چند ترفند مدیریت افسردگی که به فرد کمک می کند دوباره خوشحال شود

ترفند مدیریت افسردگی در هر فرد متفاوت است. ما در مقاله های قبل در ارتباط با جلوگیری از افسردگی صحبت کردیم. یکی از اختلالات محبوب در روانشناسی افسردگی است. در روان شناسی مباحث متفاوتی وجود دارد. برخی از این فرآیندهای روان شناسی را ممکن است بدانید. ذهن آگاهی اگر با روش درست و مناسب انجام می شود می تواند برای آینده شما مفید باشد.
در مقاله های قبل در ارتباط با افسردگی و تاثیر ذهن آگاهی صحبت کردیم. ذهن آگاهی می تواند موفقیت را در افراد ایجاد کند. موفقیت لازمه تلاش و کوشش است. این تلاش و کوشش باید همراه با برنامه ریزی باید. ما در ارتباط با ذهن آگاهی صحبت های بسیاری کرده ایم و گفتیم که افراد با داشتن ذهن آگاهی چه پیشرفتی خواهند کرد. اما این بار می خواهیم چند روش برای آموزش ذهن آگاهی در کودکان را بدانیم. آیا افراد با داشتن ویژگی ذهن آگاهی مناسب می توانند ازدواج بهتری داشته باشند یا خیر. در ادامه می خواهیم ببینیم که کارهایی که افرادی که دارای عدم افسردگی هستند به طور متفاوت انجام می دهند، چگونه است؟

ترفند مدیریت افسردگی در افراد مختلف

ما در مقاله های قبل گفتیم که یکی از استرس های که به افراد خصوصا زوجین وارد می شود استرس های ناشی از کودکان است. این بدان معنی نیست که کودکان دارای استرس باشند بلکه به این معنی اینکه رفتار های آن ها یا واکنش های آن ها نسبت به اتفاقات مختلف ممکن است باعث ایجاد استرس در والدین شود. راه های درمان استرس در دنیای روان شناسی بسیار زیاد است. در ادامه این مقاله که در وبسایت همکده به عنوان اولین و بزرگ ترین مرکز مشاوره تلفنی آنلاین روان شناسی در ایران و ارائه دهنده خدمات مشاوره و روان شناسی نوشته شده است می خواهیم در ارتباط با کارهایی که افرادی که دارای عدم افسردگی هستند به طور متفاوت انجام می دهند، صحبت کنیم.
برای ایجاد ترفند مدیریت افسردگی هر روز که جلو می روم انعطاف پذیرتر می شوم.

هر روز که از رختخواب بلند می شوید و به آن روز فرصت می دهید، انعطاف پذیرتر می شوید. با تاب آوری، می توانید افسردگی را شکست دهید و بر هر احساس منفی دیگری غلبه کنید.
برای عدم افسردگی من خودم را با هیچ کس دیگری مقایسه نمی کنم زیرا قرار بود متفاوت باشم.

کارهایی که افراد برای ایجاد ترفند مدیریت افسردگی به طور متفاوت انجام می دهند

همه گاهی اوقات غمگین می شوند. این یک طیف طبیعی از احساسات انسانی است، و شما هرگز نباید از احساس شکست احساس بدی داشته باشید. وقتی افسرده هستید، این که بخواهید خود را شاد کنید بسیار طبیعی است. با این حال، ممکن است سخت باشد که خود را از بلاتکلیفی که احساس می کنید بیرون بیاورید.
وقتی آماده هستید که غمگین نباشید، راه‌هایی برای عدم افسردگی وجود دارد. زمانی که احساس خوبی ندارید، این موارد کلیدی را به خاطر بسپارید. زیرا به شما کمک می‌کنند تا خود را تقویت کنید و دوباره احساس مثبت کنید. اگر یکی دو تا از این ایده ها فوراً جواب نداد، خیلی مضطرب نشوید. وقتی افسرده هستید احساس بهتری داشته باشید زمانی بهترین نتیجه را دارد که خیلی به خودتان سخت نگیرید.

نکته

در این‌جا چند کاری وجود دارد که افرادی که عدم افسردگی دارند به طور متفاوت انجام می دهند
“در مورد اشتباهات و شکست های گذشته خود فکر نکنید. زیرا این فقط ذهن شما را با اندوه، پشیمانی و افسردگی پر می کند.» – سوامی سیواناندا

کسانی که ترفند مدیریت افسردگی را ایجاد می کنند، سعی نمی کنند همه چیز را کنترل کنند

بسیاری از مردم زمانی که چیزهایی را که نمی توانند کنترل کنند آنطور که برنامه ریزی کردند پیش نمی رود، احساس ناراحتی می کنند. یونگ کانگ چان، نویسنده و معلم، می‌گوید: یکی از بهترین راه‌ها برای ایجاد احساس بهتر در زمانی که احساس خوبی ندارید، این است که یاد بگیرید همه چیز را رها کنید.
«بدانید که هر چه بیشتر بخواهید کنترل کنید، کنترل و آزادی کمتری خواهید داشت. بسیاری از مردم نمی خواهند کنترل خود را رها کنند. زیرا می ترسند که پس از رهایی، کنترل خود را از دست بدهند.

نکته

شما نمی توانید همه چیز را کنترل کنید، و یادآوری این موضوع به خودتان اجازه می دهد تا همه چیز را آسان تر کنید. تمرکز روی چیزهایی که می توانید کنترل کنید، رها کردن چیزهایی را که نمی توانید آسان تر می کند.

افراد با ایجاد ترفند مدیریت افسردگی خودشان را در اولویت قرار می دهند

والری مونرو، مدیر سابق زیبایی در The Oprah می‌گوید: ایجاد ارزش بیشتر از خود به دیگران نسبت به آنچه برای دادن آن آمادگی دارید، می‌تواند کنترل احساسات شما را سخت کند. زیرا “ما شروع به عدم تعادل خود می‌کنیم. احساس افسردگی به این معنی است که شما باید برای مدتی روی خود تمرکز کنید. این بدان معنا نیست که شما باید خودخواه باشید. همچنین از کمک به افرادی که به آن نیاز دارند دست بردارید یا به دوستان و عزیزان خود کار عاطفی بدهید.

نکته

زاخاری فیلیپس، مدافع سلامت روان و نویسنده، می‌گوید: افرادی که از افسردگی بیرون می‌آیند می‌دانند که: « اگر اول از خود مراقبت نکنید، ممکن است همراه با فردی که می‌خواهید نجات دهید غرق شوید.» بنابراین، ایجاد احساس بهتر در هنگام افسردگی مستلزم این است که برای مدتی خود را در اولویت قرار دهید. شگفت زده خواهید شد که چقدر احساس بهتری خواهید داشت.

افراد برای ایجاد ترفند مدیریت افسردگی باید نه گفتن را یاد گرفتند

بخشی از اولویت بندی به خود این است که یاد بگیرید چگونه به مردم «نه» بگویید. اگر فردی سازگار هستید، اگر به خودتان اجازه ندهید به چیزهایی که نمی‌توانید یا نمی‌خواهید انجام دهید، «نه» بگویید، ممکن است احساسات شما آسیب ببیند. “نه” گفتن شما را به آدم بدی تبدیل نمی کند.

نکته

وقتی آنقدر به خود احترام بگذارید که «نه» بگویید، متوجه خواهید شد که خلق و خوی شما به سرعت بهبود می یابد و احساسات افسردگی شروع به محو شدگی می کنند. دکتر سوزان بیالی، پزشک و مربی زندگی می‌گوید: اگر خود را با مسئولیت‌های بیش از حد درگیر کردید، ممکن است به سختی احساس بهتری داشته باشید.
افرادی که دارای عدم افسردگی این را به سختی یاد گرفتند.

چند ترفند مدیریت افسردگی که به فرد کمک می کند دوباره خوشحال شود

مقابله با افسردگی به تنهایی می تواند دشوار باشد. بنابراین ما اغلب به دنبال افراد دیگر و سیستم های پشتیبانی برای مدیریت احساسات روزمره ناشی از افسردگی هستیم. شخصی در زندگی شما با افسردگی دست و پنجه نرم می کند و به دنبال حمایت عاطفی و تایید شما خواهد بود.
اگر هرگز افسرده نشدید، ممکن است بهترین راه ها را برای ترفند مدیریت افسردگی و کمک به ایجاد احساس ثبات و افتخار در زندگی خود ندانید. اگر خود را در سیستم حمایتی یک دوست یا یکی از اعضای خانواده افسرده می بینید، در این‌جا چند راه وجود دارد که به آن‌ها کمک کنید. این کار باعث می شود تا دوباره احساس کنند که خودشان هستند و به آن‌ها بگویید که به احساسات آن‌ها احترام می گذارید.

چه چیزی باعث افسردگی می شود؟

افسردگی در هر فردی به طور متفاوتی بروز می کند و علل آن می تواند از محیطی گرفته تا ژنتیکی متغیر باشد. علل شایع افسردگی شامل موارد زیر است:

شیمی مغز

عدم تعادل شیمیایی در مغز نقش مهمی در ایجاد افسردگی دارد. شیمی غیرطبیعی مغز می تواند مدیریت خلق و خو، افکار و رفتار شما را به چالش بکشد. اسکن مغز افراد مبتلا به افسردگی سطوح پایینی از نوراپی نفرین، سروتونین و دوپامین را نشان می دهد.

سطح هورمون

نوسانات در هورمون های زنانه استروژن و پروژسترون در طول چرخه قاعدگی، دوره پس از زایمان یا یائسگی می تواند باعث علائم افسردگی شود. همچنین، شرایطی مانند PCOS که باعث ایجاد هورمون‌های مردانه بالاتر از حد متوسط ​​می‌شود، می‌تواند باعث ایجاد تغییرات خلقی شود.

سابقه خانوادگی و ترفند مدیریت افسردگی

اگر سابقه خانوادگی افسردگی یا سایر اختلالات خلقی دارید، خطر ابتلا به افسردگی را افزایش می دهد. دانشمندان تخمین می زنند که وراثت پذیری افسردگی حدود 40 تا 50 درصد است و عوامل روانشناختی یا محیطی باقی مانده را تشکیل می دهند.

استرس دوران کودکی یا محیطی

آسیب های دوران کودکی به طور چشمگیری خطر ابتلا به اختلالات روانی مانند افسردگی را در فرد افزایش می دهد. تروما باعث ایجاد تغییراتی در شیمی مغز می شود که می تواند اثراتی را تا بزرگسالی ادامه دهد. یک مطالعه نشان داد که 56 درصد از کودکانی که سوء استفاده را تجربه کردند، از افسردگی بالینی رنج می بردند. با این حال، بسیاری از مردم دریافتند که ترکیبی از درمان و دارو می تواند به سیم کشی مجدد مسیرهای عصبی در مغز کمک کند.
عوامل محیطی در بزرگسالی مانند اخراج از شغل، طلاق، مرگ یکی از عزیزان، یا مشکلات مالی می توانند باعث یک دوره افسردگی شوند.

شرایط پزشکی و ترفند مدیریت افسردگی

برخی شرایط پزشکی مانند بی خوابی، درد مزمن، بیماری پارکینسون، حمله قلبی، سرطان و کم کاری تیروئید می توانند باعث افسردگی شوند. در این مورد، درمان بیماری زمینه ای می تواند علائم افسردگی را کاهش دهد.

سوء مصرف مواد

افراد مبتلا به سوء مصرف مواد در معرض خطر بیشتری برای ابتلا به افسردگی هستند. استفاده بیش از حد از مواد مخدر و الکل باعث تغییراتی در شیمی مغز می شود که می تواند آسیب پذیری در برابر اختلالات روانی را افزایش دهد.

تغییرات فصلی

اگر در مناطقی زندگی می کنید که در زمستان نور خورشید زیادی دریافت نمی کنند، می تواند احتمال ابتلا به اختلال عاطفی فصلی (SAD) را در شما افزایش دهد. این شکل از افسردگی در اواخر پاییز یا اوایل زمستان رخ می دهد که روزها کوتاه تر می شوند. SAD، سالانه حدود 10 میلیون فرد در کشور های مختلف را تحت تأثیر قرار می دهد. اکثر افرادی که به این بیماری مبتلا می شوند در قطب شمال یا نزدیک آن زندگی می کنند.

عوامل خطر جهت عدم ترفند مدیریت افسردگی

افسردگی اساسی در زنان دو برابر بیشتر از مردان رخ می دهد.
همانطور که قبلاً گفتیم، اگر در خانواده شما وجود داشته باشد، خطر ابتلا به افسردگی در شما افزایش می یابد.
وضعیت اجتماعی و اقتصادی فقر یا مشکلات مالی می تواند خطر ابتلا به افسردگی را افزایش دهد، به خصوص برای کسانی که ساعات طولانی کار می کنند.
داروهای خاص برخی از داروهای دارویی مانند کنترل بارداری، کورتیکواستروئیدها و بتابلوکرها می توانند خطر علائم افسردگی را افزایش دهند.

کمبود ویتامین D

تحقیقات نشان می دهد که بسیاری از افراد مبتلا به افسردگی سطح ویتامین D پایینی دارند. آن‌ها علائم افسردگی را با سطوح پایین ویتامین D مرتبط دانستند.

هویت جنسیتی و عدم ترفند مدیریت افسردگی

طبق یک مطالعه در سال 2018، افراد تراجنسیتی چهار برابر بیشتر از افراد سیس جندر در معرض خطر ابتلا به افسردگی هستند.
شرایط پزشکی مسائل پزشکی مزمن خاص می تواند خطر افسردگی را افزایش دهد. افراد مبتلا به بیماری قلبی دو برابر بیشتر در معرض خلق و خوی افسرده هستند. در حالی که 25 درصد از بیماران سرطانی افسردگی را تجربه می کنند.
به گفته NHS، سیگار خطر ابتلا به افسردگی را افزایش می دهد. زیرا در شیمی مغز اختلال ایجاد می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا