دانشمندان چگونگی برقراری ارتباط در افراد را توضیح می دهند

برقراری ارتباط در افراد توسط علم امروزی مورد بررسی قرار گرفته است. همانطور که می دانید علم روانشناسی روابط را برای ایجاد موفقیت و آرامش مهم می داند. ارتباط با همسرتان می تواند باعث حس علاقه بیشتر در زندگی شود. یک سری عبارت اما توسط روان شناسی مورد بررسی قرار گرفته است که می تواند به ارتباطات شما با همسرتان کمک کند. ازدواج در افراد مختلف تاثیرات متفاوتی دارد. در دنیایی که زندگی می کنیم ارتباطات حرف اول را می زنند.

در واقع ارتباطات باعث پیشرفت انسان ها می شوند. ما در مقاله های قبل در ارتباط با ارتباطات و مزایای آن صحبت کردیم. حال نوع ارتباط در زندگی و مسئله ازدواج کنی متفاوت است. نیاز های که دو زوج به همدیگر دارند با نیازی که یک شرکت به کارکنانش دارد فرق می کند. نکته ای که باید بدانید این است که ایجاد یک ازدواج خوب چگونه به وجود می آید. آیا راهی برای ایجاد یک ازدواج خوب با همسرتان وجود دارد یا خیر؟ ازدواج مسئله آسانی نیست. بنابراین باید با نگاه خاصی به این موضوع نگاه کرد. در ادامه می خواهیم ببینیم که دانشمندان چگونگی برقراری ارتباط در افراد را توضیح می دهند.

استرس در زوجین و برقراری ارتباط در افراد

در مقاله های قبل گفتیم که یکی از استرس های که به افراد خصوصا زوجین وارد می شود استرس های ناشی از کودکان است. این بدان معنی نیست که کودکان دارای استرس باشند بلکه به این معنی اینکه رفتار های آن ها یا واکنش های آن ها نسبت به اتفاقات مختلف ممکن است باعث ایجاد استرس در والدین شود. راه های درمان استرس در دنیای روان شناسی بسیار زیاد است. در ادامه این مقاله که در وبسایت همکده به عنوان اولین و بزرگ ترین مرکز مشاوره تلفنی  آنلاین روان شناسی در ایران و ارائه دهنده خدمات مشاوره و روان شناسی نوشته شده است می خواهیم در ارتباط با دانشمندان چگونگی برقراری ارتباط در افراد را توضیح می دهند، صحبت کنیم.

برای ارتباط با روانشناس کلیک کنید ارتباط با روانشناس

چند عبارتی که می تواند به شما کمک کند تا برقراری ارتباط در افراد را ایجاد کنید

اگر در برقراری ارتباط در سطح عمیق‌تر مشکل دارید، باید چیزهای مناسب برای گفتگو پیدا کنید. به شخص خود بگویید چه احساسی دارید. این کار باعث می شود تا حقیقت آشکار شود و بتوانید رابطه خود را بیشتر کنید. این عبارات می تواند به شما کمک کند تا  برقراری ارتباط با همسر بهتر شود و هر چیزی را که سعی کرده اید بیرون بیاورید بگویید.

وقتی با هم هستیم اوضاع خیلی خوب است.

هنگامی که از جمله استفاده می کنید، به شریک زندگی شما کمک می کند تا احساس شما را نسبت به او درک کند. با بیان این که همراهی با آن ها باعث می شود همه چیز درست به نظر برسد، متوجه می شوند که شما می خواهید زمان بیشتری را با هم بگذرانید. آن ها متوجه خواهند شد که شما فرآیند برقراری ارتباط در افراد  خود را به درستی انتخاب کرده اید و هر زمان که اولویتی داشته باشید آن ها اولین نفر هستند.

تو بهترین دوست من شده ای، و من می خواهم همه تجربیات را با تو انجام دهم.

یکی از اولین نشانه های برقراری ارتباط در افراد یا همسر خود این است که او به سرعت بهترین دوست شما می شود. شما یک دوستی عمیق را احساس خواهید کرد حتی اگر رابطه عاشقانه باشد. شما برقراری ارتباط با همسر خود را ایجاد می کنید و زندگی شما به طور یکپارچه با هم هماهنگ می شود. به علاوه، با وجود تفاوت‌هایتان، به ندرت با هم برخورد خواهید کرد. مطمئن شوید که شریک زندگی شما می داند که شما چنین احساسی دارید و خوشحال هستید که او بخشی از زندگی شماست.

من فقط می دانم که شما شخص اول زندگی من هستید.

وقتی فرد مناسب را پیدا کردید، نسبت به او مسئولیت پذیر خواهید شد. شما مجبور نخواهید بود بپرسید که آیا آن ها شخص شما هستند یا خیر، زیرا فقط این را می دانید که اولویت با خانواده خودتان است. مهم نیست که چه مدت آن ها را می شناسید زیرا متوجه خواهید شد که چه زمانی فردی را که می خواهید زندگی خود را با او بگذرانید پیدا کرده اید.

نکته ای در ارتباط با برقراری ارتباط در افراد

وقتی چیزی عمیق را احساس می کنید، به شهود خود گوش دهید. ممکن است هیچ کس دیگری را در دنیا پیدا نکنید که به شما احساسی شبیه این شخص بدهد. از اطلاع دادن به آن ها نترسید. زیرا آن ها نیز احتمالاً عمیق بودن فرایند برقراری ارتباط با همسر را احساس می کنند.

وقتی با شما هستم احساس احترام زیادی می کنم زیرا شما با احساسات من هماهنگ هستید.

احساس احترام در یک رابطه یکی از مهمترین جنبه هاست. وقتی با شخص خود هستید احساس راحتی و امنیت خواهید کرد زیرا می دانید که آن ها به شما و مرزهای شما احترام می گذارند. به علاوه، به نظر می رسد که آن ها می دانند که در هر لحظه که با هم هستید چه احساسی دارید. ممکن است متوجه شوید که شخص شما نیز احساسات پنهان شما را درک می کند. آن‌ها متوجه خواهند شد که شما مضطرب، غمگین، عصبانی یا هر چیز دیگری هستید. به جای این که وانمود کنند که چیزی را اشتباه نمی بینند، هر کاری که می توانند برای آرامش شما و ایجاد احساس بهتر در شما انجام می دهند.

نکته ای در ارتباط با این زمینه

اگر این شخص را پیدا کردید، مطمئن شوید که به او بگویید که قدردان احترام و آگاهی او هستید. آن‌ ها با دانستن اینکه شما تلاش آن‌ها را تشخیص می دهید احساس خوبی خواهند داشت و این باعث می شود که آن ها بخواهند به انجام آن ادامه دهند.

من دوست دارم که اهداف ما با یکدیگر هماهنگ باشند.

اشاره به این که اهداف شما با یکدیگر همسو هستند به همنوع شما کمک می کند تا برقراری ارتباط در افراد را نیز ببیند. آن ها احتمالا از قبل می دانند، اما بیان آن با صدای بلند شما دو نفر را به هم نزدیکتر می کند. به علاوه، گفتگو را برای صحبت در مورد آینده باز می کند.

نکته ای در ارتباط با این زمینه

پس از بیان این جمله به شریک زندگی خود، ممکن است متوجه شوید که شما دو نفر در حال بحث در مورد مرحله بعدی رابطه خود هستید. این مکالمه به شما امکان می‌دهد ببینید آیا در همان صفحه هستید و به زودی چیزهای مشابهی می‌خواهید. با این حال، اگر مکالمه تا این حد پیش نرفت، ناامید نشوید. زیرا شریک زندگی شما همچنان آن را در ذهن خود خواهد داشت.

دانشمندان چگونگی برقراری ارتباط در افراد را توضیح می دهند

ما در حالتی از دوگانگی و نسبیت دائمی زندگی می کنیم. به نظر می رسد همیشه چیزهای جداگانه در حال رخ دادگی هستند.

دوگانگی چیست؟

به عبارت ساده، دوگانگی به معنای باور ذاتی و به ظاهر غیرقابل انکار است که ما از یکدیگر جدا هستیم. در این میان، «همه چیز نسبی است» این تصور فردگرایانه است که ادراک واقعیت است. بسیاری از ما بی چون و چرا این دیدگاه را می پذیریم که حضور یا تجارب سایر انسان ها، حیوانات یا موجودات زنده دیگر بر ما تأثیر نمی گذارد. به عبارت دیگر هم “خارج از دید، و هم خارج از ذهن”. دوگانگی نیز جایی است که علم ساکن است.

 دیدگاه مادی به دنیا و برقراری ارتباط در افراد

حال، داشتن دیدگاه مادی نسبت به هستی، ذاتاً اشکالی ندارد. داشتن این دیدگاه که ما این‌جا هستیم به دلیل مجموعه‌ای تصادفی از رویدادهای غیرمحتمل فزاینده، خوب است. حتی اگر (به عقیده و تجربه فروتنانه این نویسنده) نادرست باشد. این نادیده گیری آشکار تجربه ذهنی و اغلب قابل تأیید است.

نکته

مواقعی وجود دارد که هر چه بیشتر چیزهایی را تجربه می کنیم که با تفکر عقلانی مخالفت می کنند و علم سعی می کند آن‌ها را توضیح دهد. این اتفاقات نادر آنقدر توجه را به خود جلب می کند که علم به بررسی آن دستور می دهد. برخی از این چیزها در نهایت توسط علم توضیح داده می شود.

جای تعجب نیست که بسیاری از موضوعات مورد مطالعه علم در مورد پدیده های خارق العاده حول برقراری ارتباط در افراد می چرخد. در اینجا چند نمونه از برخی از آن موضوعات بیان خواهد شد:

  • مادران که به نوعی می توانند کودک خود را در موقع خطر نجات دهند
  • والدینی که به نحوی می توانند بفهمند که فرزندشان چه زمانی در خطر است
  • ذهنی خارق‌العاده که می‌تواند سرنخ گمشده‌ای را در اختیار مجریان قانون قرار دهد که یک قاتل را پشت میله‌های زندان قرار می‌دهد.

تمامی این موارد یک گونه ای از برقراری ارتباط در افراد است. اما همه این موارد توسط دانشمندان گزارش، تأیید و متعاقباً رد شدند. یعنی اتفاقی غیرمرتبط و غیر منطقی هستند.

علم با دلیل و منطق درست صحبت می کند تا دلایل عرفانی

بنابراین، به ندرت پیش می‌آید که علم در پس پدیده‌هایی قرار گیرد که از آن‌ها به صورت عرفانی تعبیر شود. حتی اگر آن‌ها هرگز چنین کلماتی را به زبان نیاورند، این قضیه صادق است. حقیقتی که برای ماها قابل باور نیست این است که برقراری ارتباط در افراد توسط علم قابل توضیح نیست.

در این حالت است که ما یکی از جدیدترین پدیده هایی را که دانشمندان در مورد ارتباط انسانی مطالعه می کنند، مورد بحث قرار می دهیم.

نظارت مشترک

“یک اثر مسری آشکار در تجربیات عاطفی و شناختی ما وجود دارد. ما دائماً تحت تأثیر دیگران و حالات عاطفی آن‌ها هستیم.»

روانشناسی مدرن برقراری ارتباط در افراد

تعریف روانشناسی مدرن از برقراری ارتباط در افراد این است:

“بازگشایی مداوم کنش فردی که مستعد تغییر مداوم توسط اعمال در حال تغییر شخص مقابل است.” اساساً، دو نفر می‌توانند احساسات، افکار، فعل و انفعالات فیزیکی و «انرژی» ناخودآگاه یکدیگر را با دقت شگفت‌آوری درک کنند و به آن‌ها پاسخ دهند. در برخی موارد، رفتارهای یک فرد با ویژگی های منطقی مخالفت می کند.

نکته

به عنوان مثال، مادری را در نظر بگیرید که نزدیک کودک شش ماهه خود است. یک دقیقه مادر در اطراف فرزندش بازیگوشی و شادی می کند. او با کودک در مرحله «برقراری ارتباط در افراد» است و عشق و محبت واقعی را نشان می دهد.

مثالی در ارتباط با این زمینه

آن مادری را در نظر بگیرید که محبت را کنار می‌گذارد و بدون بیان احساسات به فرزندش نگاه می‌کند. آن کودک رفتارهایی را نشان می‌دهد که فراتر از توانایی‌های عادی افراد در محدوده سنی اوست. و همه این‌ها تلاشی است برای بازگرداندن فرآیند برقراری ارتباط در افراد یا همان مادرش است.

تا دیر نشده با یه مشاور متخصص صحبت کن
منابع
وبسایت powerofpositivity

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا