چگونه به فرزندان خود در موفقیت در مدرسه کمک کنیم

تحصیل درست نیازمند برنامه ریزی درست است. برای موفقیت تحصیلی نکات بسیاری وجود دارد. در واقع خانواده ها می توانند با رعایت این نکات به فرزندان خود کمک کنند. تحصیلات موفق باعث پیشرفت افراد می شود. همان طور که در مقاله های قبل گفتیم پیشرفت موضوع مهمی در دنیای امروزی است. لازمه پیشرفت در زندگی تلاش و کوشش است. کمک به فرزندان برای پیشرفت توسط خانواده باید انجام شود. یکی از مواردی که در دوران مدرسه فرزندان باید مورد توجه قرار بگیرد نحوه درس خواندن است.

مشاوره تحصیلی می تواند به خانواده ها برای موفقیت فرزندان در مدرسه کمک کند. بسیاری از ما در دوران مختلف تحصیلی از مشاوران مختلف استفاده کردیم. نکته ای که باید بدانید این است که در کنار مشاوره تلاش خود را بیشتر کنید. لازمه موفقیت تحصیلی تمرکز در درس خواندن است. در ادامه می خواهیم ببینیم که چگونه به فرزندان خود در موفقیت در مدرسه کمک کنیم. این رفتار ممکن است در هر فردی به وجود بیاید.

این که بگوییم فرد چه نوع رفتاری را در چه لحظه ای انجام خواهد داد غیر قابل پیش بینی و درست نیست. نحوه مدیریت رفتار ها باید زیر نظر روان شناس و مشاور باشد. تشخیص رفتار باعث می شود که مشاور بداند چه کاری انجام دهد تا فرد بتواند رفتار خود را مدیریت کند. در ادامه این مقاله که در وبسایت همکده به عنوان اولین و بزرگ ترین مرکز مشاوره تلفنی  روان شناسی در ایران و ارائه دهنده خدمات مشاوره و روان شناسی نوشته شده است می خواهیم در ارتباط با چگونه به فرزندان خود در موفقیت در مدرسه کمک کنیم صحبت کنیم.

کمک به فرزندان برای موفقیت در مدرسه

موفقیت در مدرسه

بسیاری از والدین از خود می پرسند که برای کمک به فرزندان خود در مدرسه چگونه می توانند کار کنند. دانستن این که چقدر حمایت برای ارائه می تواند یک تعادل حساس باشد. این به سن فرزند شما بستگی دارد. کمک بیش از حد برای موفقیت در مدرسه  به راحتی می تواند باعث شود که شما مسئولیت آن را بر عهده بگیرید.  یا آن را انجام دهید چرا که باعث می شود آن ها کمتر دچار مشکل، سرخوردگی یا غرق شدن کند. این مسئله به ویژه در حال حاضر، پس از گذراندن دوران همه گیری کروناویروس، بسیار مهم است. بسیاری از بچه ها ممکن است پس از گذراندن بخش بیشتری از یک سال در آموزش از راه دور یا ترکیبی از نظر تحصیلی عقب افتاده باشند.

نکته ای در ارتباط با این زمینه

محققان هشدار می دهند که یادگیری از راه دور ویژگی خاصی دارد. این یک شکاف بزرگ پیشرفت را در بین بچه های جوامع نیازمند ایجاد می کند. از جمله دانش آموزان رنگین پوست، آن‌هایی که تفاوت یادگیری یا شرایط روحی و روانی دارند. و کسانی که در مدرسه در حال تلاش بودند، افزایش داده است. بهترین راه های حمایت از تلاش‌های تحصیلی فرزند خود شامل مواردی است. از جمله زمان ارائه کمک و میزان کمک، زمان برقراری ارتباط با معلمان  و چگونگی تقویت خودکفایی. مدیریت زمان و مهارت های سازمانی فرزند خود را بیشتر بدانید.

انتظارات مثبت را تعیین کنید

ملکا آلن، مشاور مدرسه پورتلند، با بیش از 18 سال سابقه کار با کودکان نکته ای را گفته است.  او در همه رده های سنی زیر ١٢ سال، به والدین و فرزندان آن ها کمک می کند. این کار باعث می شود تا انتظارات خوب، روال و اهداف سال تحصیلی را تعیین کنند. او به هر دو طرف توصیه می کند که در مورد آن چه دانش آموز می خواهد کار کند، مطالعه کنند. نکته مهم این است که آیا کتاب های مختلف را باید کودکان بخوانند یا خیر. به موقع تکلیف خانه را تمام کنند، در کلاس بیشتر صحبت کنند، همه نمرات قبولی را بگیرند.

نکته ای در ارتباط با این زمینه

 موفقیت در مدرسه

آلن می گوید: به خاطر داشته باشید که انتظارات و اهداف والدین و دانش آموزان ممکن است متفاوت باشد. اشکالی ندارد برای یافتن زمینه های مشترک و متناسب با سن و اهداف خاص دانش آموزان تلاش کنید. این باعث می شود تا فرزند شما در مورد اهداف مربوط به مدرسه خود شنیده، با انگیزه و واقع بین باشد. آلن توصیه می کند: “بررسی های معمول را انجام دهید تا مطمئن شوید همه در یک بخش هستند.”

همچنین توجه داشته باشید که هوشمندی و سن همیشه با هم هماهنگ نیستند. آلن می گوید تمرکز بیش از حد روی نمرات یا موفقیت در مدرسه می تواند بسیار استرس زا باشد. و مانع یادگیری فرزند شما و پویایی خانواده شما شود. در عوض، به فرزند خود در جایی که هستند احترام بگذارید. آلن می گوید: “دیدن هدایایی که فرزند شما آن ها را دوست دارد می تواند دگرگون کننده باشد.” “آن ها واقعاً فرصتی خواهند داشت تا همان طور که هستند دیده شوند. و شما رابطه بهتری خواهید داشت.”

یک روال تکلیف برای فرزندان خود ایجاد کنید

همچنین به داشتن یک برنامه ریزی خوب به نحوه، مکان و زمان انجام تکالیف مدرسه و موفقیت در مدرسه کمک می کند. آلن می گوید: “تنظیم زمان و فضای کاری خوب نیز بسیار مهم است.” او می افزاید که انجام تکالیف در یک منطقه اختصاصی و بدون حواس پرتی (در حالت ایده آل خارج از تخت و اتاق خواب) مهم است. این می تواند تکمیل تکالیف خانه و همچنین خواب بهتر برای کودکان را تقویت کند.

نکته ای در ارتباط با این زمینه

توجه داشته باشید که شایعات زیادی در مورد ارتباط مثبت بین فضاهای کاری آشفته و خلاقیت وجود دارد. محققان نتوانسته اند تفاوت قابل توجهی در خلاقیت بین افرادی که دارای فضای کاری آشفته هستند پیدا کنند. مقدار و کیفیت تکالیف خانه از دانش آموزی به دانش آموز دیگر تفاوت های خاصی دارد. این تفاوت ها بسته به درجه، سبک یادگیری و مدرسه ای که می روند بسیار دگرگون خواهد بود. به طور کلی، بچه های کوچکتر ممکن است تکلیفی نداشته باشند. یا یک ساعت تکلیف شبانه نداشته باشند و هر سال بیشتر به آن ها اضافه شود.

تحقیقات در مورد اثربخشی تکالیف خانه مختلط است.

 موفقیت در مدرسه

تحقیقات در مورد اثربخشی تکالیف خانه برای موفقیت در مدرسه مختلط است. با این حال، مقادیر بیش از حد تکالیف اغلب باعث کاهش خواب دانش آموزان می شود. حتی وقت خانواده، فعالیت های فوق برنامه و زندگی اجتماعی دچار اختلال می شود. در واقع همیشه باعث پیشرفت نمی شود. اطمینان حاصل کنید که فرزند شما با تمام وسایل برای تکالیف مورد نیاز خود تنظیم شده است. از مدرسه آن ها بپرسید آیا برای تکالیف نیاز به کمک دارند یا خیر؟ به آن ها بیاموزید که از یک برنامه ریز برای پیگیری تکالیف، سازماندهی آن ها و مدیریت هوشمندانه زمان خود استفاده کنند. تمرین نوشتن تکالیف و بررسی موارد پس از اتمام برای موفقیت در مدرسه مهم است.

با معلمان فرزندان خود تماس بگیرند

در مدرسه شاید معلمان تکالیف سنگین و زیادی را به دانش آموزان بگویند. والدین در این گونه زمان ها می توانند با معلمان مشورت کنند. بهتر است برای موفقیت در مدرسه، با معلم او مشورت کنید. اگر فکر می کنید تکالیف خیلی زیاد است، به معلم آن ها اطلاع دهید. همچنین، نگرانی های خود را در مورد تفاوت های یادگیری یا مسائل عاطفی اجتماعی بگویید. چرا که این موارد ممکن است بر موفقیت مدرسه نیز موثر باشد، بیان کنید. نکته مهم این است که ارتباط بین والدین و معلمان اگر موثر باشد اهمیت زیادی دارد. این فرآیند در افزایش سطح موفقیت و پیشرفت دانش آموزان مهم است.

نظر روان شناسان در ارتباط با این زمینه

آلن می گوید در بیشتر موارد، معلمان و کارکنان موفقیت در مدرسه را در تمام مقاطع تحصیلی ممهم می دانند. در مورد افراد بزرگتر، بسیاری از معلمان به خاطر انجام کلاس های تقویتی از دانش‌آموزان می خواهند که از والدین اجازه بگیرند. حتی برای دانش آموزان دبیرستانی، والدین می توانند برای هر گونه سوال یا نگرانی با مدرسه تماس بگیرند. “معلمان و کارکنان می خواهند روابط خود را با خانواده ها ایجاد کنند تا پیشرفت دانش آموزان را بهبود بخشند.

بعلاوه، برخی از بچه ها به اندازه دیگران با معلمان کنار نمی آیند. والدین ممکن است برای برقراری ارتباط با فرزندان خودشان دچار مشکلاتی شوند. اما برعکس این اتفاق باعث می شود تا آن ها در مشکلات خانه، بیماری، مشکلات با همسالان یا مشکلات خاص تکلیف مشارکت می کنند. این می تواند برای موفقیت در مدرسه مفید باشد.

عادات خواب سالم را پرورش دهید

برای موفقیت بچه ها در مدرسه، آن ها باید به خوبی استراحت کنند. مطالعات نشان می دهد دانش آموزانی که به اندازه کافی شب می خوابند، در مدرسه بهتر عمل می کنند. جالب این جا است که افرادی که خیلی کم و بیش از حد می خوابند از نظر تحصیلی ضعیف عمل می کنند.؟

چقدر به خواب نیاز دارند؟

 موفقیت در مدرسه

انجمن اطفال در اروپا (AAP) ساعات خواب زیر را برای کودکان مدرسه ای توصیه می کند:

  • فرزندان در سنین 3 تا 5 : 10 تا 13 ساعت خواب نیاز دارند.
  • کودکان 6 تا 12 سال: 9 تا 12 ساعت
  • رده سنی 13 تا 18 سال: 8 تا 10 ساعت

علاوه بر این، AAP توصیه می کند که در زمان حضور در رخت خواب حداقل 30 دقیقه قبل از خواب تلفن همراه خود را خاموش کنید. این کار باعث می شود تا بتوانید خواب سالم داشته باشید. سایر عادات خواب مثبت در فرزندان برای موفقیت در مدرسه مفید است.

https://www.verywellfamily.com/how-to-help-your-kids-succeed-in-school-5181231

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا