیم.

منابع
وبسایت powerofpositivity

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا