شرایط همسر خوب | چگونه همسر خوبی باشیم(قسمت سوم)

شرایط همسر خوب را در این قسمت نیز بیان می کنیم.  

همراه خوبی باشید.

ایجاد رویاهای مشترک.

هیچگاه رویا پردازی در کنار هم را فراموش نکنید. چه رویای شما این باشد که برای زندگی به جایی با آب و هوای گرم بروید و یا اینکه در بیستمین سالگرد ازدواج خود با یک تور مسافرتی به خارج از کشور سفر کنید، به هرحال باید در مورد آرزوهای مشترک خود حرف زده و گام هایی برای تحقق آن ها بردارید. اگر شما و همسرتان رویاهای یکسان و مشترکی نداشته باشید این اختلاف به تدریج باعث خواهد شد شکافی در رابطه ی شما ایجاد گردد که هریک از شما را به سمت اهدافتان خواهد برد و یا اینکه ممکن است باعث شود یکی از شما دو نفر اصلا به خواسته های خود نرسد.

  • اشکالی ندارد رویاهای شما و همسرتان زیاد باشند اما باید بدانید هیچکدام از این رویاها و آرزوها نباید با یکدیگر تداخل کلی داشته باشند.
  • حتی اگر رویاهای مشترک شما خیلی بلند پروازانه هستند بازهم بد نیست در مورد آن ها حرف بزنید تا بتوانید شور و اشتیاق خود را زنده نگه دارید.

شرایط همسر خوب – شخصیت خود را حفظ کنید.

چگونه همسر خوبی باشیم(قسمت سوم)

مطمئن باشید هنوز هم شاد هستید و زندگی جذابی دارید. اگر همسرتان فردا شما را ترک کرد آیا هنوز دوستانی دارید که در یک ماه گذشته آن ها را دیده باشید، آیا یک کلاس سرگرمی برای شما وجود دارد؟ ورزشی هست که در آن فعالیت داشته باشید؟ اگر اینطور نیست همسر شما همیشه در تلاش برای پر کردن جایی خالی است که توسط این فعالیت ها یا دوستان پر نشده و همیشه نیز برای این کار ناکافی خواهد بود. وقتی شما به عنوان یک فرد مستقل احساس کامل بودن داشته باشید می توایند چیزهای بهتری را وارد رابطه ی خود کنید. شما اگر بتوانید از علایق، تجربیات و دیدگاه های خود صحبت کنید در زندگی بهتر می توانید همسر خود را همراهی کنید.

  • اگر همسر شما فکر می کند او تنها اتفاق خوبی است که در زندگی شما افتاده مسلما احساس خواهد کرد در این رابطه اسیر شده است.
  • سرگرمی ها و علایقی که قبل از این رابطه برای شما مهم بوده اند را حالا نیز ادامه دهید. شاید نتوانید برای همه یا بیشتر آن ها زمان بگذارید اما باید زمانی را به آن هایی اختصاص دهید که واقعا برای شما مهم و جذاب هستند.

همکاری با یکدیگر برای مدیریت استرس.

چگونه همسر خوبی باشیم(قسمت سوم)

زنان و مردان هر روز و در تمام ساعات روز با استرس دست و پنجه نرم می کنند. شما می توانید برای برخورد با استرس زندگی روزانه چه کمکی به هم بکنید؟ مطمئن باشید شما قادر خواهید بود با استرس مقابله کرده و فشار آن را از روی رابطه ی خود بردارید. در شرایطی که یکی از شما استرس شدیدی را بر دوش داشته و دیگری علت آن را درک نمی کند وضعیت مشکل ساز خواهد شد.

  • با صحبت کردن با همسر خود در مورد اینکه چرا استرس دارد و با کمی رسیدگی بیشتر بعد از یک روز سخت، می توانید به او کمک کنید استرس خود را مدیریت کند، نه اینکه از خستگی یا ناامیدی او عصبانی شده و شرایط را بدتر کنید.
  • وقتی استرس دارید بگذارید همسر شما بدانید چه حسی دارید. در نتیجه او می تواند در کارهای بیرون از خانه به شما کمک کرده و کمی بیشتر با شما مدارا داشته باشد.

شرایط همسر خوب – مدیریت زمان برای کمی روابط عاشقانه

گذاشتن وقت برای شب هایی رومانتیک.

اهمیتی ندارد چقدر مشغله دارید. کار شما تا چه حدی استرس دارد یا چند بچه دارید. شما نیاز دارید هرازگاهی بعدازظهرهایی رومانتیک با همسر خود داشته باشید. اگر بچه ندارید می توانید یک شب در هفته را برای این سرگرمی در نظر بگیرید و اگر بچه دارید باید هردو هفته یک بار یا هر زمان که توانستید شبی عاشقانه را با هم بگذرانید. شاید کار بی فایده ای به نظر برسد. اما لباس بپوشید و به جای زیبا و خاصی بروید که بتواند روابط عاشقانه ی شما را دوباره بسازد و به شما دور از خانه کمی هوای تازه بدهد.

  • این شب خاص برای شما حتما نباید یک تم عاشقانه داشته باشد. می توانید به بولینگ بروید. گلف بازی کنید یا حتی یک شب را با هم به کمی پیاده روی بگذرانید. تنها کافی است کاری انجام دهید که شما را به هم نزدیک کرده و باعث شود کمی با هم وقت بگذرانید.

برنامه ریزی برای رابطه ی جنسی.

شاید حس کنید رابطه ی جنسی باید بی اختیار و خود به خود شروع شود. اما اگر این کار را وارد برنامه ی خود نکنید مسلما به آن بی توجه خواهید شد. بدون داشتن صمیمیتی مورد قبول و عشقی که با این روابط بین شما شکل می گیرد. شما ناراضی و بدخلق شده و در نهایت از احساس طرد شدن یا حتی خشونت آسیب خواهید دید. به یاد داشته باشید روابط جنسی باعث ایجاد صمیمیت و نوعی آزاد شدن می گردد که برای هردو شما ضروری است.

  • در اغلب روابط، هر زوج نیازها و انتظارات خاصی در مورد تعداد دفعات صمیمیت جنسی دارد. باید یک حد متوسط که برای هر دو شما مناسب باشد را با هم پیدا کنید. زوج هایی که حس می کنند برای برآورده کردن نیازهای عشق خود در زندگی مسئولیت دارند در روابط خود شادتر خواهند بود.

شرایط همسر خوب – اتاق خواب خود را مختص رابطه ی جنسی کنید.

دستگاه های تلویزیون، لپ تاپ و وسایلی که مربوط به کار هستند را از اتاق بیرون کنید. اتاق خواب شما باید مختص خواب و رابطه ی جنسی باشد. اگر اسباب بازی های کودک، خبرهای شبانه یا وسایلی برای کمی کار شبانه را به اتاق خواب خود بیاورید. دیگر اتاقتان را جایی نمی دانید که باید در آن عشق ایجاد کرده و روابط عاشقانه داشته باشید. جایی که در آن بیشتر احساس می کنید چقدر رابطه ی شما خاص و مهم است.

  • شما و همسرتان می توانید با هم تلاش کنید تا هرچیزی که به اتاق خوابتان مربوط نیست را از آنجا خارج کنید. این کار می تواند برای شما یک فعالیت شاد و سرگرم کننده باشد.

چگونه همسر خوبی باشیم(قسمت سوم)

بوسه های پرشور داشته باشید.

هرازگاهی به جای بوسه های عادی هر روزه بهتر است لب های یکدیگر را ببوسید. شاید بهتر باشد هر روز این را برای خودتان تکرار کنید. حتی اگر برای رابطه ی بیشتر زمان کافی ندارید. شما مسلما دوست ندارید همسرتان حس کند بوسیدن او برای شما هیچ تفاوتی با بوسیدن فرزندانتان ندارد، باید این تفاوت و شور و اشتیاق در بوسه های شما دیده شود.

  • وقتی با یکدیگر رابطه ی عاشقانه دارید نباید همان اول فورا وارد رابطه ی جنسی شوید. باید حتما بوسیدن بخش اصلی آغاز روابط عاشقانه ی شما باشد. این کار برای شروع عشق بازی شما اهمیت دارد.

منابع
wikihow.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا