نشانه هایی که شما یک فرد درون گرا و مضطرب هستید

فرد درون گرا و مضطرب شاید در ابتدا نتواند احساسات خود را بروز دهد. اما نکته ای که قابل ذکر است این است که این اضطراب چگونه باید در همچنین فردی حل شود. شخصیت ها انواع مختلفی دارند و در هر فرد دارای ویژگی های مختلفی هستند. یکی از مواردی که در شخصیت مهم است روند آن به سوی پیشرفت و تعالی است. در واقع نباید شخصیت به گونه ای باشد که بخواهد به افراد آسیب بزند. شخصیت به گونه ای باید باشد که به ما و همه افراد کنارمان کمک کند. یکی از شخصیت های که ممکن است در اطرافیان خود دیده باشید شخصیت درون گرا است. در ادامه می خواهیم ببینیم که نشانه هایی که شما یک فرد درون گرا و مضطرب هستید، چگونه است.

ما در مقاله های قبل در ارتباط با رفتار در روان شناسی صحبت کردیم و گفتیم که هر فردی چه نوع رفتاری دارد و این رفتار در چه زمان هایی در فرد ایجاد می شود. گاهی اوقات رفتار یک فرد بر اساس شرایط خانوادگی یا محیطی تغییر خواهد کرد. برای مثال ممکن است یک کودک در یک زمان مشخص رفتار های پرخاشگرانه انجام دهد.

دوران بلوغ و رفتار فرد درون گرا و مضطرب

یا این یکه یک فرد جوان در دوران بلوغ خود رفتار های منزوی انجام دهد. در زمینه شخصیت نیز ما باید موضوعات مختلفی را مورد بررسی قرار دهیم. در ادامه این مقاله که در وبسایت همکده به عنوان اولین و بزرگ ترین مرکز مشاوره تلفنی  روان شناسی در ایران و ارائه دهنده خدمات مشاوره و روان شناسی نوشته شده است می خواهیم در ارتباط با نشانه هایی که شما یک فرد درون گرا و مضطرب هستید، صحبت کنیم.

درون گرایی واژه ای است که اغلب در افراد باعث ایجاد سوء تفاهم می شود.

درون گرایی واژه ای است که اغلب در افراد باعث ایجاد سوء تفاهم می شود. فرد درون گرا و مضطرب معمولاً کلیشه ای به عنوان خجالتی و از نظر اجتماعی ناخوشایند هستند. با این حال، این اصطلاح معنای نسبتاً پیچیده تری نسبت به آن چه اکثر ما درک می کنیم دارد. ابتدایی ترین توضیح برای یک فرد درون گرا کسی است که انرژی خود را از زمان صرف شده در تنهایی به دست می آورد و در حالی که در کنار دیگران است انرژی خود را از دست می دهد. بیشتر اوقات، هیچ ارتباطی با اضطراب مرتبط با تعاملات اجتماعی یا بودن در کنار افراد ندارد. درون گرا به سادگی طراحی شده است تا در تنهایی عملکرد بهتری داشته باشد.

نشانه هایی که می گویند شما یک فرد درون گرا و مضطرب هستید

شما عاشق گذراندن وقت به تنهایی هستید

در حالی که ممکن است از استفاده از وقت گران بهای خود به تنهایی لذت ببرید، این بدان معنا نیست که شما مشتاق تعامل انسانی نیستید. شما حتی ممکن است از داشتن یک زندگی اجتماعی شلوغ لذت ببرید، اما اگر برای شما آرامش بخش و شاداب تر باشد که مغز و بدن خود را به تنهایی شارژ کنید، احتمالاً یک درون گرا هستید. معاشرت فرد درون گرا و مضطرب را فرسوده می کند و مهم نیست که چقدر آن شخص را دوست دارند.

از کار گروهی متنفرید

به عنوان یک فرد درون گرا و مضطرب، شما قبلاً تحمل کمتری برای تحریک خارجی دارید. وقتی با حواس پرتی های دیگران بمباران نشوید، خلاق تر و مولدتر خواهید بود.

نشانه هایی که شما یک فرد درون گرا و مضطرب هستید

اضطراب باعث ایجاد یک فکر آزاردهنده می شود که اتفاق وحشتناکی قرار است بیفتد. درونگرا بودن به این معنی است که موقعیت‌های آرام و محیط‌هایی را ترجیح می‌دهید که محرک نیستند. تعریف فرد درون گرا و مضطرب به این معنی است که شما با هر دوی این موارد به طور همزمان سروکار دارید. این اضطراب ممکن است باعث شود تمام شب بیدار بمانید و به کاری که سال ها پیش انجام داده اید فکر کنید. همچنین ممکن است زمانی که باید در موقعیت‌های اجتماعی شرکت کنید یا چیز دیگری که برنامه‌تان را مختل می‌کند، متوجه اضطراب شوید. اگر این ها مسائلی هستند که با آن‌ها سر و کار دارید، احتمالاً یک درونگرا با اضطراب هستید.

نکته ای در ارتباط با این زمینه

درونگرایی به این معنی نیست که شما دارای اضطراب هستید و این دو موضوع بسیار متفاوت هستند. با این حال، برخورد با هر دو مشکل معمول است، حتی اگر آن‌ها متفاوت باشند. آن‌ها اغلب با هم اتفاق می افتند، یعنی زمانی که فردی درونگرا با اضطراب است. گاهی اوقات اضطراب با حملات پانیک، تنگی نفس و عرق کردن کف دست مشخص می شود. با این حال، همیشه اینطور نیست، زیرا بسیاری از افراد دارای اضطراب با عملکرد بالا هستند. در واقع به نظر من رسد این گونه افراد حالت عادی دارند.

فرد درون گرا و مضطرب با اختلالات نسبتاً بالا

اضطراب با عملکرد بالا به این معنی است که به نظر می رسد آن‌ها خوب هستند. حتی اگر با افکار منفی طاقت فرسا سر و کار دارند. کسانی که با این مشکل دست و پنجه نرم می کنند اغلب می توانند موفق باشند و در جامعه مشارکت داشته باشند.

کسانی که دارای اضطراب با عملکرد بالا هستند اغلب قادر به آرامش نیستند. آن‌ها اطرافیان خود را ناامید نمی کنند و همیشه در حالت آماده باش هستند. ذهن فرد درون گرا و مضطرب  آرام نمی گیرد و مدام در حال فکر و برنامه ریزی هستند.

افراد مضطرب حتی با تمام ترسی که تجربه می کنند می توانند بسیار موفق باشند. معمولاً افراد دیگر حتی نمی توانند بگویند که فرد مضطرب اصلاً رنج می برد.

درباره فرد درون گرا و مضطرب چه می دانید؟

درونگرایی به این معناست که محیط های آرام و بدون تحریک زیاد را ترجیح می دهید. هر درونگرای اضطراب را تجربه نمی‌کند و برای مبارزه با آن لازم نیست درون‌گرا باشید. با این حال، بسیاری از درونگراها با اضطراب سر و کار دارند، بنابراین درونگرا بودن با اضطراب معمول است.

نشانه های که شما یک فرد درون گرا و مضطرب هستید

شما همیشه آماده اتفاقات ناگوار هستید زیرا به بدترین اتفاقات فکر می کنید

کسانی که از اضطراب رنج می برند در هر شرایطی به بدترین سناریو فکر می کنند. به همین دلیل، آن‌ها بیش از حد آماده می شوند تا برای هر چیزی آماده باشند. اغلب، مردم فکر می کنند که این بدان معنی است که فرد قابل اعتماد است. اما در واقع، آن‌ها نمی خواهند بدون چیزی که نیاز دارند گیر کنند.

در خواب خود مشکل دارید

اضطراب معمولا باعث مشکل در خواب می شود و ممکن است با بی خوابی دست و پنجه نرم کنید. داشتن مشکل در به خواب رفتن در شب برای یک فرد مضطرب به دلیل تمام افکاری که در ذهنشان می گذرد، معمول است. از آن جایی که آن‌ها همیشه فکر می کنند بدترین سناریو اتفاق خواهد افتاد، نمی توانند برای مدت طولانی ذهن خود را آرام کنند.

نکته ای در ارتباط با این زمینه

ناتوانی در تثبیت افکار باعث کم خوابی می شود و درونگرا بودن با اضطراب موضوع را تشدید می کند. هنگامی که با هر دو مشکل دست و پنجه نرم می کنید، در حین تلاش برای خاموش کردن، افکار بیشتری بر ذهن شما غلبه می کند. شما می خواهید افکار خود را آرام کنید و آرامش پیدا کنید، اما اضطراب شما را به سمت دیگری می کشاند.

نه تنها با خوابیدن مشکل خواهید داشت، بلکه اغلب در طول شب از خواب بیدار خواهید شد. هنگامی که به خواب نشستید، ممکن است چندان آرام نباشد، به خصوص اگر از بیداری های مداوم رنج می برید.

شما اغلب عصبی هستید اما آن را نشان ندهید

درونگراها دوست دارند آرامش را حفظ کنند و این بدان معناست که آن‌ها احساسات واقعی عصبی خود را پنهان می کنند. در درون، آن‌ها ممکن است ترسناک باشند، و اضطراب ممکن است طاقت فرسا باشد. آن‌ها همچنان از بیرون خوب ظاهر می شوند، هرچند که اجازه نمی دهند آشفتگی از بین برود.

اگر متوجه شدید که می توانید این کار را انجام دهید، احتمالاً یک درونگرا هستید که مضطرب است. حفظ رفتار آرام در هنگام تجربه اضطراب شدید یک نشانه مطمئن است.

شما با حالت عصبی صحبت می کنید

در حالی که ممکن است نشان ندهید که چقدر عصبی هستید، می توانید متوجه شوید که عصبی صحبت می کنید. فرد درون گرا و مضطرب  معمولاً سکوت را ترجیح می دهد. اما عصبانیت شما باعث می شود به جای آن دائماً صحبت کنید. دیگران همیشه متوجه نمی شوند که شما این کار را انجام می دهید زیرا عصبی هستید. از آنجایی که آن‌ها نمی دانند، اغلب باعث می شود فکر کنند که شما فردی برونگرا هستید یا دوست دارید صحبت کنید. با این حال، حقیقتاً، این‌گونه است که درونگراهای دارای اضطراب، عصبی بودن را کنترل می کنند.

احساسات خود را پنهان می کنید

درونگراهای مضطرب علاوه بر پنهان کردن عصبی بودن خود، سخت تلاش می کنند تا سایر احساسات خود را نیز پنهان کنند. اگر شما فردی هستید که این کار را انجام می دهید، متوجه خواهید شد که احساسات و افکار خود را سرکوب می کنید. دیگران فکر می کنند خواندن شما سخت است در حالی که واقعاً سعی می کنید احساساتی را که از نظر شما منفی هستند پنهان کنید. احساساتی مانند استرس، عصبانیت، ناامیدی، تحریک پذیری و غمگینی همگی احساساتی هستند که ممکن است برای هر کس اتفاق بیفتد.

منابع
وبسایت powerofpositivity

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا