چند نکته قدرتمند در یک رابطه عاشقانه

رابطه عاشقانه نیاز به رعایت نکاتی برای استواری در هر دو زوج دارد. هر کدام از زوجین باید به وظایف خود آگاه باشند. در روابط امروزی متاسفانه زوجین در بیان احساسات خود مشکل دارند. کمتر آن ها می توانند عشق و علاقه خود را به راحتی بیان کنند. البته این در دوران امروزی حمایت نباید به گونه ای باشد که خود کودک تلاشی نداشته باشد. خانواده باید بتواند نیاز های یکدیگر  را مدیریت کند. اگر خانواده به تمام نیاز های فردی پاسخ مثبت دهد مسئولیت پذیری را از هر شخصی خواهد گرفت.

از آن سمت هم اگر هیچ یک از نیاز های او را برآورده نکند آن شخص دچار کمبود اعتماد به نفس می شود. در مقاله های قبل گفتیم که خانواده اگر ناکارآمد باشد چه تاثیراتی بر فرزندان خواهد گذاشت. ما ویژگی های خانواده ناکارآمد را برای شما گفتیم. از آن سمت راه هل های درمان خانواده ناکارآمد را برای شما بررسی کردیم. نکته ای که باید بدانید این است که در برابر خانواده سمی چه کار باید بکنید. در ادامه می خواهیم ببینیم که چند نکته قدرتمند در یک رابطه عاشقانه، چگونه است.

جملات تاکیدی در رابطه عاشقانه و رهایی ذهن از تفکر سمی

در مقاله های قبل در ارتباط با این که شادی و خوشبختی چه تاثیری بر ذهنیت افراد دارد صحبت کردیم. ما گفتیم که شادی و خوشبختی می تواند بر ذهنیت و جسم افراد تاثیرات بسیار زیادی داشته باشد. امروز بررسی خواهیم کرد که چند دلیل برای ترک رابطه سمی و نحوه دریافت کمک چگونه است. در ادامه این مقاله که در وبسایت همکده به عنوان اولین و بزرگ ترین مرکز مشاوره تلفنی روان شناسی در ایران و ارائه دهنده خدمات مشاوره و روان شناسی نوشته شده است می خواهیم در ارتباط با چند نکته قدرتمند در یک رابطه عاشقانه، صحبت کنیم.

جملات تاکیدی در رابطه عاشقانه برای کسب لذت از هر روز زندگی

مراقبت از سلامت جسمانی مهم است، اما سلامت روان و رفاه شما نیز مهم است. استفاده از جملات تاکیدی عاشقانه می تواند به شما کمک کند به نقطه ای در زندگی خود برسید که احساس خوبی نسبت به خود داشته باشید. جملات تاکیدی محبت آمیز به شما کمک می کند ارزش خود را ببینید، رویاهای خود را دنبال کنید و خود را دوست داشته باشید. با تکرار این جملات تاکیدی محبت آمیز، عزت نفس و اعتماد به نفس شما افزایش می یابد. شک به خود از بین می رود و وقتی افکار منفی به ذهن شما می رسد، زمان بهتری برای دوری آن‌ها خواهید داشت. دوست داشتن خود بهترین کاری است که می توانید انجام دهید، و باعث می شود تمام بخش های دیگر زندگی شما در جای خود قرار گیرند.

جملات تاکیدی در رابطه عاشقانه برای گفتن هر روز به خود

وقتی زندگی شلوغ یا طاقت فرسا می شود، صرف این زمان برای دوست داشتن خود می تواند سخت باشد. با این حال، آن زمان‌ها از همه مهمتر است. این جملات تاکیدی محبت آمیز می تواند به شما کمک کند ذهنیت مثبتی داشته باشید، و به شما کمک می کند تا با کارهایی که آرامش شما را مختل می کند، کار کنید.

من آدم خوبی هستم و به آن‌چه هستم اطمینان دارم.

اذعان به اینکه فرد خوبی هستید برای دوست داشتن خود ضروری است. اگر می دانید مهربان، دلسوز، سخاوتمند و دلسوز هستید، باید به آن افتخار کنید. به شخص فوق‌العاده‌ای که هستید

همیشه مطمئن باشید. ممکن است با افرادی روبرو شوید که چیز دیگری می گویند، اما شما آن شخصی را که هستید می شناسید. اجازه ندهید نظر دیگران احساس شما را نسبت به خودتان تغییر دهد. هر زمان که احساس کردید سخنان دیگران در ذهن شما نقش می بندد از این جملات تاکیدی استفاده کنید.

برای استفاده از جملات تاکیدی در رابطه عاشقانه من قدرتمند و قوی هستم.

وقتی می دانید که قوی و قدرتمند هستید، احساس می کنید برای هر چیزی آماده اید. هیچ چیز شما را پایین نمی آورد زیرا می دانید که قوی هستید. از این تاکید محبت آمیز برای یادآوری قدرت خود استفاده کنید.

من خودم را همان طور که هستم دوست دارم و تمام ویژگی های منحصر به فردم را می پذیرم.

شروع روز خود با این جملات تاکیدی عاشقانه به خود بهترین راه برای شروع روز است. این باعث می شود مثبت فکر کنید و بعد از گفتن آن، در طی روز متوجه خواهید شد که خود را بیشتر دوست دارید. شما باید خودتان را همانطور که اکنون هستید دوست داشته باشید، نه آنطور که در نهایت می خواهید باشید. شخصی که هستید را در آغوش بگیرید و با این فکر که به اندازه کافی خوب نیستید، خود را پایین نیاورید. شما به اندازه کافی خوب هستید، حتی اگر مانند اطرافیانتان نباشید.

نکته

در واقع، شما باید به تفاوت خود افتخار کنید زیرا این چیزی است که شما را خاص می کند. به یاد داشته باشید آن‌چه را که شما را متفاوت می کند بپذیرید و این به شما کمک می کند خود را بیشتر دوست داشته باشید

من به خودم افتخار می کنم زیرا بهترین کار را انجام می دهم.

به پیشرفتی که می کنید افتخار کنید، مهم نیست که چقدر کوچک به نظر می رسد. هر کس با سرعت های متفاوتی پیشرفت می کند. بنابراین به یاد داشته باشید که تا زمانی که بهترین کار خود را انجام می دهید، خوب انجام می دهید. از این تصدیق استفاده کنید تا بتوانید به کارهایی که تاکنون در زندگی انجام داده اید افتخار کنید. این تأیید محبت آمیز به شما کمک می کند تا از مقایسه خود با دیگران جلوگیری کنید.

با جملات تاکیدی در رابطه عاشقانه می‌فهمم به خودم کاملاً اعتماد دارم و به تصمیماتی که می گیرم ایمان دارم.

اعتماد به خود یکی از دوست داشتنی ترین کارهایی است که می توانید برای بهبود زندگی خود انجام دهید. وقتی به خودت ایمان داشته باشی، به خودت اجازه می دهی که به ارتفاعات جدیدی برسی. وقتی به خود و تصمیمات خود اعتماد کنید، متوجه خواهید شد که زندگی شما بسیار بیشتر پیشرفت می کند.

چند نکته قدرتمند در یک رابطه عاشقانه

همه دوست دارند رابطه عاشقانه پر از شادی داشته‌ باشد. اما متأسفانه، با افزایش نرخ طلاق و جدایی در سراسر جهان در طول زمان، واضح‌تر می‌شود که همه مؤلفه‌ های مناسب برای مثبت‌ترین رابطه ممکن را ندارند. نگران این هستید که رابطه شما در درازمدت به نتیجه نرسد؟ تفکر مثبت خود را حفظ کنید زیرا همیشه می توانید با شریک زندگی خود روی بهبود آن کار کنید. ترفند این است که بدانید رابطه شما به چه چیزی نیاز دارد تا محبت آمیز، قدردانی و حمایت کننده باشد. در این‌جا چند عنصر مخفی اما قدرتمند یک رابطه عاشقانه وجود دارد.

طنز

آیا تا به حال شنیدید که مردم در مورد جذاب ترین افراد بامزه صحبت کنند؟ حقیقت علمی در آن وجود دارد. این فقط به این دلیل نیست که حس شوخ طبعی ذاتاً مطلوب است، بلکه به این دلیل است که خنده فواید بین فردی، ذهنی و جسمی متعددی دارد. استرس را از بین می برد، تفکر مثبت را تقویت می کند، و ارتباط با هم را تقویت می کند. رابطه عاشقانه در این‌جا چند دلیل دیگر وجود دارد که طنز در روزی که صحبت از یک رابطه عاشقانه به میان می آید، برنده می شود:

 • توانایی خنده به خود به معنای توانایی یادگیری از اشتباهات و پذیرش اشتباهات است.
 • توانایی خنده به اشتباهات دیگران نشان دهنده تمایل به بخشش و ادامه آن فرآیند است.
 • خنده به معنای همکاری خود در برابر صمیمیت است که اغلب منجر به ارتباطات عاطفی می شود.
 • حس های شوخ طبعی سازگار به این معنی است که هر روز می تواند یک ماجراجویی سرگرم کننده و هیجان انگیز باشد.

سازش با هم کلید یک رابطه عاشقانه است

در یک رابطه، دو فرد منحصر به فرد و مجزا با هم زندگی می کنند و رشد می کنند. این همیشه شامل مقداری تعارض است، به ویژه در خواسته ها، ایده ها و اهداف. راز حفظ یک رابطه عاشقانه از طریق همه اینها در سازش نهفته است. سازش را می‌توان به بهترین شکل به عنوان عمل توافقی بین دو خواسته یا عقیده مختلف تعریف کرد که معمولاً توسط طرفین حاصل می‌شود.

نکته ای در ارتباط با این زمینه

آیا این بدان معناست که همه موقعیت ها به مصالحه 50/50 نیاز دارند؟ در حالی که قابل اجرا است، می تواند بسیار محاسباتی باشد و معمولا در دراز مدت امکان پذیر نیست. با این حال، این به معنای یادگیری رابطه عاشقانه است و این که چه زمانی باید در موضع خود بایستید و چه زمانی به شریک زندگی خود اجازه دهید تصمیمات خود را عملی کند. به طور خلاصه، سازش سالم شامل موارد زیر است:

 • تلاش برای ملاقات در میانه در حالی که درک آن همیشه ممکن نیست.
 • ایجاد هماهنگی عمدی تا حد امکان.
 • به دنبال کارآمدترین موقعیت برای هر دو طرف.
 • تعادل در هر شریک
 • اینکه بدانید چه زمانی می خواهید راه خود را طی کنید به این معنی نیست که باید آن را انجام دهید.

وفاداری در رابطه عاشقانه

شخصی که با او در رابطه هستید فقط همسر شما نیست، بلکه شریک زندگی شماست، کسی که برای درازمدت دست به دست هم می دهید. بدون وفاداری، یک رابطه نمی تواند شکوفا شود. موضوع فقط خیانت نکردن نیست. عوامل مختلفی در ایجاد وفاداری نقش دارند. به طور معمول، هر رابطه ای تعریف خاص خود را از وفاداری دارد. این می تواند شامل موارد زیر باشد:

 • اولویت بندی قرارگیری افراد در کنار هم
 • هرگز از یکدیگر ناامید نشوید.
 • پایبندی به وعده ها و برنامه های مهم

مبارزه مثبت

ارتباط مشاجره با یک رابطه عاشقانه ناسالم معمول است، اما اینطور نیست. دعوای دو همسر لزوما چیز بدی نیست. در بسیاری از روابط، می تواند به ایجاد پیوندهای قوی تر کمک کند. ترفند در نحوه جنگ و جدل شما نهفته است. مطالعه میزان طلاق و ارتباط آن با تعارضات زناشویی سه سبک رایج مبارزه را نشان داد:

مبارزه با عوامل مخرب

این یک شکل منفی از دعوا است که شامل جیغ، داد و فریاد، توهین و بحث های انفجاری است.

عدم عقب نشینی در رابطه

عقب نشینی یک استراتژی اجتنابی است که در آن شما به سادگی با عقب نشینی از مبارزه اجتناب می کنید. دو راه برای انجام این کار وجود دارد: با ترک یک موقعیت یا به سادگی سکوت در حین دعوا.

ایجاد حس سازندگی

این شکل مثبت فرآیندی است که همه باید آن را هدف قرار دهند. به معنای تلاش برای ایجاد راه حل و همکاری با یکدیگر برای حل مناقشه.

همانطور که می دانید، جنگ سازنده بهترین شاخص یک رابطه عاشقانه طولانی مدت و سالم بود. این یک راه مثبت برای مدیریت تعارضات است و شما را قوی تر می کند زیرا شما و شریک زندگی تان باید برای حل مشکلی که هر دو با آن روبرو هستید با هم کار کنید.

صبر در رابطه عاشقانه

تعداد کمی می توانند انکار کنند که صبر در روابط کار سختی است. آن‌ها به صبر نیاز دارند، و زمانی که به مدت زمان زیادی از آن نیاز داشته باشید، روزهای بدی را پشت سر خواهید گذاشت. هر فردی در رابطه انگیزه ها، واکنش ها، پاسخ ها و احساسات خاص خود را دارد و شما همیشه این عوامل را دوست ندارید.

 

منابع
وبسایت powerofpositivity

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا