راه های رهایی از استرس بیماری همه گیری

رهایی از استرس بیماری همه گیری از طریق راه های مختلفی انجام می شود. بیماری همه‌گیری بر اقتصاد و به خصوص روان مردم تاثیرات بسیاری گذاشته است. اما خوشبختانه به علت واکسیناسیون اوضاع کمی بهتر شده است. حال سوال این جا است که ما چه کاری باید انجام دهیم تا در برابر این مسائل قوی باشیم. اگر قبلا هم دچار این مشکلات نبوده ایم خود به خود به خاطر این بیماری آسیب های به ما وارد شده است. سلامت روان زنان همیشه بیشتر از مردان در معرض خطر بوده است.

طبق تحقیقات انجام شده فشارهای روانی وارد شده بر خانوم ها بیشتر از آقایان است. اما این اثبات نمی کند که آقایان به هیچ وجه دچار مشکلات روانی نمی شوند. حال بیماری همه گیری باعث افزایش این اختلالات روانی شده است. همه ما می دانیم که اختلالات از موارد مختلفی سرچشمه می گیرد. متاسفانه برخی از افراد با وجود داشتن اختلالات درمان نمی شوند. برخی هم آنقدر از این حالت خود راضی هستند که خود را بیمار روانی حساب نمی کنند. بیماری همه گیری به خاطر تاثیر روی ذهن و روان انسان باعث آسیب می شود. اختلالات روانی انواع مختلفی دارند که برخی از آن ها را می شناسید. در ادامه می خواهیم ببینیم که راه های رهایی از استرس بیماری همه گیری چگونه است.

سلامت روان زنان و رهایی از استرس بیماری همه گیری

یکی از نکاتی که باید بدانید این است که بتوانید مدیریت کافی داشته باشید.  در روان شناسی برای هر امری توضیحاتی داده شده است. در این زمینه به خصوص باید در نظر داشت که با یک نوع از یک فرایند نمی توان گفت که شما دارای آن مشکل هستید. یکی از نکاتی که همه باید بدانند این است که با استفاده از یک یا دو مورد نمی توان تایید کرد که اختلالاتی وجود دارد یا خیر. در ادامه این مقاله که در وبسایت همکده به عنوان اولین و بزرگ ترین مرکز مشاوره تلفنی  روان شناسی در ایران و ارائه دهنده خدمات مشاوره و روان شناسی نوشته شده است می خواهیم در ارتباط با راه های رهایی از استرس بیماری همه گیری، صحبت کنیم.

برای ارتباط با روانشناس کلیک کنید ارتباط با روانشناس

بیماری همه‌گیری – رهایی از استرس بیماری همه گیری

این بیماری همه گیر بر سلامت روان همه افراد، به ویژه برای زنان تأثیر گذاشته است. فشار ترکیبی از دست دادن شغل و مسئولیت خانوادگی باعث افزایش استرس شده است. اختلال در مسئولیت های خانوادگی، هم برای زنانی که شاغل هستند و هم برای آنهایی که نیستند، منبع استرس است.

این بیماری همه گیر باعث ناراحتی و آسیب های روانی، استرس و بیکاری برای مردم در سراسر جهان شده است. با این حال، زنان – به ویژه مادران – این اثرات را به میزان بالاتری تجربه می کنند.

نکته ای در ارتباط با تاثیر این بیماری در زنان

بر اساس آمار اداره آمار کار، 2.5 میلیون زن از ابتدای شیوع بیماری همه گیر، در مقایسه با 1.8 میلیون مرد، بازار کار را ترک کردند. زیرا آن ها مسئولیت های بیشتری را در زمینه آموزش در خانه و فرزندپروری روزمره بر عهده گرفتند. ونسا کندی، دکترای روان‌شناسی در Driftwood Recovery، می‌گوید که این به ادراکات و انتظارات فرهنگی مربوط می‌شود.

کارهایی که در حین بیماری رهایی از استرس بیماری همه گیری افراد قوی انجام می دهند

همه گیری جهانی کووید-19 به عنوان یکی از مخرب ترین اتفاقات، هم از نظر جسمی و هم از نظر روانی، در تاریخ ثبت خواهد شد. یادگیری یک واقعیت جدید چالش برانگیز است زیرا زندگی روزمره شما با فاصله گذاری اجتماعی، ماسک ها و عوامل استرس زا دائمی در برابر تهدید نامرئی که در کمین شماست تغییر می کند. استرس مالی ناشی از از دست دادن شغل ویرانگر است. با این حال، افراد قوی با تمام مشکلات سازگار خواهند شد. آیا جای تعجب است که مردم مضطرب، افسرده و درگیر مشکلات سلامت روان هستند؟ این اولین بحران در تاریخ دنیا نیست، اما بحرانی است که به خاطر تلفات جانی و ویرانی مالی ناشی از آن به یادگار خواهد ماند.

نکته ای در ارتباط با این زمینه

کشورها یاد می‌گیرند که با این مشکل کنار بیایند و ادامه دهند، اما بخش زیادی از نحوه واکنش شما به یک بحران از قدرت اصلی شما ناشی می‌شود. یک فرد با ذهنی قوی می‌تواند این تجربیات نامطلوب را بهتر از کسی که انعطاف‌پذیر نیست مدیریت کند. بیرون آمدن از این کابوس با رشد پس از سانحه به جای استرس پس از سانحه امکان پذیر است.

اصطلاح رشد پس از سانحه و بیماری همه‌گیری

اگر اصطلاح رشد پس از سانحه را نشنیده اید، تنها نیستید. وقتی یک تجربه استرس زا را پشت سر می گذارید، به جای تغییرات منفی، تغییرات روانی مثبت ایجاد می کنید. شما این قدرت را در درون خود دارید که به سطح بالاتری از عملکرد ارتقا پیدا کنید، حتی اگر جهان در میانه یک بحران بزرگ قرار دارد.

کارهایی که افراد قوی برای محافظت از سلامت روان خود انجام می دهند

وقتی این بیماری همه گیر تمام شود، و خواهد شد، می توانید قوی تر از قبل از شروع آن باشید. با این حال، اعمال شما نشان می دهد که چگونه در طرف مقابل این بیماری در حال تلاش باشید. اگر می خواهید مطمئن شوید که از نظر روانی آسیبی ندیده اید، در این‌جا چند مورد وجود دارد که افراد قوی برای جلوگیری از مشکلات سلامت روان طولانی مدت بیماری همه‌گیری انجام می دهند.

آن‌ها یاد می گیرند که چگونه احساسات خود را کنترل کنند

اگر در طول این بیماری همه گیر گاهی اوقات کمی غمگین هستید و گریه می کنید، پس باید بدانید که تنها نیستید. یک فرد سالم از مسائل عاطفی خود دوری نمی کند. در عوض، آن‌ها یاد می گیرند که چگونه آن را کنترل کنند. به گفته دکتر مارشا لینهان، خالق درمان DBT، شما سه حالت ذهنی دارید که عبارتند از:

  • منطقی و عاطفی- در این‌جا، شما ترکیبی از ذهن عاطفی و عقلانی خود را برای ایجاد یک عقیده معقول در نظر می گیرید.

راه های رهایی از استرس بیماری همه گیری

رهایی از استرس بیماری همه گیری جهانی بسیار چالش برانگیز است. بسیاری از مردم به دلیل الزامات قرنطینه، مشکلاتی با اضطراب، افسردگی و سایر مسائل مربوط به سلامت روان دارند. استرس چنین موقعیتی بدون شک می تواند بر یک فرد و همچنین کل خانواده او سنگینی کند. بسیار مهم است که یک مکانیسم مقابله ای ایجاد کنید تا به شما در رهایی از استرس در این روزها کمک کند.

چند روش مفید برای رهایی از استرس

اگر دردهای ناشی از دستورات سرپناهی را احساس می‌کنید، باید بدانید که راه‌هایی برای رهایی از استرسی که احساس می‌کنید وجود دارد. در این‌جا چند روش ساده برای مشغول نگه داشتن ذهن و رهایی از استرس بیماری همه گیری است.

بدن خود را به حرکت درآورید

رابطه بین ورزش و بهبود بیماری روانی به خوبی مورد مطالعه قرار گرفته است. در زمان همه‌گیری، زمانی که در خانه خود قرنطینه می‌شوید، به راحتی می‌توانید از تمرین صرف نظر کنید زیرا باشگاه‌ها تعطیل هستند. با این حال، شما باید بدن خود را در حال حرکت نگه دارید. ممکن است وسوسه شوید که بیشتر بخورید و کمتر حرکت کنید. ایجاد یک شخصیت تنبل به شما کمکی نمی کند. مصرف غذاهای با مقادیر زیاد شکر و سایر غذاهای حاوی کربوهیدرات بیش از آنکه باعث رهایی از استرس بیماری همه گیری  باشد، ضرر دارد. هنگامی که ورزش می کنید، به افزایش سطح انتقال دهنده های عصبی حیاتی در مغز کمک می کنید.

نکته ای در ارتباط با این زمینه

مغز شما برای کمک به احساس خوب به سروتونین وابسته است. اگر ورزش نمی کنید، ممکن است سطح این هورمون در شما بهینه نباشد. آیا می‌دانستید بسیاری از افرادی که از افسردگی و اضطراب مداوم رنج می‌برند، صرفاً با گنجاندن یک برنامه تمرینی در زندگی خود به علائم خود کمک کردند؟ پاسخی برای این که احساس بهتری داشته باشید، شاید در کنترل شما باشد. شما استرس را رها خواهید کرد و برای تلاش خود مناسب تر خواهید شد.

از غذاهای ناسالم غافل نشوید

زمانی که در خانه خود هستید، حفظ یک برنامه غذایی سالم دشوار است. در طول یک بیماری همه گیر، بسیاری از مردم با استرس غذا می خورند، یا به دلیل بی حوصلگی غذا می خورند. در این دام نیفتید زیرا می تواند مضر باشد. از غذاهای سنگین میان وعده، چیپس سیب زمینی، پاپ کورن و سایر مواد غذایی ناسالم خودداری کنید. وقتی به خاطر عادات غذایی نادرست وزن خود را کم می کنید، نمی توانید انتظار داشته باشید که رهایی از استرس بیماری همه گیری را داشته باشید.

به یاد داشته باشید، این بیماری همه گیر پایان خواهد یافت و شما باید با تمام افزایش وزن مبارزه کنید. به خودتان لطفی کنید و سعی کنید وعده غذایی را به درستی مصرف کنید، از میان وعده صرف نظر کنید. این به شما کمک می کند تا انتخاب های بهتری داشته باشید و از پرخوری اجتناب کنید. به علاوه، فرزندان شما در کنار شما تماشا می کنند و غذا می خورند.

برای رهایی از استرس بیماری همه گیری به یک روال روزانه پایبند باشید

اگر بچه دارید، پس اهمیت یک برنامه روزانه را می دانید. وقتی برنامه شما پیچیده می شود، ممکن است احساس وحشتناکی در شما ایجاد کند. آیا تا به حال حس کردید وقتی صبح خیلی دیر بخوابیدبه دلیل خواب زیاد سردرد داشته باشید؟ بدن شما تنها به 6-8 ساعت خواب نیاز دارد و هر چیزی بیشتر از آن می تواند نتیجه معکوس داشته باشد. اگرچه ممکن است در ابتدا احساس خوبی داشته باشید که چندین ساعت خواب باشید. اما می تواند باعث شود که در بقیه روز احساس تنبلی کنید. سعی کنید به یک برنامه زمانبندی پایبند باشید تا بتوانید در روزهای عادی خود کمی حفظ کنید.

وجود فرزندان و رهایی از استرس بیماری همه گیری

علاوه بر این، اگر فرزندانی در خانه دارید، از حفظ برنامه آن‌ها قدردانی خواهید کرد. زمانی که به دیر بیدار ماندن و خوابیدن صبح ها عادت کردند، برنامه ریزی مجدد آن‌ها بسیار چالش برانگیز است.

در هوای تمیز و مناسب بیرون بروید

حضور در درون در روزهای سرد و دلگیر خوب است، اما باید از خانه بیرون بروید و تا آنجا که ممکن است از طبیعت لذت ببرید. چیزی در مورد بودن در هوای تازه و دیدن تمام خلاقیت های زیبا وجود دارد که به درمان اضطراب ذهنی کمک می کند. اگر فقط 20 دقیقه بیرون باشید، می تواند به تقویت خلق و خو و سطح ویتامین D شما کمک کند. شما برای پیاده روی در میان نسیم ملایم و درختان زیبا می توانید از قبل برنامه ریزی کنید. اگر می خواهید افسردگی را برای خود و کل خانواده تان دور نگه دارید، پس به دنبال را حل باشید.

برای رهایی از استرس بیماری همه گیری کمی وقت بگذارید

هر کس چیزهای خاصی دارد که به آن‌ها کمک می کند تا ذهن و بدن خود را آرام کنند. آیا مصرف غذای خاص شما در یک فضای خاص و آرامش بخش است یا ترجیح می دهید روی ساحل بنشینید و غذا بخورید؟ باید مطمئن شوید که زمانی برای تنها ماندن در سکوت دارید. آن لحظات آرام به شما توانایی ادامه راه را می دهد.

تا دیر نشده با یه مشاور متخصص صحبت کن
منابع
وبسایت powerofpositivity

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا