صفات روان‌پریشی شریک زندگی که هرگز نباید آن‌ها را تحمل کرد

صفات روان‌پریشی شریک زندگی شامل تمامی اختلالات روانی در یکی از آن ها است که تا به حال توضیح دادیم. البته اختلالاتی که از گذشته وجود داشته ممکن است ارتباطی به رابطه آن ها نداشته باشد. اما برخی از این مشکلات در هنگام شروع زندگی ایجاد می شود. این ویژگی ها می تواند از ابتدا در فرد وجود داشته باشد یا این که به علت دلایل دیگری اتفاق بیفتد.

هر فردی باید بداند که اختلال روانی به گونه ای است که در زندگی همه اتفاق می افتاد اما قابل کنترل است. نکته ی دیگر این است که افراد باید بدانند خودشیفتگی ممکن است در آینده به شما آسیب های بزند. نحوه برخوردها در هر فردی می تواند متفاوت باشد. نحوه رفتار هر فردی باعث می شود آن فرد ویژگی های خود را نشان دهد. رفتار باید به گونه ای باشد که قابل انعطاف و در بعضی موارد قابل کنترل باشد. رفتار در افراد مختلف متفاوت است. در ادامه می خواهیم ببینیم صفات روان‌پریشی شریک زندگی که هرگز نباید آن‌ها را تحمل کرد

رفتار در زوجین و صفات روان‌پریشی شریک زندگی

این رفتار می تواند شامل گزینه های مختلفی باشد. برای مثال وقتی که فرد بتواند رفتار خود را در زمینه های مختلف بهبود بخشد می تواند توانایی‌ خود را افزایش دهد. در ادامه این مقاله که در وبسایت همکده به عنوان اولین و بزرگ ترین مرکز مشاوره تلفنی  روان شناسی در ایران و ارائه دهنده خدمات مشاوره و روان شناسی نوشته شده است می خواهیم در ارتباط با رفتار صفات روان‌پریشی شریک زندگی که هرگز نباید آن‌ها را تحمل کرد، صحبت کنیم.

برای ارتباط با روانشناس کلیک کنید ارتباط با روانشناس

رفتار روان پریشی

رفتار روان پریشی با توجه به شیوه ای که باعث می شود فرد متأثر از آن تصور انحرافی از واقعیت داشته باشد، طبقه بندی می شود. این می تواند باعث شود فرد دچار توهم یا هذیان شود ، که این تجارب حسی است که در آن شخصی چیزی را که در آن نیست، می بیند یا احساس می کند.

علائم و نشانه های صفات روان‌پریشی شریک زندگی می تواند ترسناک باشد

علائم و نشانه های صفات روان‌پریشی شریک زندگی می تواند ترسناک باشد و برای کسانی که دچار آن می شوند زندگی را تغییر دهد. روان پریشی غالباً در کنار یک بیماری روانی مانند اسکیزوفرنی ظاهر می شود، اما ممکن است در کسانی که بیماری های دیگری دارند یا از داروها یا سایر داروها استفاده می کنند که با چنین عوارض جانبی همراه هستند نیز وجود داشته باشد.

رفتار روانی: از دست دادن لمس با واقعیت

علامت بارز روان پریشی از دست دادن ارتباط با واقعیت است. کسانی که روان پریشی را تجربه می کنند، در تمایز بین آن چه اتفاق می افتد و آن چه می بینند، بسیار دشوار هستند.

نکته ای در ارتباط با این زمینه

هنگامی که تغییر در واقعیت رخ می دهد، این باعث می شود فرد گمراه و گیج شود. آن ها ممکن است توهم چیزها یا افرادی که آن جا نیستند داشته باشند. این توهمات می توانند سرخوشی یا ترسناک باشند. بسته به تجربه ای که فرد در آن زمان تجربه می کند، صفات روان‌پریشی شریک زندگی می تواند خطرناک تلقی شود.

توهم منفی

فردی که دچار توهم منفی شده است ممکن است در برابر کمک مقاومت کند و یا به دیگران ضربه بزند. سرخوردگی آن ها ممکن است توسط کسانی تقویت شود که اصرار دارند آن چه را می بینند، یا احساس واقعی نیستند. واقعیت این است که این لحظات واقعیت آن ها است.

نکته ای در ارتباط با این زمینه

این وقایع در دنیای واقعی پایه ریزی شده یا نشوند، برای شخصی که دچار روان پریشی می شود بسیار واقعی است.

رفتار روان پریش: صفات روان‌پریشی شریک زندگی

هنگام تجربه یک دوره روان پریشی، فرد ممکن است حرف های خود را لجن یا گفتار نامشخص دیگری منتشر کند.

مطالعاتی در ارتباط با این زمینه

یک مطالعه نشان می دهد که کلمات ما از افکار و احساسات قبلی شکل می گیرند. وقتی این افکار و عواطف با رفتار روان پریش آشفته می شوند، این تأثیر مهمی در زبانشناسی ما دارد. وقتی مغز یک شخص ریشه در واقعیت نداشته باشد، کلماتی که هنگام مکالمه بیرون می آیند می توانند پوچ باشند.

نکاتی در مورد این موضوع

علاوه بر کلمات مبهم، ممکن است فردی با رفتار روان پریش یا اسکیزوفرنیک جمله را در میان فکر تغییر دهد. آن ها چندین ایده را با هم در یک فکر دنبال می کنند، که اغلب منطقی نیست. آن ها همچنین توجه کمی به دستور زبان دارند. این می تواند ثابت کند که در گفتگو بسیار گیج کننده است.

صفات روان‌پریشی شریک زندگی: رفتار بی نظم

رفتار بی نظم همراه با سایر علائم، کسانی که رفتارهای روان پریشی یا اسکیزوفرنی را تجربه می کنند، همراه است.

برخی از نمونه های رفتارهای بی نظم

برخی از نمونه های رفتارهای بی نظم، لباس پوشیدن در فصل نامناسب یا بی توجهی به محیط پیرامون آن ها است. همچنین ممکن است فرد به اخباری که به آن ها داده شده پاسخ نامناسبی بدهد یا در مدیریت احساسات یا پاسخ های او مشکل داشته باشد.

نکته

این می تواند برای افرادی که بیماری را درک نمی کنند بسیار گیج کننده تلقی شود. اگرچه ممکن است ما آن را درک نکنیم، اما درک واقعیت افکار و عواطف آن ها مهم است و سعی می کنیم زیاد در این امر دخالت نکنیم.

صفات روان‌پریشی شریک زندگی که هرگز نباید آن‌ها را تحمل کرد

اگر با شخص جدیدی قرار می گذارید، طبیعتاً همه چیز را در مورد او نمی دانید. ماه ها و گاهی سال ها طول می کشد تا همه چیزهایی را که باید بدانید یاد بگیرید. همه اخلاقیاتی در خود دارند، اما این صفات روان‌پریشی شریک زندگی است که باید به آن توجه کنید. آیا رابطه جدیدتان گاهی شما را می ترساند؟ آیا آن‌ها چیزهایی می گویند که شما را در فکر فرو می برد؟ اگر فکر می‌کنید فردی که با او قرار ملاقات می‌گذارید دارای ویژگی صفات روان‌پریشی شریک زندگی است، پس حق دارید نگران باشید.

آیا شریک زندگی من ویژگی های روان پریشی را نشان می دهد؟

روان‌پریش فردی است که دارای یک اختلال روانی است که باعث می شود رفتارهای پرخاشگرانه، خشونت آمیز و غیرعادی داشته باشد. این آدمی نیست که بخواهید برای ملاقات با خانواده او را به خانه بیاورید. اگر احساس می کنید که ممکن است با فردی با این مشکل روانی آشنا شوید، در این‌جا مواردی وجود دارد که باید مراقب آن‌ها باشید.

دروغگویی بیمارگونه در صفات روان‌پریشی شریک زندگی

اکثر مردم مشکلی با گفتن یک دروغ کوچک ندارند تا دچار مشکل نشوند. با این حال، یک دروغگویی بیمارگونه در سطحی کاملاً متفاوت است. این افراد در مورد هر چیزی دروغ می گویند و آنقدر خوب بیان می کنند که دروغ های خود را باور می کنند. دروغگویی بیمارگونه شگفت‌انگیزترین داستان‌ها را بدون چشم بر هم زدنی می‌سازد. این‌ها افرادی هستند که می توانند به راحتی در تست دروغ سنج شکست بخورند. اگر متوجه شدید داستان های آن‌ها جمع نمی شود یا دروغ های آشکاری می گویند، باید مراقب آن‌ها باشید.

هیچ نشانه ای از پشیمانی یا گناه وجود ندارد

هر کس در زندگی باید درجاتی از پشیمانی یا گناه داشته باشد. صفات روان‌پریشی شریک زندگی برای افرادی که از نظر روانی نامتعادل هستند این است که همدلی ندارند. این‌ها کسانی هستند که می توانند با خونسردی به کسی آسیب بزنند و هرگز در مورد آن فکر نکنید. اگر متوجه شدید که عشق جدید شما می تواند کاری انجام دهد، مانند دزدی از یکی از اعضای خانواده، و رفتاری که انگار هرگز اتفاق نیفتاده است، باید فرار کنید.

تکانشگری می تواند تمایلات روانی را آشکار کند

یک فرد تکانشی در زمان حال عمل می کند و به عواقب آن فکر نمی کند. بسیاری از مردم اعمال مجرمانه انجام می دهند و بعداً با پشیمانی زندگی می کنند. فردی با ویژگی های روانی می تواند کاری تکانشی انجام دهد اما هرگز دوباره به آن فکر نکند. در حالی که کمی تکان‌دهنده بودن در یک قرار می‌تواند سرگرم‌کننده و هیجان‌انگیز باشد. اما زمانی که نمی‌دانید چگونه حد و مرزهای مناسب را برای صفات روان‌پریشی شریک زندگی تعیین کنید، می‌تواند خطرناک باشد. طبیعت غیرتمند آن‌ها می تواند شما را نیز به دردسر بیاندازد.

بی مسئولیتی

آیا رابطه جدید عشقی شما غیرمسئولانه است؟ آیا آن ها فراموش می‌کنند که هزینه ای را بپردازند، کار را به دلیل اینکه دوست دارند متوقف می‌کنند، یا کارهای کاملاً ناآگاهانه انجام می‌دهند؟ بی پروا بودن از صفات روان‌پریشی شریک زندگی است. با این حال، بسیاری از بزرگسالان به اندازه یک کودک بی مسئولیت هستند. اگر این علاقه جدید زندگی خود را طوری بگذراند که در دنیا هیچ مراقبتی ندارند، پس طبیعت بی توجه آن‌ها می تواند نگران کننده باشد.

مشکلات رفتاری

صحبت در مورد صفات روان‌پریشی شریک زندگی و صحبت از مشکلات رفتاری عجیب به نظر می رسد. یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های روان‌پریشی که باید مراقب آن بود، کسی است که مانند کودکی رفتار می‌کند که عصبانی می‌شوید.

فقدان همدلی – یک صفات روان‌پریشی شریک زندگی

فقدان همدلی یکی از ویژگی هایی است که بسیاری از متخصصان سلامت روان به آن توجه می کنند، زیرا این ویژگی مشخصه یک جامعه شناسی است. فردی که درک ندارد می تواند به دیگرانی که غذایی برای خوردن ندارند با تحقیر نگاه کند و برای آن‌ها متاسف نباشد. آن‌ها می توانند مرگ پدر و مادر را ببینند و هرگز اشک نریزند. این افراد آنقدر در دنیای خود غرق شده اند که فقط احساسات آن‌ها اهمیت دارد.

بدون اهداف بلند مدت واقع بینانه

هرکسی برای زندگی خود هدف و رویایی دارد. خوب، تقریباً همه این کار را می کنند. برخی از مردم در لحظه زندگی می کنند و به آینده خود فکر نمی کنند. اگر به نظر می رسد که عشق جدید شما به آینده اهمیت نمی دهد، می تواند یک علامت هشدار دهنده باشد. یکی از صفات روان‌پریشی شریک زندگی که اغلب مشاهده می‌شود این است که کسی به آینده فکر نمی‌کند. ذهن نمی تواند و نمی تواند آنقدر جلوتر عمل کند، بنابراین آن‌ها تمایل دارند روی این‌جا و اکنون تمرکز کنند.

فرد با این ویژگی مسئولیت را نمی پذیرد

آیا علاقه عشق خود را به چیزی جلب کرده اید، اما آن‌ها قاطعانه آن را انکار می کنند؟ برخورد با یک معتاد اجتماعی مانند برخورد با یک کودک با دست در ظرف شیرینی است. آن‌ها آن را انکار می کنند حتی زمانی که شما آن‌ها را بگیرید. برخی می گویند یکی از خصلت های روان پریشی این است که کودکانه رفتار کنند و مسئولیت اشتباهات خود را نپذیرند. مهم نیست که آن‌ها چه کاری انجام داده اند، همیشه تقصیر شخص دیگری است. آن‌ها عاشق فراز از مسئولیت هستند و حتی تا آن‌جا پیش می روند که شما را قربانی اعمال خود می کنند.

اگر متوجه شوید که علاقه شما هرگز اشتباه نیست و به نظر می رسد که انگشت به سوی دیگران نشانه می رود، آزاردهنده و نگران کننده است.

دستکاری ‌رفتار و صفات روان‌پریشی شریک زندگی

هر کس در مورد دستیابی به آنچه می خواهد کمی ماهیت دستکاری دارد. با این حال، یکی از ویژگی‌های روان‌پریشی که باید مراقب آن باشید این است که همیشه دستکاری کنید تا به مسیر خود برسید.

تا دیر نشده با یه مشاور متخصص صحبت کن
منابع
وبسایت powerofpositivity

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا