تکنیک هایی برای توقف احساس نگرانی زوجین

احساس نگرانی زوجین شامل مواردی است که امکان دارد از طرف خانواده ایجاد شده باشد. طبیعی است که همه ما نسبت به عزیزان خودمان احساس نگرانی داشته باشیم. اما این نگرانی به صورت بیش از حد می تواند آینده اطرافیان ما را به خطر بیندازد. به طور کلی بعضی از نگرانی ها مفید هستند. اما برخی از آن ها اگر ادامه پیدا کنند تبدیل به وسواس های بی مورد می شوند. همه ما احساسات مختلفی داریم. هیچ کس در این دنیا نیست که حتی یک بار احساس ناامیدی نکرده باشد. همان طور که خانواده می تواند ما را به سمت موفقیت راهنمایی کند، گاهی اوقات ممکن است باعث شکست ما شود. شکست در زندگی گاهی اوقات لازم است. اما به شرطی که افراد بتوانند بعد از به زندگی خود بازگردند.

خیلی از مردم بعد از این که شکست می خورند ناامید می شوند. در واقع این شکست پایان کار آن ها در زندگی خواهد بود. انسان باید مسئولیت پذیر باشد. حتی با وجود داشتن خانواده بد شما می توانید به موفقیت برسید. حتی بزرگ ترین افراد هم در زندگی مشکلاتی داشتند. نکته مهم این است که چگونه با داشتن خانواده ای آزار دهنده موفق شویم. شکست چه بخواهیم چه نخواهیم برایمان اتفاق می افتد. اما آیا ما می توانیم با شکست در زندگی خود کنار بیاییم؟ در ادامه می خواهیم ببینیم که تکنیک هایی برای توقف احساس نگرانی زوجین، چگونه است؟

احساس شادی و غلبه بر احساس نگرانی زوجین

در مقاله های قبل در ارتباط با این که شادی و خوشبختی چه تاثیری بر ذهنیت افراد دارد صحبت کردیم ما گفتیم که شادی و خوشبختی می تواند بر ذهنیت و جسم افراد تاثیرات بسیار زیادی داشته باشد. ما در ادامه می خواهیم بدانیم که چگونه با شکست در زندگی کنار بیاییم و موفق شویم. در ادامه این مقاله که در وبسایت همکده به عنوان اولین و بزرگ ترین مرکز مشاوره تلفنی  روان شناسی در ایران و ارائه دهنده خدمات مشاوره و روان شناسی نوشته شده است می خواهیم در ارتباط با تکنیک هایی برای توقف احساس نگرانی زوجین، صحبت کنیم.

شکست در زندگی و عدم غلبه بر احساس نگرانی زوجین حس بدی دارد

شکست در زندگی احساس بدی دارد. بسیاری از مردم برای اجتناب از شکست تلاش زیادی می کنند. برای این که مجبور نباشند احساسات دردناکی را تجربه کنند. دلایل زیادی وجود دارد که باعث می شود احساس شکست کنید. برخی از عواملی که ممکن است نقش داشته باشند عبارتند از:

  • احساس ناامیدی
  • اضطراب
  • افسردگی
  • احساس درماندگی
  • فقدان روابط حمایتی

اگر فکر می کنید ” شکست خورده هستید”، مهم است بدانید کارهایی وجود دارد که می توانید انجام دهید تا احساس بهتری داشته باشید. دانستن نحوه برخورد سالم با شکست در زندگی، بخشی از ترس را از بین می برد. و ممکن است درد را کاهش دهد تا بتوانید بهتر از قبل به عقب برگردید.

غلبه بر احساس نگرانی زوجین خود را بپذیرید

شکست با احساسات گوناگونی همراه است. خجالت، اضطراب، عصبانیت، ناراحتی و شرم، برخی از آن ها است. این احساسات ناراحت کننده است. اجازه دادن به خودتان برای غلبه بر نگرانی بد یک انگیزه مثبت است. بنابراین، پیش بروید و احساسات خود را بپذیرید. احساسات خود را بپذیرید و اجازه دهید کمی احساس بدی داشته باشید. به احساسات خود برچسب بزنید تا به خودتان اجازه دهید آن ها را تجربه کنید. به عنوان مثال، ممکن است فکر کنید، “ناامید شده ام”، یا “ناراحت هستم که نتیجه ای نداشت”.

راه هایی برای غلبه بر نگرانی

تجربه ناامیدی برای بسیاری از مردم کاملاً وحشتناک است. یک احساس غرق‌کننده، تخلیه‌کننده، محدودکننده همراه با این احساسات وجود دارد، و آنها می‌توانند شما را سنگین کنند و احساس وحشتناکی در شما ایجاد کنند. به دلیل ناامیدی شدید، منطقی است که ممکن است از آن بترسید. اما این ترس می تواند اثر معکوس داشته باشد و خطرات ناشی از آن احساسات ناامیدکننده را بدتر کند! چگونه می توانید با آن مبارزه کنید؟ در این جا چند راه برای غلبه بر احساس نگرانی زوجین آورده شده است.

یاد بگیرید که ریشه های ناامیدی را درک کنید

ترس از ناامیدی یک چرخه است و همه فرآیندها برای شکستن نیاز به درک دارند. بیشتر توصیه‌های کلی در مورد غلبه بر نگرانی، بینش کافی در مورد ریشه‌های ترس‌هایتان به شما نمی‌دهد، و ناامیدی می‌تواند در علت آن بسیار متفاوت باشد.

به طور کلی، ناامیدی مستلزم فقدان کلی اشتیاق، امید، تفکر مثبت یا انتظار خوش بینانه برای آینده است. این به معنای دیدن یک ایده تیره و تار از روزهای آینده است و می تواند باعث ایجاد احساس اضطراب، افسردگی و استرس شود. ترس از این نوع احساسات منطقی است. اما ترس از آن می تواند نتیجه معکوس داشته باشد و خطر آن را افزایش دهد.

نکته ای در ارتباط با این زمینه

این به این دلیل است که ترس از احساس نگرانی زوجین به این معنی است که یا در معرض خطر چنین احساسی هستید یا قبلاً مجبور شده اید از آن احساس فرار کنید. درک علت ترس‌های خاص شما می‌تواند به شما در مدیریت مسائل – چه فعلی و چه گذشته – کمک کند که آن ها را تداوم می‌بخشد. بنابراین، ناامیدی از کجا می آید؟

تکنیک هایی برای توقف احساس نگرانی زوجین

ترس و احساس نگرانی زوجین بخشی از زندگی این روزهاست. ترس از ناشناخته ها طبیعی است، اما زمانی فرا می رسد که این ترس از ناشناخته ممکن است مغز شما را فرا گیرد. به دست گرفتن زندگی ضروری است، برای که این افکار مضطرب بر زندگی شما تسلط پیدا نکنند. ما چند تکنیک از روانپزشکان داریم که به شما کمک می کند احساس نگرانی نکنید.

چند راه برای توقف احساس نگرانی زوجین

در زمان حال زندگی کنید

یکی از بهترین کارها برای رهایی از افکار ترسناک، تمرین ذهن آگاهی است. وقتی در گذشته زندگی می کنیم یا از آینده می ترسیم، زندگی در لحظه را فراموش می کنیم. ایستایی در زمان حال سخت نیست. شما باید حواستان به همه چیزهایی که در آن زمان در اطراف شما وجود دارد باشید. یک شی را انتخاب کنید و در مورد آن فکر کنید. روی هر چیزی که در آن لحظه اتفاق می افتد تمرکز کنید. شما باید انتخاب کنید که روی جنبه های منفی زندگی تمرکز نکنید. این عادت باعث می شود در زمان حال زندگی کنید و روی جنبه های مثبت آن لحظه تمرکز کنید.

برای غلبه بر احساس نگرانی زوجین آن‌چه را که نمی توانید کنترل کنید بشناسید

اگر نگران هستید، مهم است که بفهمید چه چیزی را نمی توانید کنترل کنید. بسیاری از ما می خواهیم همه چیز را در زندگی کنترل کنیم. واقعیت این است که ما نمی توانیم چیزی جز احساسات خود را کنترل کنیم. ما می توانیم اعمال خاصی را کنترل کنیم، اما نمی توانیم چیزهایی را که در زندگی اتفاق می افتد کنترل کنیم. همچنین نمی توانیم دیگران یا آب و هوا یا چرخش سیارات را کنترل کنیم. حتی اگر ما نگران باشیم، جهان به چرخش خود ادامه خواهد داد. هوا هر کاری بخواهد انجام می دهد، حتی اگر به ابرها خیره شویم. ما می توانیم مسئولیت اهداف و اقدامات خود را بر عهده بگیریم.

نکته ای در ارتباط با این زمینه

احساس نگرانی زوجین در مورد چیزهای دیگر تنها منجر به ناامیدی می شود. شما می توانید تمام روز به باران خیره شوید، اما باران برای شما متوقف نمی شود. ما باید از احساس گناه و استرسی که در مورد تلاش برای کنترل همه چیز احساس می کنیم رها کنیم، در غیر این صورت فقط احساسات ما را از بین می برد.

بیرون بروید

یکی از راه های کنترل اعمال و احساسات ما بیرون رفتن است. در هوای تازه نفس بکشید، بگذارید خورشید به شانه های شما برخورد کند و در جنگل قدم بزنید. زیبایی های اطراف خود را ببینید، تا از فرآیند احساس نگرانی زوجین جلوگیری کنید. حضور در داخل خانه برای مدتی مشکلی ندارد، اما می‌تواند این احساس را در شما ایجاد کند که گویی دنیا در حال نابودی است. سطح ویتامین D به سرعت توسط نور خورشید افزایش می‌یابد، به این معنی که با ویتامین‌های طبیعی احساس بهتری خواهید داشت.

نکته ای در ارتباط با این زمینه

به پیاده روی خانوادگی یا دوچرخه سواری بروید تا کمی ذهن خود را از ترس خود دور کنید. روی پرندگان، گل ها و چمن سبز تمرکز کنید. چشمان خود را از موارد منفی که مشاهده می کنید، مانند خاک و باد، دور کنید. درعوض، اجازه دهید چشمانتان فقط روی چیزهای خوب بیرون تمرکز کند. اگر روز بارانی است، لباس بارانی بپوشید و به بیرون بروید. فقط به این دلیل که خورشید نمی درخشد به این معنی نیست که زندگی باید خسته کننده باشد.

دلایل فرآیند احساس نگرانی زوجین خود را بنویسید

ذهن یک راه عالی برای بازیافت افکار ترسناک است. این افکار را با نوشتن آن‌ها بیرون بیاورید. ژورنال نویسی یک راه زیبا برای ایجاد ترس های خود بر روی کاغذ است. شما آرامش را در نابودی آن افکار جهنده از سر خود خواهید یافت. حتی ممکن است بتوانید  فرآیند احساس نگرانی زوجین و چیزهایی که نگران آن‌ها هستید را درک کنید. زمانی که می خواهید چیزها را در دفتر یادداشت کنید، هیچ قانونی وجود ندارد. ترس های شما دقیقاً روی کاغذ هستند، بنابراین دیگر لازم نیست آن‌ها را داشته باشید. نیازی نیست در مورد چیزی که خارج از ذهن شماست فکر کنید.

نکته ای در ارتباط با این زمینه

تشویق را اضافه کنید و چیزهای مثبت را نیز یادداشت کنید. متوجه یک چرخش سریع در تفکر خود خواهید شد. یادداشت نویسی راهی است که بسیاری از روانپزشکان به بیماران می گویند تا افکار خود را بیرون بیاورند. این به شما کمک می کند تا هنگام خواندن آن‌چه نوشته اید پردازش کنید و همچنین ایده ها را از ذهن پرشور خود خارج کنید.

اخبار بد را  کنار بگذارید

اگر اخبار بد را احساس می کنید، رسانه های اجتماعی و خبری را کنار بگذارید. پیمایش در این موارد فقط سطوح بالاتری از استرس را برای شما به ارمغان می آورد. باید خود را از اخبار ترسناک دور کنید. وقتی به طور مداوم به موارد منفی متصل هستید، فقط افکار ترسناک را تغذیه می کنید. شما فقط چیزهای وحشتناک را می بینید. احساس نگرانی زوجین خود را حذف کنید، تا بتوانید در لحظه زندگی کنید. البته، رسانه‌های اجتماعی و فیدهای خبری شما نیز راه‌هایی برای اتصال شما به دیگران هستند که می‌تواند لغزنده باشد. سعی کنید تعادل سالمی ایجاد کنید، تا اطلاعات دریافت کنید، اما در اخبار باقی نمانید. اگر در مواقعی احساس می‌کنید درگیر چیزهای ترسناک هستید، تلویزیون را خاموش کنید. مهم است که نگران چیزهایی که می بینید و می خوانید نباشید.

افکار خود را به چالش بکشید

شما مجبور نیستید در دنیایی از افکار مضطرب زندگی کنید. به چالش کشیدن این افکار مهم است. ممکن است آنقدر بد نباشند که شما تصور می کنید. اگر همیشه به دنبال ترسناک ترین نتیجه هستید، به آن فکر کنید. احتمالاً می توانید نتیجه واقعی را تحمل کنید. احتمالا آنقدر که فکر می کنید بد نخواهد بود. بیش از حد تحلیل نکنید یا بیش از حد فکر نکنید. از تفکر به بدترین چیزها جلوگیری کنید. فقط روی پیامدهای نامطلوب تمرکز نکنید.

منابع
وبسایت powerofpositivity

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا